Skocz do zawartości
Bart

Opinia o ciągnikach CASE - zapraszam do wypowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z hamulcami w case 5120 działają za 3-4 razem. Czy ktoś wie jak można je odpowietrzyć bo myślę , że w tym jest problem-chyba ,że się mylę?

Pozdrawiam

Tu trzeba zacząć opłaty pobierać

Podejdz ciagnik od tylu i w miejscu gdzie zaczyna sie kabina pomiedzy zwolnica a mostem od góry znajduja sie małe krućce do odpowietrzania

Poszukaj dokładniej i nie pisz,ze nie ma

 

Witam

Rechu1 jednak nie moge znalezć i nie wiem co miales na myśli pisząc o zwolnicach u mnie ich nie ma ?Jezeli chodzi o opłaty to nie jest głupia myśl tylko trzeba stworzyć odpowiedni portal w necie .Wracajac do tematu jest problem z naprawa tych ciagników bo nie ma ludzi co coś wiedzą o nich z małymi wyjatkami, brak jest instrukcji obsługi itp.Więc dobrze że są tacy ludzie jak Ty co potrafia pomóc drugiemu człowiekowi w trudnych czasach .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problem z hamulcami w case 5120 działają za 3-4 razem. Czy ktoś wie jak można je odpowietrzyć bo myślę , że w tym jest problem-chyba ,że się mylę?

Pozdrawiam

Tu trzeba zacząć opłaty pobierać

Podejdz ciagnik od tylu i w miejscu gdzie zaczyna sie kabina pomiedzy zwolnica a mostem od góry znajduja sie małe krućce do odpowietrzania

Poszukaj dokładniej i nie pisz,ze nie ma

 

Witam

Rechu1 jednak nie moge znalezć i nie wiem co miales na myśli pisząc o zwolnicach u mnie ich nie ma ?Jezeli chodzi o opłaty to nie jest głupia myśl tylko trzeba stworzyć odpowiedni portal w necie .Wracajac do tematu jest problem z naprawa tych ciagników bo nie ma ludzi co coś wiedzą o nich z małymi wyjatkami, brak jest instrukcji obsługi itp.Więc dobrze że są tacy ludzie jak Ty co potrafia pomóc drugiemu człowiekowi w trudnych czasach .

Pozdrawiam

ps. czy miałeś na mśli trójnik bo jest taki z dochodzącym przewodem wkrecony w most ale nic nie ma na nim służącego do odpowietrzenia chyba ,że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Stasiu stań na zaczepie i na kadlubie z góry zaraz obok łączenia ze zwolnica jest taka mala krótka rurka ok.2cm na którą można założyć przewód.One czasem rdzewieją,ale myśle ,że nikt Ci ich nie poobrywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś case jx75?? właśnie sprowadziłem sobie takiego i jestem ciekawy co o nim sądzicie, awaryjność itp. Traktor sprowadziłem z anglii prawdziwy larytas pracował na polu golfowym opony 100% ponieważ jeździł za gładkich, w środku jak nówka! ...ma pracować w turze jaki tur polecacie do niego???

Proszę o opinie o tym modelu....

POZDRAWIAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym sie dowiedzieć.Mam case ih Mam taki problem w styłu ciągnika tam gdzie znajdują sie ramienia podnosnika wycieka mi olej i nie wiem jak sie zabrać do tego.Chyba musze wymienić tam te uszczelki.Czy trzeba zdejmowac całą pokrywe czy mozna jakoś innaczej. Z góry dziękuje za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile pali jx95????

 

Interesowałem się w ostatnim czasie CASE-ami, ponieważ kupiłem JX75. Ogólnie Case pala mało w porównaniu z innymi ciągnikami innych marek o tej samej mocy, są wyposażone w bardzo oszczędne silniki 3 cylindrowe oraz 4 cylindrowe, Nowe CASE w tym roku znów bedą miały cztery cylindry (seria JX oczywiście) a nie tak jak to było przez ostatnie pare lat że miały 3 cylindry. . JX95 jest z turbodoładowaniem to chodzi jak burza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam możliwość kupna ciągnika case 4210 rok 1994 po wstepnych oględzinach ujawniła się wada podnośniika. To znaczy chcialem podnieść 3 metrowy uprawo-siewny agregat dość ciężki podniósł od razu ale tylko do polówy i dalej nic( fabryczny udźwig ma 3600kg) trzymał na tym poziomie i opadał. Odpiółem i na pusto to sama . Nie daje rady wyżej unieśc a ma jeszcze możliwość( cięgna dają sie podnieść reką do góry ) czy przyczyną może być niski poziom oleju czy jest wina pompy lub jakaś inna przyczyna? Prosze o pilną pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części zamiennych do ciągników i innych maszyn marki CASE IHC - TANIO!

 

Katalogi są w angielsko-polskiej wersji językowej na płycie CD w formacie PDF.

