Jajczarek 0 Napisano 27 Lutego 2014 Yoyo - padlinę podawałem 10 lat temu.- życzę ci abyś tak kalkulował jak ja to na dzisiejsze ceny byś już nie narzekał, a o pan B. nie musisz się martwić nie stawiaj go jako przykład. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
TomaszB 0 Napisano 27 Lutego 2014 To chyba na odchow tyle Ci tej paszy idzie. Ja mam duża kurę i je mi paszy znacznie więcej. Pozatym ma licha niesnosc a pasze robię sam i nie jest ona jakiejś super jakości i bez tego co piszesz w składzie i wychodzi mnie ona niewiele mniej niż z paszarni :/ i ledwo ledwo wiąże koniec z końcem i tak jak już pisałem od Wielkanocy NIC nie zarobiłem. Wiec proszę Cie nie pisz o niewiadomo jak małym zużyciu i ze teraz jest super, raj dla fermiarzy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
TomaszB 0 Napisano 27 Lutego 2014 Jaka cena dziś u was? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
JANEX 0 Napisano 27 Lutego 2014 Witam M - 0,26 L- 0,28 ilości paletowe oczywiście dla stałych biorą i nie płaczą że za drogo pozdrawiam wszystkich hodowców Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yoyo 0 Napisano 27 Lutego 2014 950zł przy 130g zużycia to nigdy nie wyjdziesz na swoje - do roboty panowieNo właśnie .... Znajomy z za miedzy sam miesza paszę i też mu wcale tak różowo nie wychodzi. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
przeor 0 Napisano 27 Lutego 2014 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
przeor 0 Napisano 27 Lutego 2014 Witam wszystkich zainteresowanych.Ceny jaj konsumpcyjnych to kompletne dno!!! Ale nie bedzie az tak źle gdyż rusza export,kur niosek ubywa z dnia na dzień (pod nóż). Średnie ceny w mazowieckim (bezpośrednio na fermach dużych i średnich producentów): O- 22-23grosze S- 17-19 gr.1A- 14-16 gr.1B- 12-14gr.2A- 11gr2B- 10gr. A jak wyglądają cenki w innych rejonach? GŁOWA DO GÓRY KOLEDZY-EXPORT NAS URATUJE...a bywało tak i też się żyje Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny 0 Napisano 27 Lutego 2014 Ceny bez zmian (atrakcyjne dla handlarzy)L-ka - 0,28M-ka - 0,26Ps. Zrobienie paszy wychodzi od 50 do 100 zł taniej , no chyba że ktoś wali mączke . Ale dziwi mnie jedno że pan Jajczarek przez ten cały czas zarabia, to przeczy wpisom na tym forum , czy aby nie ??? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny 0 Napisano 27 Lutego 2014 Jeszcze jedno zastanawiam się ile pod tym nickiem pisze osób ??????? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
przeor 0 Napisano 27 Lutego 2014 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yoyo 0 Napisano 27 Lutego 2014 Yoyo - padlinę podawałem 10 lat temu.-[...]przypomnieć Ci wpisy sprzed pół roku na temat mączki ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Bix 0 Napisano 27 Lutego 2014 Hehe, Jajczarek ma chyba jakieś zaburzenia osobowości albo kłopoty z pamięcią, bo nie pamięta tego, co pisał wcześniej. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
TomaszB 0 Napisano 27 Lutego 2014 Hahaha, dobre ! Nie powiem bo sam gdybym miał to tez bym dawał bo kura to w końcu zwierze miesozerne i potrzebuje białka zwierzęcego, pozatym nic nie zastąpi ani nie da takich efektów jak " kakao " Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
FERMAJAJ 0 Napisano 27 Lutego 2014 Koledzy coś się dzieje u Was na Fermach?? U Nas hurt:M 23L małe 25L duże 27Widzę powoli, że jest szansa na podwyżki....tak dłuuuugo oczekiwane Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
fermiareczka25 0 Napisano 27 Lutego 2014 SPRZEDAM JAJA KONSUMPCYJNE !!Klasa M i L Tel. 663 397 030 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 27 Lutego 2014 Szczerze ?15/16gr za jajo pokrywa dzienny koszt paszy, dalesze koszty każdy wie jakie ma. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 27 Lutego 2014 Jeszcze jedno zastanawiam się ile pod tym nickiem pisze osób ??????? Cała gmina ma do tego konta dostęp Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yoyo 0 Napisano 27 Lutego 2014 Szczerze ?15/16gr za jajo pokrywa dzienny koszt paszy, dalesze koszty każdy wie jakie ma. I tu przyznam Ci rację. Dzisiaj dokładnie policzyłem. Średnia wartość paszy w jajku wyszła mi 16 gr netto. Ale jest to wartość nieuwzględniająca odchowu. A odchów to kolejne 4 gr. do jajka. Wszystko liczyłem dla 80-cio tygodniowego cyklu produkcyjnego (liczone razem z odchowem czyli odchów 18 tyg + 62 tyg produkcji). Wyliczenia zrobione dla:- cena paszy 950 zł/tona netto (chociaż na fakturze mam 990 zł)- średnie zużycie paszy 130g. (raczej mało realne ale niech będzie). - uśredniony procent nieśności od 18-tego do 80- tego tygodnia to 77% Czyli jak widać przyjąłem bardzo optymistyczne (ostrożne) dane. Czyli pasza + kury to jest 20 gr. w cenie jajka. Do tego dochodzą wszystkie inne koszty (te, o których mówią handlarze mówiąc o swoich kosztach), czyli pracownicy, energia, zusy, transport, SZCZEPIENIA, dezynfekcja, weterynaria, opakowania itp, itd. O kredytach i o amortyzacji klatek nawet nie nie wspominam ale można przyjąć, że cena jajka na poziomie 25 gr. to cena bez ŻADNEGO naszego zarobku. Wszystko co poniżej to dokładka. Macie swoje wyliczenia ? Chętnie bym zobaczył jak to wychodzi u innych. U Jajczarka również. Najlepiej jest zbudować arkusz kalkulacyjny i powstawiać tam wszystkie dane. Podajcie dane, dla których robiliście wyliczenia. Można to wtedy łatwo zweryfikować i porównać ze swoimi danymi. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny 0 Napisano 27 Lutego 2014 Jak widać co niektórzy przy 0,20 gr za jajo zarabiali i było im git . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny 0 Napisano 27 Lutego 2014 Panowie wróćmy do cen jaj , export szuka małego jaja S - M-ki a przy tym cena w góre Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yoyo 0 Napisano 27 Lutego 2014 Jak widać co niektórzy przy 0,20 gr za jajo zarabiali i było im git .To jest absolutnie nierealne ! Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny 0 Napisano 27 Lutego 2014 Ja to wiem, ale niektórzy chyba nie liczą kosztów . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny 0 Napisano 27 Lutego 2014 A teraz, puk puk trzeba oddać ... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 27 Lutego 2014 Yoyo, jeśli masz większe zużycie niż 130gr na szt. to lepiej zajmij się handlem jaj niż produkcją Ps.Robię pasze która mi wychodzi 980 netto, zużycie nie przekracza mi 115/117g, a przy kurze przepie.... 120/122g, średnia masa jaja w całym cyklu 63/65g- receptury publicznie nie podam Ps. IIKoniec z wyliczankami Pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 27 Lutego 2014 Jak widać co niektórzy przy 0,20 gr za jajo zarabiali i było im git . Nie wszyscy mają busy żeby sprzedawać jaja o 100% drożej niż na fermie i było im git. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach