fermajaj m 0 Napisano 25 Lutego 2014 A 30 lat temu to jajko oddawało się do zakładu drobiarskiego a paszę dostawałeś w rozliczeniu za jajko Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
TomaszB 0 Napisano 25 Lutego 2014 Dokładnie... Tak było do początku lat 90-tych. Wtedy było życie i można było hodować kury. Było pewne zejście i cena, a dziś? Tragedia.To wszystko dzięki waszej demokracji, a pózniej to już kochana unia odkręciła śrubę i chcą jeszcze bardziej. Szykują dla siebie nasz kraj we wszystkich dziedzinach. Począwszy od ziemi przez hodowle i sprzedaż( markety) niebawem już wszyscy Polacy bedą pracować dla "zachodu" za marne ochłapy jak kiedyś nasi przodkowie u Żydów a pózniej u Niemców... Do tego właśnie prowadzi nas unia, nasza rząd i gospodarka przez niego prowadzona... I niech mi ktoś powie ze kiedyś było zle... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 26 Lutego 2014 30 lat temu z jednego kurnika (6tys kur) żyło się jak Lord .... , dziś trzeba mieć około 100tys żeby pozwolić sobie na takie życie Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yoyo 0 Napisano 26 Lutego 2014 30 lat temu z jednego kurnika (6tys kur) żyło się jak Lord .... , dziś trzeba mieć około 100tys żeby pozwolić sobie na takie życie Gdyby dzisiaj wszyscy hodowcy mieli po jednym kurniku po 6 tys. zamiast po 100 tys. niosek, to jedno jajko kosztowałoby 2 zł i dalej żyłbyś jak Lord. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 26 Lutego 2014 30 lat temu z jednego kurnika (6tys kur) żyło się jak Lord .... , dziś trzeba mieć około 100tys żeby pozwolić sobie na takie życie Gdyby dzisiaj wszyscy hodowcy mieli po jednym kurniku po 6 tys. zamiast po 100 tys. niosek, to jedno jajko kosztowałoby 2 zł i dalej żyłbyś jak Lord. W błędzie jesteś kolego....- jak nie my, to kto inny by za nas wyprodukował jaja żeby zaspokoić rynek Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yoyo 0 Napisano 26 Lutego 2014 30 lat temu z jednego kurnika (6tys kur) żyło się jak Lord .... , dziś trzeba mieć około 100tys żeby pozwolić sobie na takie życie Gdyby dzisiaj wszyscy hodowcy mieli po jednym kurniku po 6 tys. zamiast po 100 tys. niosek, to jedno jajko kosztowałoby 2 zł i dalej żyłbyś jak Lord. W błędzie jesteś kolego....- jak nie my, to kto inny by za nas wyprodukował jaja żeby zaspokoić rynek Tak, tak... gdyby każdy hodowca tak myślał, to mielibyśmy jajko po 2 gr. Na szczęście są tacy, ktorzy rozumieją, że kluczem do sukcesu nie jest wcale zwiękasznie produkcji.Poza tym mowicie, że za PRL'u było lepiej drobiarzom. A wiesz dlaczego wtedy było nam lepiej ? Bo państwo nie pozwalało na bezmyślne stawianie kurników i dzięki temu produkcja była znacznie niższa. To właśnie dlatego z jednego kurnika żyłeś jak Lord. Dzisiaj kilku de.b.i.li nastawiało ferm po kilkaset tysięcy lub nawet po kilka milionów niosek więc się nie dziwmy, że jajko tanie. Gdyby było jak za PRL'u, wszyscy Ci cwaniacy dostaliby nakaz rozbiórki tych fermy i sytuacja wróciłaby do normy. I znów drogi Jajaczarku mógłbyś wtedy żyć jak lord z jednego kurniczka produkując 6 tys. sztuk jaj. I nie dorabiałbyś wtedy handlarzy, bo by ich nie było. Echhhh... pomarzyć można. Niestety, mamy demokracje i każdy d.eb.il może postawić tyle kurników ile mu się podoba. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kogucik1963 0 Napisano 26 Lutego 2014 Było dobrze produkowalo się jak sie chciało, dodawalo się się do pasz paskudztwa bo nie było nat tym kontroli, było , ale sięs sskończyło. Pamietam, ze wówczas też nie byliście zadowoleni, był też niedosyt.moze być gorzej wszystkim. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ferma07 0 Napisano 26 Lutego 2014 Taaa lepiej było za komuny zakazy, nakazy zero wyjazdów,reglamentacja ,stary "maluch" słonina w mięsnym,telefon u sąsiada i inne buty na kartki...itp itd !No zaje...e było !! Wiosna idzie magazyny sprzątac,dezynfekowac,bo puste !!! I ręka na pulsie Pozdrawiam logicznych Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny 0 Napisano 26 Lutego 2014 Dobrze kolego mówisz , RĘKA NA PULSIE Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
TomaszB 0 Napisano 26 Lutego 2014 Kto kiedyś chciał to wszystko miał. Co z tego ze dziś wszystko jest jak niema tego za co kupić?? Jakie ceny na dziś? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
farmer1966 0 Napisano 26 Lutego 2014 Ceny na dziś zasłyszane od telefonujących, z chęcią bym sprzedał ale w tym momencie mam tylko dla swoich klientów. XL - 0,35L - 0,30M - 0,27S - 0,23 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 26 Lutego 2014 Kto kiedyś chciał to wszystko miał. Co z tego ze dziś wszystko jest jak niema tego za co kupić Nie ma co narzekać... Ps.- co byś zrobił jak byś zarabiał tyle ile płacisz swoim pracownikom ?hmm, Każdy hodowca na dobry samochód, ładny dom, dwa razy w roku na wczasach.- nie narzekam, oby gorzej nie było. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
obserwatorjaj 0 Napisano 26 Lutego 2014 Dokładnie... Tak było do początku lat 90-tych. Wtedy było życie i można było hodować kury. Było pewne zejście i cena, a dziś? Tragedia.To wszystko dzięki waszej demokracji, a pózniej to już kochana unia odkręciła śrubę i chcą jeszcze bardziej. Szykują dla siebie nasz kraj we wszystkich dziedzinach. Począwszy od ziemi przez hodowle i sprzedaż( markety) niebawem już wszyscy Polacy bedą pracować dla "zachodu" za marne ochłapy jak kiedyś nasi przodkowie u Żydów a pózniej u Niemców... Do tego właśnie prowadzi nas unia, nasza rząd i gospodarka przez niego prowadzona... I niech mi ktoś powie ze kiedyś było zle... dokładnie Panie. Kiedyś pisałem że nasi Ojcowie i Dziadowie nie dali się wziąć siłą , a te h...je teraz nas sprzedadzą a inni kupią Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kurczak21 0 Napisano 26 Lutego 2014 ceny hurtowe L-1-PL-0,30GR. L-SCOLKA 2-PLO,25gr. XL-0,28gr. L-0,23GR.m-0,21Ggr. ceny netto gotówka, cena stabilna ,pozdrawiam. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 26 Lutego 2014 Ty chyba jeszcze śnisz Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 26 Lutego 2014 Przestań zawyżać ceny Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 26 Lutego 2014 Kurczak, czy ty się jeszcze nie obudziłeś po wczorajszej bibie żeby napisać tak durny komentarz Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yoyo 0 Napisano 26 Lutego 2014 ceny hurtowe L-1-PL-0,30GR. L-SCOLKA 2-PLO,25gr. XL-0,28gr. L-0,23GR.m-0,21Ggr. ceny netto gotówka, cena stabilna ,pozdrawiam.?????? Po tyle kupujesz, czy po tyle sprzedajesz ? W jakim rejonie są takie takie ceny ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
fermiareczka25 0 Napisano 26 Lutego 2014 SPRZEDAM JAJAM i L !Tel 663 397 030 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny 0 Napisano 26 Lutego 2014 kurczak 21 ale masz jazde Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
TomaszB 0 Napisano 26 Lutego 2014 Kto kiedyś chciał to wszystko miał. Co z tego ze dziś wszystko jest jak niema tego za co kupić Nie ma co narzekać... Ps.- co byś zrobił jak byś zarabiał tyle ile płacisz swoim pracownikom ?hmm, Każdy hodowca na dobry samochód, ładny dom, dwa razy w roku na wczasach.- nie narzekam, oby gorzej nie było. Co bym zrobił? Na dzień dzisiejszy napewno bym nie narzekał bo oni zarabiają a ja od zeszłej Wielkanocy w sumie nie. Nic nie zarobiłem tylko jeszcze dołożyłem do interesu. Wiec mam nie narzekać?Hagada jaki dóbr samochód. Wczasy? A co to takiego jest? Ja od 5lat nigdzie nie byłem. I jaki dom... A dotego ladny... Tak było ale kiedyś.Zobacz lepiej czym jeżdżą handlarze. Gdzie i jak mieszkają i oni jeżdżą dwa razy w roku na wczasy a nieraz i więcej. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
TomaszB 0 Napisano 26 Lutego 2014 Kto kiedyś chciał to wszystko miał. Co z tego ze dziś wszystko jest jak niema tego za co kupić Nie ma co narzekać... Ps.- co byś zrobił jak byś zarabiał tyle ile płacisz swoim pracownikom ?hmm, Każdy hodowca na dobry samochód, ładny dom, dwa razy w roku na wczasach.- nie narzekam, oby gorzej nie było. Co bym zrobił? Na dzień dzisiejszy napewno bym nie narzekał bo oni zarabiają a ja od zeszłej Wielkanocy w sumie nie. Nic nie zarobiłem tylko jeszcze dołożyłem do interesu. Wiec mam nie narzekać?Hagada jaki dóbr samochód. Wczasy? A co to takiego jest? Ja od 5lat nigdzie nie byłem. I jaki dom... A dotego ladny... Tak było ale kiedyś.Zobacz lepiej czym jeżdżą handlarze. Gdzie i jak mieszkają i oni jeżdżą dwa razy w roku na wczasy a nieraz i więcej. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 27 Lutego 2014 Były dwa okresy jednorocznej brendzy na 30 lat mojej produkcji - wiesz.. idzie przeżyć. Ps. trzeba być jednocześnie hodowcą, handlarzem producentem pasz itd. Wszystko robić byle bredze jak najdalej od siebie od pchnąć - przy tych cenach nie ma co narzekać Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yoyo 0 Napisano 27 Lutego 2014 Były dwa okresy jednorocznej brendzy na 30 lat mojej produkcji - wiesz.. idzie przeżyć. Ps. trzeba być jednocześnie hodowcą, handlarzem producentem pasz itd. Wszystko robić byle bredze jak najdalej od siebie od pchnąć - przy tych cenach nie ma co narzekać Nie wiem ile wynosi Cie zrobienie tony paszy przy sypaniu do niej padliny. Wiem natomiast, że przy cenie 950 zł netto za tonę paszy z wytwórni, i przy obecnych cenach jajka, ledwo zarabiam na tą paszę. A gdzie spłata kredytów za klatki, odchów, opakowania, energia, pracownicy, transport itp, itd. ???? Idzie przeżyć ? Spójrz na Pana B. Jeśli cena szybko nie podskoczy, to w jego ślady zaraz pójdą inni. TomekB. ma rację. Wszystko co napisał to 100% racji.Jajczarek pisze jaki to z niego krezus, żeby za chwilę narzekać jak mu jest źle i jacy to handlarze są niedobrzy. Sam się chyba we własnych finansach nie łapie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 27 Lutego 2014 950zł przy 130g zużycia to nigdy nie wyjdziesz na swoje - do roboty panowie Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach