Skocz do zawartości
nextto

kiszonka z sorgo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie dotyczące kiszonki z sorgo. zasiałem 3 ha sorgo w czystym siewie jako poplon po jęczmieniu ozimym. w połowie października planuje zrobić kiszonkę. w jaki sposób poprawić smakowitość uzyskanej kiszonki. tj co dodać podczas kiszenia by wzrosła smakowitość uzyskanej paszy by chętniej była pobierana przez zwierzęta ?

Kiszonka z sorgo bardzo dobrze się konserwuje mieszanie z kiszonką z kukurydzy nie wchodzi w grę bo nie mam takowej. co myślicie by dodawać do pryzmy podczas zakiszania ziarna kukurydzy (kupić mokre z pola) a może coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nutri honey - mieszańca sorgo z trawą sudańską i zawinąłem to w pampersy ( dodając inokulant), dziś skosiłem 2 raz.

Problem będziesz miał ze zbiorem bo nie uzyskasz suchej masy. Dołożenie np. sieczki znacznie by poprawiło kiche - ale prawdopodobnie będzie to niewykonalne.

Zbiór z pokosu raczej jest problematyczny bo ciężko poDebra1ć 3 metrowe rośliny zpokosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż przymrozki ją "zważą" wtedy łatwiej się ukisi bo straci nieco więcej soków. Sąsiad tak zrobił 2lata temu ładna była z tego kiszonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...