Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

To ile obornika powinno być po 7dniach z kurnika? Wielkości np 20 czy 100tys szt?

 

Przelicz sobie;

40kg / 45kg i więcej od jednej kury na rok (klatka)......

 

przejdźmy do tematu jaj....

 

L 24 / 25

M 21 / 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu, ze pomogą nam obniżyć koszt paszy ?, jaja jak sprowadzali tak bedą sprowadzać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jaj się ustabilizowała na bardzo niskim poziomie, niech i zboża tak kosztują, powinni jeszcze znieść zakaz stosowania mączek, to soja w duupę by dostała, a tak 2000zl trzeba płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wolny wybieg można kupić po cenie jaja z klatki.

Chyba, że ktoś ma 1000 kurek i sam sprzedaje dookoła sąsiadom wtedy na pewno ma wyższe ceny. Ale jeśli ktoś się nastawił na "sprzedaż przemyslową" wolnego wybiegu, to dzisiaj kisi się z jajkiem. Widać "szał" na ekologiczne jajo już chyba minął.

 

 

Dziś wolnego wybiegu praktycznie nie ma:) Tzn jest ale w niewielkich ilościach, wszystko to co jest nazywane wolnym wybiegiem to ściołka i klatka przestęplowana.

Dobre, prawdziwe jajo z wolnego wybiegu i ekologiczne zawsze będzie w cenie.

Sam produkujesz, pakujesz sprzedajesz - to żyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberdriver... Ale Ty głupoty piszesz... Powinieneś się się nazwać mega cyber debil... Jajko to jajko i ja bym w życiu nie zjadł jajka od kury ze ściółki a tymbardziej od takiej co wszędzie chodzi i niewiadoma co zje.

Jedynym naszym ratunkiem jest opodatkować markety a najlepiej je w powietrze wysadzić! Jak ma ktoś dojście niech pisze, dam każde pieniądze jeżeli ktoś je wszystkie w powietrze wysadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cyberdriver... Ale Ty głupoty piszesz... Powinieneś się się nazwać mega cyber debil... Jajko to jajko i ja bym w życiu nie zjadł jajka od kury ze ściółki a tymbardziej od takiej co wszędzie chodzi i niewiadoma co zje.

Jedynym naszym ratunkiem jest opodatkować markety a najlepiej je w powietrze wysadzić! Jak ma ktoś dojście niech pisze, dam każde pieniądze jeżeli ktoś je wszystkie w powietrze wysadzi.

 

Panie drogi. Wyzywał Pan nas od debili i od złodziei , ale na pr Pan nie odpowiedział jak odpisałem wyzwanie. sieci sklepów są zbędne , zwłaszcza zagraniczne , ale znimi się handluje , a nie wysadza i po to jest potrzebny pośrednik czuli hu... jak wy to nazywacie zasr..ańcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy chowie 6000.szt. na ściółce można sobie na to pozwolić

Przy 60 tys. i dobrej organizacji też można to ogarnąć. Ale jak masz 200 tys. to niestety skazany jesteś na handlarzy. A to, wiadomo, kilka ładnych groszy na jajku w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy chowie 6000.szt. na ściółce można sobie na to pozwolić

Przy 60 tys. i dobrej organizacji też można to ogarnąć. Ale jak masz 200 tys. to niestety skazany jesteś na handlarzy. A to, wiadomo, kilka ładnych groszy na jajku w plecy.

 

Jeden punkt (sklep), 2 sk na tydzień przy 60tys produkcji to musisz mieć ich około 500 żeby rozwieść tygodniową produkcję

- ale harujecie za te pare groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile płacą na ubojniach za kury?

- trzeba spierdaalac ze starymi bo po świętach będzie szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy chowie 6000.szt. na ściółce można sobie na to pozwolić

Przy 60 tys. i dobrej organizacji też można to ogarnąć. Ale jak masz 200 tys. to niestety skazany jesteś na handlarzy. A to, wiadomo, kilka ładnych groszy na jajku w plecy.

 

Jeden punkt (sklep), 2 sk na tydzień przy 60tys produkcji to musisz mieć ich około 500 żeby rozwieść tygodniową produkcję

- ale harujecie za te pare groszy

Oczywiście, że nie 100% produkcji idzie na punkty. Część idzie do mniejszych odbiorców, którzy biorą paletę, dwie. Ale oni też nieźle płacą w porównaniu ze skoczkami.

Jasne, że zdarza się czasami, że odbierze ktoś naraz kilkanaście palet, ale tylko wtedy, gdy jestem wstanie mu uzbierać.

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, mam poczucie, że nie prowadzę produkcji tylko po to, żeby dorabiać hieny, a Ty ?

Mniejsi odbiorcy, którzy ode mnie kupują towar, to naprawdę uczciwi kupcy. Z niektórymi handluje już kilkanaście (a nawet kilkadziesiąt) lat ! To, że tak długo razem handlujemy świadczy chyba o tym, że obydwie strony są zadowolone ze współpracy Nikt nikogo tu nie wykorzystuje. Normalna, uczciwa współpraca od lat.

