Skocz do zawartości
powerkb

cieknący zbiornik w MTZ 820

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam problem - zauważyliśmy ostatnio, że zbiornik paliwa w naszym MTZ-ie 820 postanowił nie trzymać paliwa lewy zbiornik od spodu ma taką wtopioną blachę z wyjściami na węże. W tamtym miejscu pojawia się sączenie. Mamy dylemat co z tym zrobić. Trzebaby było to jakoś załatać ale nie mam pomysłu czym. Polećcie jakieś kleje do plastiku - trzeba uszczelnić łączenie plastik-metal. Nie ma sensu kupować nowego bo to koszt 400 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaspawać migiem lub tigiem. Ale trzeba wiedzieć jak to robić żeby sobie nie zrobic krzywdy. Możesz polutować mosiądzem ale tu też trzeba mieć pojęcie. A możesz zakleić. Przy dzisiejszych klejach jak dobrze przygotujesz podłoże i pokleisz jak trzeba to bedzie trzymało. Jeśli się nie myle to korek jest troche na brzegu zbiornika więc nie jest narażony na jakieś duże wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest zbiornik plastikowy - jedyne co w nim jest metalowe to taka mała płytka pod spodem z trzema gwintowanymi króćcami do podłączenia rurek paliwowych. Ta blacha oblana jest plastikiem dookoła i przecieka na tym łączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja bym spróbował klejem z tej marki http://www.stalmut.pl/auto-weld-spawanie-zimno-p-547.html Najdłużej mam sklejony zbiornik w pile spalinowej (ok.4 lat,aluminium),dwa lata temu skleiłem w Bizonie i na razie trzyma bez zastrzeżeń.Nie mam doświadczenia wielkiego w klejeniu tworzyw sztucznych ale sądząc po opisie to też się nadaje.Należało by gdzieś spróbować jak będzie się zachowywał z konkretnym tworzywem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...