Skocz do zawartości
XY

Jak zwiększyć wydajność krów w maleńkim gospodarstwie

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiszcie ciąg dalszy dla mojego krowiego menu .....
Możesz zamienić megasan na Protamilk

XY- nie słuchaj @kamila23.

-zamienia Ci pasze silnie energetyczną na silnie białkową.

DO TEGO TO PASZE SANOWSKIE

Są lepsze i tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu znasz moje dotychczasowe "krowie menu":) więc proszę doradź mi szczegółowo 'co z czym się je' w tym żywieniu, bo ciągle coś zmieniam i jakoś nie mogę dobrać optymalnego menu:( Więc co najlepiej dawać przy dobrej sianokiszonce i śrucie, bo nie chcę przedobrzyć w drugą stronę? - granulki? wysłodki?a może jeszcze coś innego? Zamienić ten megasan czy nie? Ostatnio jako bufor dokupiłem też kredę pastewną..co o tym myślisz? Jakoś kiepsko bez tej kukurydzy, chyba się zdecyduje na nią w przyszłym roku . Czekam na Twoje rady i pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na rady

 

XY - jeżeli nie masz dostępu do śrty sojowej czy rzepakowej to niestety taniej będzie ciężko. W Twoim przypadku dobry był by ddgs kukurydziany - ale i z tym pewnie będziesz też miał problemy. Mając śruty zbożowe ( dajesz ich nawet po 5kg) powinieneć dać i wysłodki suche ( bo mokrych dajesz raptem po 2 kg).

Co do minerałów - są one dobrane do wydajności krów. Czym większe mlecznice tym dodatki bogatsze, ale też i droższe .

 

Jak nie będę wiedział z jakich pasz (których firm w okolicy) można skorzystać ciężko Ci będzie pomóc.

Najlepszy kontakt przez priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XY

zacząłem dawać krowom ziemniaki jakieś 3 tyg temu. Tak na próbę zamiast części kiszonki z qq.

Dostają 2x dziennie po 4 kilo. Dostają więc dziennie 20 kg kiszonki 8 kg ziemniaków i 12 kg sianokiszonki (trawa z koniczyną), reszta to treściwe indywidualnie, słoma, odrobina siana. Z komórkami nic się nie dzieje, a mleczarnia już 2x brała próbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp Darku , to miło z Twojej strony że pamiętałeś o tych ziemniakach;) ale ja osobiście już raczej tego nie sprawdzę...nie będę już sadził ziemniaków. Mam mało ha, a w przyszłym roku sieję kukurydzę, więc rezygnuję z tych "mniej korzystnych" upraw na rzecz tych "nie zastąpionych" ...ach ta QQ A tak z innej beczki spytam - jaki bufor dajesz krowom? Ja stosuję kredę pastewną..wiem, że to nie jest taki typowy bufor, ale zawsze jakieś tam działanie buforujące ma, noi tania jest. A co z treściwych dajesz? pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako bufor daję kwaśny węglan sodu, ale niewiele, nie więcej jak 100-120 g/szt na dzień. Nie zakwaszają się i więcej jedzą.

Treściwe to głównie śruta pszenna i trochę jęczmienna (4:1), powyżej 25 litrów dodaję jeszcze śrutę rzepakową. I tylko tyle. Przy moich wydajnościach wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki doradźcie..jakby tu obejść się bez tej kukurydzy? Czy zamiast QQ wysłodki wystarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....jakby tu obejść się bez tej kukurydzy? Czy zamiast QQ wysłodki wystarcza?

 

Jest to jakiś zamiennik ale wygląda to tak jak byś chciał zamienić chleb bułka paryską. Na dłuższą metę nie idzie się przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam glicerynę roślinną paszową

pozytywne komentarze świadczą o jej jakości i skuteczności, można też zwrócić się do osób które już to kupowały i zapytać o jej skuteczność

polecam, aukcje z gliceryną na allegro.

tel. 511377584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...