Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Problemy z "turystami" (chodzenie po Waszej ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam hektary blisko lasu i często się zdarza, że "turyści" chodzą po moich łąkach.

Kiedyś uważałem to za nieszkodliwe i mi nie przeszkadzało, ale od pewnego czasu mnie to zaczyna irytować. Ludzie zostawiają śmieci i nawet zdarzyło się, że jacyś palanci jechali quadami po moim pastwisku. Chyba dowalę kilka tabliczek z tytułem nieupoważnionym wstęp wzbroniony. A wy macie takie problemy z turystami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez wystepuje problem z quadami. zlapiesz takiego cos mu powiessz to za dwa dni jest jeszcze gorzej zjechane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A i myśliwi chyba też nadużywają "wolności".W lipcu rozmawiałem,że dziki niszczą mi zboże.Po tygodniu byłem na polu ,a tu ślady samochodu przez zboże.A niedawno obserwowałem przez lornetkę jak jeżdził(myśliwy) po polu tyle że już było wykoszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem tyle że z wędkarzami , jeżdżą przez moje łąki i bardzo często nie zamykają bramy w ogrodzeniu a kilometr dalej są tory i jak stado wyjdzie poza ogrodzenie to strach myśleć. W przyszłym roku zamknę drogi wjazdowe dużymi głazami a sam zacznę jeździć przez trudno dostępne mokradła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5 tak temu zrobili sobie skrót przez moje pole i jeździli motorami, wstawiłem tablice "Wjazd na pole spowoduje przebice koła" Ale jeszcze jeździli, wiec wbiłem kołek drewniany w ziemie do niego przybiłem deske z gwoździami. W ciagu 2 dni widziałem 3 motory które prowadzili na kapciu. Od tej pory nikt z okolicy na pole mi nie wjechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam hektary blisko lasu i często się zdarza, że "turyści" chodzą po moich łąkach.

Kiedyś uważałem to za nieszkodliwe i mi nie przeszkadzało, ale od pewnego czasu mnie to zaczyna irytować. Ludzie zostawiają śmieci i nawet zdarzyło się, że jacyś palanci jechali quadami po moim pastwisku. Chyba dowalę kilka tabliczek z tytułem nieupoważnionym wstęp wzbroniony. A wy macie takie problemy z turystami?

mój kolega miał to samo i co piątek rozlewał gnojownice kilka razy i po turystach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie likwidować ''dzikie'' drogi to uważajcie żeby później w polu nie znaleźć kamieni itp. bo jak je chwyci maszyna to może być nie wesoło.

U nas gdy postawiliśmy duże kamienie że samemu było ciężko ruszyć to mniejsze wrzucali na 2-3 przejazd bizona i kombajnista musiał uważać żeby go heder nie chwycił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega na takiej drodze położył deske z gwoździami jeden kutafon jechał i ją znalazł i położył w inne miejsce ale było szukanie pomysł z gnojowicą całkiem dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale podobno wegług prawa to takie wchodzenie na cudzą posesję czy pole bez wiedzi i zgody właściciela jest zabronione ( ale to raczej martwy przepis bo co takiemu zrobisz , nawet jak go złapiesz ) .

Pomysły z deską i gnojowicą są dobre - a co poradzicie na takich co wyrzucają worki ze śmieciami do przydrożnych rowów i lasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabliczki chyba na niewiele się zdadzą. kto będzie przejmowała isę, że to Twona własnosć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wku...wia spółka wodna wjeżdzają kopią rowy kiedy i gdz9ie im sie podoba czy mozna im coś za to zrobić że niepoinformują o robotach przy rowie>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...