 

informacje; katalogi_maszyn@interia.pl

 

Tel. 698145380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej wypowiedzi pojawił się błąd w zdaniu tzn. powinno być podnosi do połowy i trzymał na tym poziomie. proszę o pilną odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj Stasiu stań na zaczepie i na kadlubie z góry zaraz obok łączenia ze zwolnica jest taka mala krótka rurka ok.2cm na którą można założyć przewód.One czasem rdzewieją,ale myśle ,że nikt Ci ich nie poobrywał

 

Witam

Dzieki znalazlem zgodnie z tym co napisałes , tylko mam problem po odpowietrzeniu po 1-2 dniach ponownie sie zapowietrzają wiec chyba będę miał jakis problem ! wielkie dzieki

 

jak zdiagnozować niesprawność turbiny??---- jeżeli nie zawadza wirnikiami o obudowe nie ma wzdłużnych luzów na wałku ,wirniki po obu stronach sa ok bez uszkodzeń to nie powinna przeciekać i raczej musi doładowywać .Jeżeli chodzi o wydajnośc to trzeba wykonac pomiar ciśnienia doładowania luzy poprzeczne wystepują w każdej turbinie nawet nowej na łożyskacj slizgowych .Turbina to tylko dwa wiatraki odpowiednio wyważone nie uszkodzone mechanicznie przez ciało obce ze sprawnym filtrem powietrza i kolektorem wydechowym bez nieszczelnosci po obu stronach musi pracować. Ale to tylko moje zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jwitam jak zwiększyć dawke paliwa w case 5150 bo chyba poprzedni właściciel mu ja zmiejszył i brakuje mi mocy pod górki z dwoma przyczepami muszę redukować do 3 mam też inny ciągnik 130 km i pod górki mi ucieka i wogule nie redukuje biegów a i nie pokazuje mi prętkości tylko obroty może prześle mi ktoś zdjęcie tego radaru co odpowiada za prętkość mx4000@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jwitam jak zwiększyć dawke paliwa w case 5150 bo chyba poprzedni właściciel mu ja zmiejszył i brakuje mi mocy pod górki z dwoma przyczepami muszę redukować do 3 mam też inny ciągnik 130 km i pod górki mi ucieka i wogóle nie redukuje biegów a i nie pokazuje mi prętkości tylko obroty może prześle mi ktoś zdjęcie tego radaru co odpowiada za prętkość mx4000@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy mozna gdzies kupić mechanizm przedniego napedu( taka grucha przy silniku i tylnym moscie) do internationala 845 xl. za pomoc z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Było dobrze... Natomiast po wymianie oleju, gdy silnik się rozgrzeje, to na małych obrotach zapala się kontrolka od ciśnienia oleju...

Powtórnie wymieniłem olej na HD 40 i nadal jest tak samo.

 

Mierzony manometrem na zimnym silniku na małym gazie ma 3 atmosfery, a na dużym gazie na zimnym ma 3,8.

 

Wie Ktoś w czym może być problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Było dobrze... Natomiast po wymianie oleju, gdy silnik się rozgrzeje, to na małych obrotach zapala się kontrolka od ciśnienia oleju...

Powtórnie wymieniłem olej na HD 40 i nadal jest tak samo.

 

Mierzony manometrem na zimnym silniku na małym gazie ma 3 atmosfery, a na dużym gazie na zimnym ma 3,8.

 

Wie Ktoś w czym może być problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale zmierz ciśnienie na rozgrzanym silniku wtedy jak ci pomryguje. a kupiłes dopiero ten ciagnik czy masz go dłużej? jeżeli kupiłeś to może być tak że wcześniej było dodane coś do oleju i dlatego trzymał lepiej ciśnienie.A czy po wymianie oleju pokazały się jakies wycieki na silniku??opcje są dwie według mnie albo się czujnik psuje albo silnik do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powiedzmy 70 stopni mial 1.8

A ma ten ciągnik zawór bezpieczeństwa na pompie ?

Żeby zwiększyć u ciśnienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę żeby miał taki zawór ale na pewno nie wiem. sądzę że on w robocie to się zagrzeje więcej jak do 70stopni i wtedy pomruguje ale to tylko moje sugestie. powiem ci jak jest u mnie z ciśnieniem ciągnik to same laser i zrobiłem w zimę kapitalke i założyłem zegar do ciśnienia oleju. jak jest silnik zimny to jest 5,5atmosfery na wolnych obrotach, dodam gazu to powyżej sześciu pokazuje, jak orałem to mi na wolnych obrotach do 4 spadał a w robocie przy 1600obr/min wskazywał 5-5,5atm. ale teraz jak uprawiałem agregatem i kultywatorem i było gorąco to w robocie trzymał 4,5 do 5 atm ale na wolnych obrotach jak ciągnik stał potrafiło spaść do 2,5atm. więc z tym ciśnieniem to jest całkiem różnie, a jeszcze dodam że przed remontem na zimnym silniku było 2atm a jak pochodził ze 30minut to już spadało do 1,5atm na małych obrotach, u mnie kontrolka od ciśnienia oleju się włącza jak ciśnienie jest mniejsze od 1,2atm kontrolka mi nie pomrugiwała przed remontem.sadzę że u ciebie może być czujnik od 1,5atm i ciśnienie ci oscyluje w robocie w tych okolicach więc kontrolka pomruguje.

no ale to tylko moje przypuszczenia może się ktoś jeszcze wypowie kto użytkuje internationala 745Xl. a z którego roku ten ciągnik? dużo ma nastukane? ile go masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...