Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam wytłaczanki nowe i prawie nowe - kontakt 730 580 925

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla hodowców Bix ma rację. Opłacalności produkcji długo nie będzie, ten rok raczej można spisać na straty. Już wiem, że na markety chcą wchodzić hodowcy którzy wcześniej z nimi nie handlowali i proponują ceny poniżej kosztów swojej produkcji aby tylko wejść i wypchnąć towar. A markety to wykorzystają bo jeśli nawet z takimi nie podpiszą umowy to zbiją ceny na obecnych dostawcach. Nie znam poza tym hodowcy, który nie miał by długów a to w paszarni, a to w wytłaczankach, a to u innych dostawców, jest jeden taki, że jak ktoś słyszy nazwę jego ferm to nie chce nawet słyszeć o fakturach na przelew. Będą bankructwa, ale jeszcze nie teraz. Narazie mają jeszcze zapasy żeby dołożyć do produkcji, II połowa roku będzie znacznie gorsza. Wtedy pewnie do akcji wkroczy kapitał z zagranicy, żeby przejąć dobrze wyposażone obiekty i produkować tanim kosztem w Polsce na eksport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W SPA kurzym

 

Nic nie poradzę, że jesteś prostakiem w dodatku z zanikiem mózgu.

Ty rób swoje, ja robię swoje.

Życzę Ci, abyś sprzedawał jajko 10-20 groszy drożej niż obecnie, bo to będzie tylko z korzyścią dla wszystkich. Chyba, że jesteś za głupi żeby to zrozumieć.

Daj znać, jak będziesz chciał żeby nietraktować Cie jak debila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, co niektórzy już się zawijają. U Pana Borkowskiego w związku z artykułem w wyborczej oprócz problemów z płatnościami pojawił się PROKURATOR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ferma 1 nie uważam abyś z nazwiska opisywał nie swoje interesy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, napisałem w związku z artykułem w którym to podano do wiadomości publicznej nazwisko Pana B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trakcie wymiany klatek produkcja zmniejszyła się o ok. 20 %. Po prostu wywaliłem stare klatki, wstawiłem nowe i tyle. Nawet się cieszyłem z tego, że produkcja będzie mniejsza, a dzisiaj ciesze się z tego jeszcze bardziej.

Wiem, że niektorzy, żeby utrzymać produkcję na co najmniej poprzednim poziomie podnosili dachy w kurnikach i wstawiali dodatkowe piętra. O tych, co dostawiali nowe kurniki w ogóle nie wspominam.

Proponuję mały test. Niech każdy z forumowych hodowców pochwali się o ile procentowo ograniczył/zwiększył produkcję w ciągu ostatnich 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie od 100 do 300 %.... ale się nie przyznają..... ceny dołują ruchu brak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuję to wszyscy czekają żeby pan B fiknął na plecy. I wtedy się odkują ,dlatego nikt nie odpuszcza ,każdy ciśnie ,zęby zaciska. Obsadzamy bo jest tak źle że musi ktoś zbankrutować, może sąsiad ,może wszyscy sąsiedzi. I tak się pobujamy jeszcze przez rok. A za rok zobaczymy. No przecież jeżeli taka cena się utrzyma w sumie 2 lata to ktoś będzie musiał zbankrutować, a wtedy się odkujemy. Jest dołek,musi być górka. Panowie wstawiamy ,wstawiamy bo jeszcze górka koło nosa przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaufland jaja klasa m- 0.23gr od Pana B.

A ja dziś płaciłem M-0.21 L 0.24

słaby ruch

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygranymi będą Ci co nie mają obsługi kredytowej, a Ci co budują na kredyt, jeden z rodziny do Anglii żeby było na chleb, i dobrze

PAMIĘTAJCIE CHŁOPKI! ŻE CENĘ DYKTUJE PODAŻ!!!!!!!!! A NIE MEDOX SAWICKI CZY JAKIŚ ŚWIĘTY!

CHCIELIŚCIE PRODUKOWAĆ BEZ OPAMIĘTANIA??? TO NAJPIERW OCEŃCIE RYNEK I JEGO POPYT....CO ZA [color=red]GŁOMBY[/color]

 

Do szkoły głąbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie handlarze, nie biedolcie nad nami tylko brać się za handel i wchodzić na rynki zagraniczne zobaczymy jacy będziecie kozacy.

- nie sztuka wsiąść pare stłuczek i zawieść na cukiernie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie handlarze, nie biedolcie nad nami tylko brać się za handel i wchodzić na rynki zagraniczne zobaczymy jacy będziecie kozacy.

- nie sztuka wsiąść pare stłuczek i zawieść na cukiernie

po co na cukiernie wozic

jak na placach stluki ida od reki

jajczarek juz zapomniales gdzie sie najwiecej tego typu jaj goni

cukienie to pikus 12 skrzynek bez problemu chyba niektórzy sprzedaja na placu .jak cukiernia przemieli ci 25 skrzynek na tydzien to juz przyzwoicie tylko ze cena jest do dupy na placach jakie znam cena za stluka jest w granicach 0,25 do 0.3 zl przy koncowym kliencie . ale moge sie nie znac jak zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostawmy coś handlarzom , moje busy wożą całe jaja a tłuczki daje handlarzom

no to dajesz im ladnie zarobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kaufland jaja klasa m- 0.23gr od Pana B.

A ja dziś płaciłem M-0.21 L 0.24

słaby ruch

pozdrawiam

tego pana juz praktycznie nie ma . jak by twoja firma byla w takiej sytuacji to po kazdej cenie sie sprzedaje nawet pnizej ceny produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wszystkie odchowalnie są pełne , chyba ci co wstawili czują jakąś górkę

Czyli Bix ma rację ....

Marne szanse na poprawę sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jakie Wy odchowalnie widzieliście pełne, jak pisklaka brak. O czym my tu dyskutujemy.

Do Yoyo - ja zmniejszyłem produkcję o 30 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magicznakura- a co to jest niszowa odmiana ?

Do Ferma1- miło słyszeć, że wśród hodowców są również Ci normalnie myślący

Też już się nad tym zastanawiałem, dlaczego ciężko o pisklaka. Żeby nie było tak, że trudno go dostać, bo tyle jest zamówień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...