Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

.........Pytanie do Panów pośredników.

Co proponujecie aby za parę miesięcy nie zabrakło wam towaru?

-Od przyszlego tygodnia 2gr do gory,a za tydzien lub dwa poprawka...

Problem tylko w tym,czy wszyscy podniosa?

Mamy juz pazdziernik!!!.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yoyo!!!!!

Włącz myślenie!!!! Nie popieram stosowania mączek!!! Moje zdanie jest takie że, od czasu zakazu kury przestały chorować!!! Myślę że to mączki są nosicielem wielu chorób.

Zadaje jeszcze raz pytanie. Skoro mączki są śmiertelnym niebezpieczeństwem, a rolnik je stosujących stał się przestępcą, to kim są unijni i polscy ustawodawcy zezwalający na import jaj z krajów trzecich???????????

My nie walczymy pomiędzy sobą!!! My musimy się dostosować do cen światowych a absurdy które nam wymyślają urzędasy niszczą nam rodzimą produkcję!!!

Tak działały PGRy!!!! Nikt za nic nie odpowiadał!!!

Spróbuj pomyśleć globalnie!!!!Co się bardziej opłaca??? Zaimportować statek soi( marża 5%) czy zaimortować statek proszku jajecznego(marża 20%)???????

Intencja naszego rządy jest dla mnie jednoznaczna!!!

Skłucić naród, bo baranami (podpierdalaczami) łatwo się rządzi!!!!

Nie strasz mnie importowanym suszem z krajów trzecich, skoro ja w kraju muszę sie zmagać z nieuczciwą konkurencją. Mówisz, że w krajach trzecich nie trzymają się standardów produkcji. A w Polsce się trzymają ? Zróbmy najpierw porządek w kraju z nieuczciwą konkurencją, a później zjednoczmy siły i jako jedność walczmy o swoje prawa.

Może więc to Ty włącz myślenie i nie strasz więcej nieuczciwą konkurencją z poza unii. Ja w Polsce z taką nieuczciwą konkuręcją spotykam się na codzień ze strony nieuczciwych producentów. I jak w tym kraju ma być dobrze ?

Niszczą nam rodzimą produkcję ? Że niby kto nam niszy ? Czegoś rzeczywiście nie kumam. Czy to dlatego, że niszczą nam rodzimą produkcję, nowe kurniki powstają szybciej niż grzyby po deszczu ?

Wiesz kto niszczy naszą produkcję ? To właśnie nasi pseudo-hodowcy, ktorzy stawiają nowe obiekty na setki tysięcy kur, a później płaczą dlaczego cena jajka taka niska. Puszczają towar za bezcen i żeby jakoś wyjść na swoje muszą kombinować dosypując padlinę do paszy. Nie patrzą na to, że ro.z.p.ier.d.la.ją cały rynek i niszczą przy okazji tych, co starają się prowadzić biznes uczciwie i rzetelnie.

Więc może Panie przeor, to Ty włącz myślenie a nie węszysz wszędzie jakiś spisek. O ile pamiętam, koniec lat dziewięćdziesiątych też nie był dla hodowców różowy. Czy wtedy to też była wina Tuska i PO ? Może zamiast słuchać głupot w Rozgłośni z Torunia, watro ten czas poświęcić na przestudiowanie jakiegoś podręcznika ekonomii ?

P.S.

Według głównego Inspektoratu Weterynarii w Polsce nie ma zarejestrowanego ani jednego podmiotu legalnie importującego jaja z krajów z poza unii. Jeśli wiadomo coś o takim imporcie, to należy to zgłosić w najbliższym inspektoracie w celu kontroli. Widać jaja z ukrainy są jak Yetti. Wielu o nich słyszało ale chyba nikt ich nie widział, bo do tej pory nie wpłynęła jakoś żadna skarga do żadnego z inspektoratów.

Na forum dużo się o tych jajkach mówiło, ale jak przyszło co do czego, to się okazuje, że każdy tylko słyszał a nikt nie widział.

Ja nawet napisałem pismo do Ministerstwa i nawet otrzymałem odpowiedź. Jak będę miał chwilkę to wkleję.

Niektórzy coś robią w tym kierunku , a niektórzy tylko pier..lą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie podzialy sie stare klatki ( w jakim kraju) i kto w nich produkuje,

moze handlarze , sami sobie ten dol kopiecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czytam,czytam i się śmieje ,a nic konkretów.ceny ciągle z księżyca.ludzie rządni sensacji zajmują się mączką. żeby głupota miała skrzydła już dawno by fruwała. stuk puk w puste głowy.do rzeczy Panowie i Panie.wymienimy się cenami jaj i pasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej kolego może Ty masz problemy ze swoim fiu .. skoro jesteś taki wulgarny.spokojnie .Ceny jaj zmieniają się bardzo, i w zależności od odbiorcy,ile bierze,jak płaci,czy jest skoczkiem,czy stały.

L 0,26-28

M -21-23

XL -mało mam tego jaja więc ceny głównie dla detalistów to nie będę pisał bo naprawdę różniaste.

pozdrowionka koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj zapomniałem jeszcze o cenach zbóż.niestety ale też co tydzień to nowa cena.ostatnio w dół pszenica i soja.może jeszcze cena kukurydzy też wpłynie na obniżkę ceny paszy to damy jakoś radę.prawda koledzy hodowcy.Mączki mogli by przywrócić dla krajów unijnych,to Ukraina i kraje trzeciego świata,nie byli by dla nas taką konkurencją. wtedy i wytwórnie i indywidualni producenci paszy byli by na jednym poziomie cenowym za paszę.a i podpierdalacze mieli by mniej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Obsrywator jak zwykle wejdzie obesra i dup.y nie wytrze .........

no nie, pewnie słuchać twoich wypocin busy pojechały, busy wracają, busy załadowane itd żygać się chce na twoje posty ogarnij się człowieku, ile ty masz lat stary a gupi jak dzieciak. czsami jak sam siebie czytasz to na pewno ci wstyd ceny i ruch bez zmian L 0.25 , ruch wakacyjny , albo słabszy. pozdrawiam normalnych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj i po co tyle w Tobie wredności.była by cena każdy by zarobił.przychodzi taki dzień,że kasa też szczęścia nie daje.chyba,że dla niej tylko żyjesz to musi

Ci być ciężko żyć , nie masz żadnych wartości.przykre ,lecz prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[...]ceny i ruch bez zmian L 0.25 , ruch wakacyjny , albo słabszy. pozdrawiam normalnych

No to żeś dowalił z tym ruchem wakacyjnym. Wymyśl może coś bardziej oryginalnego bo pomyślimy, żeś Ty nienormalny.

1A- 0.28/0.29

1B- 0.23/0.24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cena sama się zaniża

A Biedronka unosi się nad tym forum jak Sęp jak ktoś napisze o niskiej cenie to on w tedy odrazu się dokłada swoje trzy grosze a przepraszam odejmuje te trzy grosze a prawda jest taka że brak towaru a szczególnie klasy L .I nic niewskazuje na zmiany a zejście będzie raczej rosło a nie spadało.Ceny bez zmian

L-25-26gr

M-21-22gr

I jeżeli ktoś sprzedaje niżej to znaczy że jego odbiorca go doji.I pewnie później ma z tego niezły ubaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaja schodzą jak świeże bułeczki, praktycznie z taśmy

Co do cen ...... każdy sprzedaje inaczej jak pisze.

- według mnie jest tendencja wzrostowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi