Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że to, co robi cyberdriver jest dużo mądrzejsze niż stawianie piątego kurnika na 100 tys. kur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie chcesz to nie oddawaj za psi grosz.......... na dziś ceny dla hodowcy są dobre...... jak tak będzie cały rok to git.

......P. Leszkiewicz jak nie masz pojęcia to ci powiem że od dwóch tygodni jest towarowanie na święta grudniowe

 

Tak się zastanawiam, czy Ty masz wszystkich za idiotów? Jajko które ma termin przydatności 4 tygodnie, miałoby już jechac na sklepy 2 tygodnie temu? I to wszystko żeby zdążyć na 24 grudnia? Hmm, czy Ty wierzysz w to co piszesz, czy tak samo klepiesz głupoty jak z tymi prognozami co do ceny jaj ??? Bo według nich, to jak Ci już pisałem, dzisiaj wiózłbym jajko i jeszcze musiałbym dopłacić, żeby je zabrali.

 

Zastanów się troszkę….

 

Ceny bez zmian, a magazyn 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy nie mozna trzymac w tysiącach kur na wolnym wybiegu, kazda kura nawet u babci w ilosci 5 szt ma jakis kurnik i gniazdo a nie karimate i spiwor.

 

Sprzedajesz ilości paletowe jaj, więc ja mniemam Twoje stado liczy więcej niż 3-5 tyś sztuk drobiu.

Skoro tak, to to jestem ciekawy czy masz przestrzeń 6kur/m2 i minimum 4m2 wybiegu i nie więcej niż 170kgN/Ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://gotowanie.onet.pl/sztuka-kulinarna,643/wielki-kant-z-wiejskimi-jajami,60574.html

oczywiscie nie ma odpowiedniego organu ktory moglby sie tym zajac.

 

Tak naprawdę to niewiadomo, czy strzelać do idioty(autora), który wyssał z palca ten tekst, czy też do rolnika, który mu coś podyktował a on to sklecił.

Artykuł w każdym calu jest nierzetelny, zarówno w stronę tych co mają 0 i 1 PL jak i tych co mają 2 i 3 PL.

Wielkość jaja zależy od rasy kury, oraz jej wieku.

Rekordowa "bomba" od zielononóżki kuropatwianej ( nie żadne tam lewe kury, tylko z pełną dokumentacją) 140 gram. A ta kura normalnie znosi jaja 53-58 g średnio. I co ? Można?

Co do zapachu "paszy fermowej" to następna bzdura...

Przetestowałem pasze wielu producentów, zarówno dużych i małych. Aktualnie podaję DeHeuse + własne dodatki zbożowe i ziołowe w zależności od potrzeb. Robię tak bo mi wygodniej i mam dobrą cenę.

Hormony, antybiotyki?

Znam osobiście tych co mają 1PL 0PL i na robaki walą Lawemozol a jajko trafia do ludzi. Kwestia uczciwości...

Ja spię spokojnie, ze świadomością że nikomu krzywdy nie robię w pogoni za kasą.

Niestety w branży "jajczarskiej" panuje powszechna zawiść i totalny brak poszanowania KLIENTA.

Ja jestem małym producentem bezpośrednim i mam prawo sprzedawać do sklepów i indywidualnie i tak robię. Nie odstawiam do pakowni, nie jestem zależny od widzimisie hurtownika. Niestety, jaja 3Pl lądują na targowiskach, w sklepach itd z pominięciem oficjalnej pakowni, udają jajka 1PL, 0PL. Są sprzedawane w spartańskich warunkach, z pominięciem nie tylko wszelkich przepisów ale i zdrowego rozsądku i minimum odpowiedzialności.

Leghorny udają zielononóżli. 21 dniowe jaja udają jaja prosto od kury a bus z trzema paletami jaj udaje jaja wiejskie(ferma kurza jest na wsi i to tyle z tej wsi)

Będąc z towarem u swoich odbiorców zauważyłem pickupa, w środku jaja i wywieszka "gospodarstwo rolne XXXXX" jaja ekologiczne z certyfikatem.

Chciałem kupić jajka i poprosiłem o wgląd do certyfikatu. Z Pickupa wyszło 2 smutnych Panów i kazali mi spierdalać popierając to argumentem pięści. Na szczęście moje nie jestem kozie z pod ogona wyrwany i zanim się zabrali za mnie, jeden z nich leżal nieprzytomny.

Rolnicy (słowo zostało usunięte)... z towarem z fermy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cyber po pierwsze -Lewamizol , który nawet u gołębi jest nie skuteczny, a wet który to proponuje to D.. a nie wet. Jeżeli twierdzisz że masz 1PL i ich nie odrobaczasz to znaczy że masz 5 kur na krzyż. Stado powyżej 400 kur jak nie odrobaczysz co miesiąc to po roku nie będziesz miał kur o jajkach nie wspomnę ,no chyba ze 40% nieśności cię zadowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Cyber po pierwsze -Lewamizol , który nawet u gołębi jest nie skuteczny, a wet który to proponuje to D.. a nie wet. Jeżeli twierdzisz że masz 1PL i ich nie odrobaczasz to znaczy że masz 5 kur na krzyż. Stado powyżej 400 kur jak nie odrobaczysz co miesiąc to po roku nie będziesz miał kur o jajkach nie wspomnę ,no chyba ze 40% nieśności cię zadowala.

 

Kolego.... jak można zauważyć była to literówka, na ktorą nie zwróciłem uwagi.

NIGDZIE nie napisałem, że mam 1PL i ich nie odrobaczam. Napisałem wyłącznie swoje przemyślenia co do w/w środka. Kury odrobaczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wymiany uwag typu drobaczanie to na innym forum ! Tu piszemy o cenach jaj , w miare realnych miejmy nadzieję... Na dzis : 1A-0.27-0.28 ,bez dowozu...a np.3-0.20gr.Jaja tylko dla stałych i to ledwo ledwo..... Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie odzywaja male fermy z zapytaniem o zabranie towaru.

ceny na ten tydzien co otrzymalem

Xl 0,34

S 0,26

Ia 0,24

Ib0,22

IIa0,2

IIb 0,17

to sa ceny ktore mam zaplacic netto.Wiec moze sie roznic w zaleznosci od regionu i producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srały muchy będzie wiosna. Proszę mi podać gdzie można kupić 2a za 0,20groszy - proszę podać fermę ,numer telefonu,cokolwiek. Jak pracownik obdzwaniał kraj za jajkiem to nikt nie chciał dać taniej jak 0,22 za gotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Srały muchy będzie wiosna. Proszę mi podać gdzie można kupić 2a za 0,20groszy - proszę podać fermę ,numer telefonu,cokolwiek. Jak pracownik obdzwaniał kraj za jajkiem to nikt nie chciał dać taniej jak 0,22 za gotówkę.

Potwierdzam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No śmiało mądrale Jajcarek , Biedronka itp. podajcie koledze nukito pare telefonów...chyba nie boicie się że wam wykupi wszystkie jaja?? wedle waszych ocen jaja jest full !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, do nowego roku ani trzy miesiące po cena za wiele się nie zmieni w całej UE. Jak mi wiadomo na dzień dzisiejszy jest około 3 mil... jaj nadprodukcji w całej UE, trzeba wiec poczekać aż się uluzni na rynku jajecznym, wtedy będziemy zarabiać tz. ci co zostaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol.Ferma 07 wchodzisz w internet i szukasz kontaktów albo wsiadasz w BMW i jedziesz w Polskę lub na Wschód....

ceny bez zmian przy czym duże się nie sprzedaje....

potwierdzam że szukają m i s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kochani, do nowego roku ani trzy miesiące po cena za wiele się nie zmieni w całej UE. Jak mi wiadomo na dzień dzisiejszy jest około 3 mil... jaj nadprodukcji w całej UE, trzeba wiec poczekać aż się uluzni na rynku jajecznym, wtedy będziemy zarabiać tz. ci co zostaną

Coś nam się ten Jajczarek zmienił (czyt. zmądrzał). Już nie mówi o stawianiu kolejnych kurników i o tym, że trzeba iść w ilość, tylko o tym, że musi się produkcja zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyna jaj stabilna i nie zanosi się na zmiany, no może lekki spadek w następnym tygodniu. Tak będzie do świąt wielkanocy, a po świętach niechce sie mówić L 0,25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...