Ale, tak jak napisałem, znam i takich, którzy w d.u.pie mają to czy hodowca dokłada czy nie. Najważniejsze jest, żeby udało im się wycisnąć z niego jak najtańszy towar. Najśmieszniejsze jest to, że Ci handlarze nawet tym towarem nie handlują (w klasycznym znaczeniu)- oni go po prostu przerzucają dalej, biorąc do kieszeni niemałe sumki. To nawet nie jest handel- to jest zwykła spedycja. Na całe szczęście, moja produkcja nie jest ustawiona na takich odbiorców. Niestety, przez to, że jest w kraju dużo d.e.b.li, którzy bez namysłu ponastawiali wielkie fermy, tacy krwiopijcy mają łatwy dostęp do taniego jajka. A przez to cierpią nie tylko mniejsi hodowcy ale i uczciwi kupcy, którym coraz ciężej się handluje (w klasycznym tego słowa znaczeniu).

A Ty Jajczarku kogo dorabiasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś takiego znalazłem

 

,,Poszukuje odbiorcy dużych smacznych jaj wiejskich ekologicznych tylko z mojego przydomowego chowu na naturalnych paszach (zboże, ziemniaki i tym co znajdą w trawie na dużym wolnym wybiegu na którym przebywają cały dzień). Tygodniowo około 400-500 jaj. Można obejrzeć warunki chowu (bliskie okolice Małkini). Serdecznie zapraszam. Dostarczę pod wskazany adres. Możliwy również odbiór osobisty. Cena 1 zł. Gorąco polecam. Z odbiorcą hurtowym mogę się dogadać co do ceny. Kontakt tel. 691520073"

 

który podstawia auto [/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie coś takiego znalazłem

 

,,Poszukuje odbiorcy dużych smacznych jaj wiejskich ekologicznych tylko z mojego przydomowego chowu na naturalnych paszach (zboże, ziemniaki i tym co znajdą w trawie na dużym wolnym wybiegu na którym przebywają cały dzień). Tygodniowo około 400-500 jaj. Można obejrzeć warunki chowu (bliskie okolice Małkini). Serdecznie zapraszam. Dostarczę pod wskazany adres. Możliwy również odbiór osobisty. Cena 1 zł. Gorąco polecam. Z odbiorcą hurtowym mogę się dogadać co do ceny. Kontakt tel. 691520073"

 

który podstawia auto [/code]

Hehehe, dobre

Nawet bardzo dobre.

Ale swoją drogą ciekawe, czy znajdą się chętni na te jaja. Jeśli tak, to to jest lepszy biznes niż 100 tys w klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cyberdriver... Ale Ty głupoty piszesz... Powinieneś się się nazwać mega cyber debil... Jajko to jajko i ja bym w życiu nie zjadł jajka od kury ze ściółki a tymbardziej od takiej co wszędzie chodzi i niewiadoma co zje.

Jedynym naszym ratunkiem jest opodatkować markety a najlepiej je w powietrze wysadzić! Jak ma ktoś dojście niech pisze, dam każde pieniądze jeżeli ktoś je wszystkie w powietrze wysadzi.

 

Czy Ja Ciebie bydlaku wyzywałem? Obrażałem ? Gdzieś tu był Twój numer telefonu. Znajdę Cię i będę tak długo kopał, aż mi krew ze zmęczenia pójdzie z nosa.

TWOJA ZASRANA SPRAWA CO JESZ I CO ROBISZ.

Przedstawiłem fakty, jak to jest zrobione w POLSCE.

Nic do Ciebie nie miałem, aż do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cyberdriver... Ale Ty głupoty piszesz... Powinieneś się się nazwać mega cyber debil... Jajko to jajko i ja bym w życiu nie zjadł jajka od kury ze ściółki a tymbardziej od takiej co wszędzie chodzi i niewiadoma co zje.

Jedynym naszym ratunkiem jest opodatkować markety a najlepiej je w powietrze wysadzić! Jak ma ktoś dojście niech pisze, dam każde pieniądze jeżeli ktoś je wszystkie w powietrze wysadzi.

 

Panie drogi. Wyzywał Pan nas od debili i od złodziei , ale na pr Pan nie odpowiedział jak odpisałem wyzwanie. sieci sklepów są zbędne , zwłaszcza zagraniczne , ale znimi się handluje , a nie wysadza i po to jest potrzebny pośrednik czuli hu... jak wy to nazywacie zasr..ańcy

 

Każdy robi tak jak mu pozwala rynek i prawo.

Mój status zobowiązuje mnie do określonej sprzedaży, kto inny musi sprzedawać do pakowni.

A ekstremiści i inni tacy terroryści powinni gnić w pierdlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...