Skocz do zawartości
thug

już blisko 3o września kurs Euro

Rekomendowane odpowiedzi

jak myślicie czy utrzyma się powyżej 4 zł czy może spadnie a może każdy rolnik powinien wymienić po 200 zł przed 3o września to kurs trochę drgnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy rolnicy zrobili transakcje terminowe pod całe swoje dopłaty to może spowodowali by niewielkie wahnięcie kursu w danym dniu. Wymiana 200 euro nie została by w ogóle zauważona przez rynek. A co do kursu to myślę, że raczej będzie powyżej 4,15 i nawet Rostowski nie podejmie się zbijania kursu bo to zbyt wiele kosztuje. Dziś kurs złotówki i Euro kształtuje zagranica i obawy kryzysowe. Obstawiam nawet kurs Euro w wysokości 4,4 zł, wystarczy kilka niekorzystnych danych z rynku amerykańskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs już 4.20 niejest źle dla rozliczenia dopłat ale kto kupuje maszyny w euro niema powodów do zadowolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs już ponad 4,3 i dalej idzie w górę. Zbliza się do mojej prognozy 4,4. Moim zdaniem bardziej dla rolnika korzystny jest wysoki kurs nawet dla tego co kupuje maszyny. Wraz ze wzrostem kursu rośnie cena za nasze produkty zboże, rzepak idą ślad za notowaniami z giełd przeliczane na złotówki po wyższym kursie, nie opłacalny jest import z zagranicy np. taniej wieprzowiny, rośnie natomiast eksport naszych produktów, które mają bardziej konkurencyjną cenę. Według mnie Euro powinno być stale w granicach 4,5 zł. Da to naszej gospodarce znacznie większego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurs już ponad 4,3 i dalej idzie w górę. Zbliza się do mojej prognozy 4,4. Moim zdaniem bardziej dla rolnika korzystny jest wysoki kurs nawet dla tego co kupuje maszyny. Wraz ze wzrostem kursu rośnie cena za nasze produkty zboże, rzepak idą ślad za notowaniami z giełd przeliczane na złotówki po wyższym kursie, nie opłacalny jest import z zagranicy np. taniej wieprzowiny, rośnie natomiast eksport naszych produktów, które mają bardziej konkurencyjną cenę. Według mnie Euro powinno być stale w granicach 4,5 zł. Da to naszej gospodarce znacznie większego kopa.

no już parę dni leci na łeb kurs z 4.4 juz 4.28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BGK i NBP już dzisiaj interweniowały na rynku walutowym co oznacza ze przed 30 września będą wymieniać 3,4 mld euro z dopłat na złotówki a wiecie dlaczego żeby zarobić także teraz obstawiam ciche interwencje tak żeby zbić kurs na coś koło 4 zł czyli polski rząd na nas rolnikach powiedzmy zarobi na kursie średnio 30 groszy czyli resztę łatwo można sobie policzyć gruba bardzo gruba kasa to wszystko było ustawione teraz tylko liczyć na jakiś większy atak spekulantów tak jak kiedyś Soros zrobił z funtem nawet bank centralny Anglii nie dał mu rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Euro powyżej 4,5 złotego przełamało barierę psychologiczną w miniony czwartek i dochodziło nawet do 4,52..Takiego kursu nie było od czerwca 2009r.Co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne, mimo dzisiejszej interwencji BGK, kurs i tak powyżej 3,41. Moja prognoza kursu z początku miesiąca to strzał w dziesiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs z dzisiaj i dokładnie 4,4112. Moje wcześniejsze 3,41 to oczywiście mała pomyłka miało być 4,41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kurs bedzie wzięty z 30 września nie z poniedziałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo kocha rolników PO i PSL, że wczraj nawet NBP interwenwał by kurs był jak najniższy. Będziemy pamiętać przy urnach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak bardzo kocha rolników PO i PSL, że wczraj nawet NBP interwenwał by kurs był jak najniższy. Będziemy pamiętać przy urnach.

co dziwne BGK i NBP zaskakującym zbiegiem okoliczności interweniował we wrześniu aż trzy razy tymczasem wcześniej nie za bardzo się kwapił do ruchu na polskiej walucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego UPO zmniejszyli 0 53 PLN, a PZ o42 PLN ?

Płatność JPO +UPO i JPO + PZ wzrosła w sumie o różnicę kursową euro, a gdzie zwiększenie ? Ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...