Skocz do zawartości
Bart

Opinia o ciągnikach CASE - zapraszam do wypowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam do wyboru dwa ciągniki new Holland T5040 i case jx90 który polecacie głównie chodzi o awaryjność ponieważ z tego co się orientuje to cena i wyposażenie mają bardzo podobne?

 

Te ciągniki mechanicznie niczym sie nie różnią to dokładnie to samo powstaja w tej samej fabryce z tych samych materiałów Różnią się tylko kolorem wnetrzem kabiny i ceną NH jest tańszy Case jest droższy W/g mnie Case ma milsze w dotyku plastiki w środku kabiny O wyborze zapewne zadecyduje cena więc podpowiem ża za JX90 w marcu chcieli 144brutto ze wszystkim z wyposażenia co można do niego dołożyć

mylisz się kolego, jkx to jest to samo co i td a t5000 jest innym ciągnikiem, można go bardziej porównać da case jxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam do wyboru dwa ciągniki new Holland T5040 i case jx90 który polecacie głównie chodzi o awaryjność ponieważ z tego co się orientuje to cena i wyposażenie mają bardzo podobne?

 

Te ciągniki mechanicznie niczym sie nie różnią to dokładnie to samo powstaja w tej samej fabryce z tych samych materiałów Różnią się tylko kolorem wnetrzem kabiny i ceną NH jest tańszy Case jest droższy W/g mnie Case ma milsze w dotyku plastiki w środku kabiny O wyborze zapewne zadecyduje cena więc podpowiem ża za JX90 w marcu chcieli 144brutto ze wszystkim z wyposażenia co można do niego dołożyć

mylisz się kolego, jkx to jest to samo co i td a t5000 jest innym ciągnikiem, można go bardziej porównać da case jxu

 

TAK tak bije sie w piersi nie zauważyłem literki D po T. To co pisałem dotyczy TD 5040 i JX 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wie ktoś jaka jest różnica pomiędzy case jx 80 a New Holland T 5040. Dodam że cena tych ciągników jest podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc wie ktoś jaka jest różnica pomiędzy case jx 80 a New Holland T 5040. Dodam że cena tych ciągników jest podobna.

case jx jest odpowiednikiem serii NH td , seria t5000 to ten sam silnik, reszta już jest inna,

najlepiej wybierz się do dilera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użytkowników CAse 5120 5130 itd. proszę o pilny kontakt.moje gg 11086010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Szukam dobrego mechanika lub zakładu naprawczego, gdzie mógłbym naprawić ciągnik w woj. podlaskim. Posiadam Case 1690 z 81 r. i nawaliła w nim elektryka, oraz sprzegło chyba sie spaliło, jak ruszam na zimnym to w miare jedzie a potem zaczyna sie ślizgać aż w końcu staje. Jeśli ktoś zna kogoś w tym rejenie, najlepiej w okolicach Łomży kto dobrze naprawia ciągniki to prosiłbym o kontakt. moje gg 16277994 z góry dziękuje za pomoc, pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może któryś z kolegów wie jaki powinien być luz zaworowy w 1255XL. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie co mozna zrobic gdy ma sie przedni napend w case international 885xl na elektryke {wlanczanie , wylanczanie} ma problem bo nieumie wylaczyc przedniego napendu co mam zrobic prosze o dobra i szybka odp

 

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Planuje właśnie kupno ciągnika CASE 5120 lub 5130. Prosił bym wszystkich którzy mają taki ciągnik lub którzy mieli z nim styczność o opinie na jego temat tzn czy są awaryjne ile palą i jak się ogólnie sprawują. Znalazłem ładnego 5120 PRO z 97 roku lecz ma on już skrzynie elektryczną tzn połówki biegów zmienia się tylko guzikiem a nie wajchą jak w starszych modelach, czy ta skrzynia dobrze się sprawuje bo trochę boję się tej elektroniki w niej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to ta sama skrzynia biegów, tyle że zwykłem mechaniczne zawory zastąpiono elektrozaworami. Cała reszta jest bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Planuje właśnie kupno ciągnika CASE 5120 lub 5130. Prosił bym wszystkich którzy mają taki ciągnik lub którzy mieli z nim styczność o opinie na jego temat tzn czy są awaryjne ile palą i jak się ogólnie sprawują. Znalazłem ładnego 5120 PRO z 97 roku lecz ma on już skrzynie elektryczną tzn połówki biegów zmienia się tylko guzikiem a nie wajchą jak w starszych modelach, czy ta skrzynia dobrze się sprawuje bo trochę boję się tej elektroniki w niej??

czesem sa prpblemy z pro z modulem sterujacym pulbiegami czego nie ma w poprzedniej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi prywatne i te na forum. Kupiłem niedawno ładnego CASE 5130, bardzo ladnie chodzi jestem zadowolony z zakupu ale mam jedno pytanie, ponieważ nie działa w nim EHR podnoszenie i opuszczanie podnośnika kierowane elektrycznie z błotnika dodam jeszcze że obok gałki do podnoszenia w traktorze mruga pomarańczowa kontrolka czy jest to jakiś błąd od EHR? gdy podnoszę albo opuszczam kontrolka przestaje mrugać ale gdy jest w pozycji neutralnej to mruga. Wie ktoś może jak włączyć ten EHR albo co zrobić żeby zaczął działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,chciałbym przedstawic swoja opine na temat ciągnika case jx 80. Ciągnik z 2007 r. z ładowaczem czołowym ma przepracowane 1000 mtg. Przez 5 lat uzytkowania w ciagniku urwala sie linka od sprzegla. Jest to ciagnik czysto mechaniczny z przestarzala konstrukcja (ale czego mozna bylo sie spodziewac za 100 tys netto) , chodz jezeli ktos potrzebuje ciagnika do pracy z ładowaczem to jest to ciągnik godny uwagi poniewaz jest bardzo zwrotny i ma masywny przedni most. O spalaniu nie moge duzo powiedziec , poniewaz do ciezkich prac polowych uzywamy mf699 który ma zancznie lepsze wyniki. Spalanie case jx po przepracowanych 600 mtg nieznacznie spadlo ,spowodaowane jest dotarciem sie elementow. Osobiscie jezeli miałbym kupowac ciągnik głowny do małego gospodarstwa bąć który bedzie wykonywal cięższe prace polowe to wolałbym farmtraca który jest troche droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpowiedzi prywatne i te na forum. Kupiłem niedawno ładnego CASE 5130, bardzo ladnie chodzi jestem zadowolony z zakupu ale mam jedno pytanie, ponieważ nie działa w nim EHR podnoszenie i opuszczanie podnośnika kierowane elektrycznie z błotnika dodam jeszcze że obok gałki do podnoszenia w traktorze mruga pomarańczowa kontrolka czy jest to jakiś błąd od EHR? gdy podnoszę albo opuszczam kontrolka przestaje mrugać ale gdy jest w pozycji neutralnej to mruga. Wie ktoś może jak włączyć ten EHR albo co zrobić żeby zaczął działać?

dołaczam sie do prosby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki powinien być oryginalny akumulator w case 5150,jakiej pojemności?...czy ma ktoś instrukcję obsługi ale nie na płycie do tego modelu,potrzebuję też górny zaczep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....EJ!!no ludzie!,,,podpowiedzcie mi jaki akumulator ma być w case 5150.....nikt tu nie zagląda czy jak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Spróbuj dobrać z katalogów firmowych(przeważnie podają typy akumulatora do każdego modelu pojazdu) http://www.google.pl/#hl=pl&sugexp=gsis%2Ci18n%3Dtrue&cp=10&gs_id=10&xhr=t&q=katalog+akumulator%C3%B3w&pf=p&sclient=psy&biw=1206&bih=544&source=hp&pbx=1&oq=katalog+ak&aq=0&aqi=g5&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=3b24374dcccd613b Tu jest ciekawy materiał,wprawdzie do modeli 5120 do 5140 ale możliwe że są jakieś wspólne cechy z modelem 5150 http://www.4shared.com/document/k_C0EoAD/CASE_5120_manual.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tekmie,pomagasz mi już kolejny raz!przeczytam artykół chętnie i spróbuję dobrać aku w ten właśnie sposób>>>dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!Użytkownicy case,ja posiadam model5150 jednak myślę że w innych modelach tej serii jest podobnie,podpowiedzcie mi jaki olej stosować do silnika jaki do skrzyni i czy olej w skrzyni służy też do hydrauliki?...ja widzę tylko jeden wlew z tyłu nad zaczepem,obok bagnet....podzielcie się wiedzą!!!zamówiłem instrukcję ale kilka dni muszę czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...