Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy chcecie od B. - łagodnie pisząc "babiarz i kasyniarz" Po za

tym to przejmują go "makarony" a on pewnie po umorzeniu długów będzie zasiadał w zarządzie - tak to wygląda Więc jeżeli liczycie na zwolnienie rynku przez 6kk jaj dziennie to się przeliczycie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kol. jojo ja tego nie sugeruję ja stwierdzam fakty....... jak napisał jajczarek dziś zalewa nas proszek i to z bardzo daleka i min. dzięki temu bryndza jest rynku

ale kto nie buduje ten się nie rozwija......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O czym Wy ludzie kurde gadacie ?

Jeśli jest tak, jak mówi Biedronek i zalewa nas proszek, a na jesieni jajko ma kosztować 15 gr. to Wy się lepiej przestawcie na handel tym proszkiem bo jaj to Wy na pewno nigdzie nie kupicie. Nie znam ani jednego hodowcy, ktorego stać na to, żeby produkować jajo po dzisiejszych kosztach i sprzedawać je po 15 groszy !

I nie ma znaczenia czy jest to Pan B., Yoyo, Jajczarek, Włoch czy Pan XYZ.

Jeśli szybko nie poprawi się koniunktura to będziecie handlować pietruszką a nie jajami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jajami będziemy handlować ale zagranicznymi ....... spoko zawsze ktoś będzie produkował w kraju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O czym Wy ludzie kurde gadacie ?

Jeśli jest tak, jak mówi Biedronek i zalewa nas proszek, a na jesieni jajko ma kosztować 15 gr. to Wy się lepiej przestawcie na handel tym proszkiem bo jaj to Wy na pewno nigdzie nie kupicie. Nie znam ani jednego hodowcy, ktorego stać na to, żeby produkować jajo po dzisiejszych kosztach i sprzedawać je po 15 groszy !

I nie ma znaczenia czy jest to Pan B., Yoyo, Jajczarek, Włoch czy Pan XYZ.

Jeśli szybko nie poprawi się koniunktura to będziecie handlować pietruszką a nie jajami.

.... a koniunktura się nie poprawi, jeśli będziecie stawiali nowe kurniki !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kol. jojo ja tego nie sugeruję ja stwierdzam fakty....... jak napisał jajczarek dziś zalewa nas proszek i to z bardzo daleka i min. dzięki temu bryndza jest rynku

Kto nie buduje ten stoi w miejscu... 100% racji

Ps.

Nie pisze cen bo i tak mi nie uwierzycie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kto płaci za m więcej jak 0,16 gr. ?

ale pada chyba nas zaleje.....

ciekawe ile kosztuje budowa nowej hali .....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto nie buduje ten stoi w miejscu... 100% racji

Tak, tak.... słuchaj się handlarzy, to zimą wylądujesz w klapkach. Im jest na rękę, żeby jaja było duuuużo, bo wtedy mają dostęp do taniego towaru. On wtedy zarabia a Ty się topisz.

Handlarze boją się ograniczenia produkcji jak ognia. To jest 100 % racji !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu mam ograniczać produkcje, lepiej niech ograniczą import proszku, oraz jaj i masy jajecznej z Ukrainy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde, Wy chyba naprawdę nie rozumiecie nawet podstaw ekonomi.

O tym czy jest nadprodukcja, czy też nie, decyduje nie bezwzględna wartość tejże produkcji, tylko poziom zapotrzebowania na dany towar. Dzisiaj zapotrzebowanie na jajo jest mniejsze z kilku powodów, o których nie będę tutaj pisał. Być może są wśród nich również i te powody, o których pisze Jajczarek. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy zbyt dużo towaru, w stosunku do zapotrzebowania (czyli jest nadprodukcja).

Możemy oczywiście w dalszym ciągu narzekać na to, że powinni import ograniczyć, że cenę paszy powinni obniżyć, że kury powinni dawać za darmo, że europejczycy powinni jeść średnio 10 jajek dziennie, a raz do roku powinni nam bon na darmowe BMW z salonu dawać. Jak widać, zachcianek to my możemy mieć dużo ! Niestety. Mamy dzisiaj trochę inne warunki rynkowe, niż byśmy sobie tego wszyscy życzyli i prawda jest taka, że w takich warunkach dalsze zwiększanie produkcji będzie powodowało dalsze obniżanie ceny jaja.

To jest 100 % racji !!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kol. Yoyo Ty zmniejszysz produkcje o 20 tyś Ja o 20 i jeszcze kilku innych , ale znajdzie się taki osioł co postawi kurnik(i) 24x120 bo znam takiego co ma w planach i co

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmniejszą ci produkcje którzy nie poradzą sobie dalej finansowo

- to jest 100% racji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kol. Yoyo Ty zmniejszysz produkcje o 20 tyś Ja o 20 i jeszcze kilku innych , ale znajdzie się taki osioł co postawi kurnik(i) 24x120 bo znam takiego co ma w planach i co

...zgadza się. Są takie osły w kraju ale to nie znaczy, że Ty też masz być takim osłem.

Zmniejszą ci produkcje którzy nie poradzą sobie dalej finansowo

- to jest 100% racji.

Zmniejszają produkcję Ci, którzy chcą zarabiać.

A ci, którzy chcą dorabiać skoczków, oddając im towar za bezcen, zwiększają produkcję.

Analogia jest mniej więcej taka. Powiedzmy, że znana firma Apple produkuje iPhona, którego nikt nie chce kupować. Magazyny już pękają od towaru, który zalega na półkach. Zeszła nawet z ceny do poziomu 80 $/ szt. pomimo, że wyprodukowanie 1 sztuki kosztuje 150 $. Obniżka ceny jednak nic nie pomaga. Pomimo beznadziejnej sprzedaży i olbrzymiej dokładki, firma Apple w dalszym ciągu znacząco zwiększa produkcję dokładając do interesu coraz to większe kwoty, a swoje problemy finansowe tłumaczy tym, że nie chcą zabronić Samsungowi sprzedaży Galaxy, który zabrał im część rynku.

Nazwy firm w przykładzie są oczywiście tylko przypadkowe Zarówno firma Apple, jak i firma Samsung to doskonałe korporacje i obydwie te firmy produkują wyroby doskonałej jakości. Chodziło tylko o zobrazowanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(Zmniejszają produkcję Ci, którzy chcą zarabiać) I co myślisz że zapłacą ci 30 gr za jajo bo zmniejszyłeś produkcje jak osioł sprzedaje po 0,15 nawt po 0,14 M-ke koło Mławy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
(Zmniejszają produkcję Ci, którzy chcą zarabiać) I co myślisz że zapłacą ci 30 gr za jajo bo zmniejszyłeś produkcje jak osioł sprzedaje po 0,15 nawt po 0,14 M-ke koło Mławy

Ja zmniejszyłem produkcję do poziomu, w którym 70-80% produkcji rozprowadzam sam i za pomocą stałych, mniejszych hurtowników. Oczywiście nikt mi dzisiaj na fermie nie da 30 gr. za 1b ale właśnie dzięki takiemu systemowi sprzedaży utrzymuję średnią cenę jajka mniej więcej w granicach opłacalności produkcji. A osły niech sobie sprzedają jajka po 15 gr.

Dodam, że moja produkcja to nie jest (jak sugeruje Jajczarek) 1 paleta dziennie. W czasie, gdy inni ładowali kasę w nowe kurniki, ja konsekwentnie rozwijałem sieć sprzedaży. Oczywiście klatki wymieniłem, ale o budowę nowych obiektów już się nie pokusiłem.

Jakiś czas temu policzyłem sobie dokładnie, że to co zarabiam na sklepach, później oddaję skoczkom z nawiązkom. Doszedłem więc do wniosku, że nie ma sensu utrzymywać tak wysokiej produkcji i trzeba ją ograniczyć właśnie mniej więcej o tyle, ile oddawałem skoczkom. Dzisiaj skoczki odbierają ode mnie nie więcej niż kilka-kilkanaście palet tygodniowo

Kokosów może nie zbijam, ale i nie dokładam do interesu tyle, ile dokładają Ci, którzy sprzedają jajko po 16 groszy. Szkoda, tylko, że takie osły psują cały rynek. Gdyby nie ich tanie jajko, to z takiej fermy jak moja, można spokojnie sobie żyć, co tu dużo mówić, na dosyć wysokim poziomie. Ale, że niestety, osły i d.e.bi.le są wśród nas, to mamy to co mamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dosłownie robie tak jak Ty a teraz nie obsadzałem jednego obiektu i dokupuje po 0,14 od osła co ma milion a może więcej , niektórych śmieszą moje busy ale one robią niezłą kasę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi