Skocz do zawartości
Bart

Opinia o ciągnikach CASE - zapraszam do wypowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o to sprzęgło to sprawdz ciśnienie robocze na tylnym rozdzielaczu(sprawdzaj podczas jazdy) jeśli masz ciśnienie w zakresie od 16-20 bar to pompa jest ok a pompa powinna dawac około 200 bar. Więc zanim zdecydujesz się na remont pompy to sprawdż tak jak ja ci napisałem bo szkoda wydawać pieniądze zbędnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam duży problem wczoraj podłączyłem swój case 5150 do prostownika z rozruchem i ciągnik zapalił ale nie pojechał przepala się bezpiecznik od załączania sprzęgła(nie pali się żółta kontrolka po prawej stronie deski)kilka razy zmieniałem i jak tylko przekręcę kluczyk zaraz się przepala bezpiecznik nie wiem co u diabła się porobiło,może ktoś miał podobny problem albo może chociaż ma schemat instalacji elektrycznej,coś się chyba musiało nadwędzić tylko co?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam duży problem wczoraj podłączyłem swój case 5150 do prostownika z rozruchem i ciągnik zapalił ale nie pojechał przepala się bezpiecznik od załączania sprzęgła(nie pali się żółta kontrolka po prawej stronie deski)kilka razy zmieniałem i jak tylko przekręcę kluczyk zaraz się przepala bezpiecznik nie wiem co u diabła się porobiło,może ktoś miał podobny problem albo może chociaż ma schemat instalacji elektrycznej,coś się chyba musiało nadwędzić tylko co?.

mysle ze akumulator byl tanszy od tej naprawy pewnie modul przy kierownicy sie spalil pewnie a 4 polbiegi dzialaja bo tam tez jest modul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba działają kontrolki się zmieniają a pojechać nie mogę bo ten bezpiecznik co się przepala to wyczytałem w instrukcji że jest od zmiany kierunku jazdy (po prawej stronie ciągnika pierwszy rząd od fotela trzeci od góry)-po tłumaczeniu coś przekaźnik zmieniający zawór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mogę tylko dodać,że u mnie było dokładnie tak samo,trzeba wiele wyczucia żeby udało się ruszyć łagodnie,,,,ale mój ciągnik na razie stoi,wciąz czeka na naprawę,także teraz się tym nie martwię,ale z chęcią przeczytam jakąś podpowiedż...

 

Witaj!

 

Ja mam case 5140 od jakiegoś miesiąca i mam podobne problemy jak Ty. czasem nie chce ruszyć, giną biegi, ale kilkukrotne wciśnięcie sprzęgła pomagało. teraz przestała działać hydraulika, układ kierowniczy nie działa, tur i tuz bardzo wolno podnosi, bez względu na obroty silnika, jechać też nie można, dodam że sprzęgło tak samo jak u Ciebie trzeba mieć dużo wyczucia żeby płynnie ruszyć. Olej w skrzyni sprawdzałem i jest ponad stan. bagnet czyściutki olej jak nowy. kontrolka od pompy się czasem zapala, ale pompę wykluczam, coś jak by odcinało dopływ oleju od pompy, bo jak już mi się uda wrzucić bieg, to po ruszeniu kierownicą wszystko wyrzuca. nie wiem co jest, proszę o pomoc. A Ty już naprawiłeś swój sprzęt?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mój ciągnik niestety stoi ciągle.Mam umówionego fachowca ale dopiero po świętach.Nie jest to dla mnie teraz takie pilne...ale z tego co piszesz to objawy są identyczne.Jak zrobię to z chęcią podzielę się doświadczeniami.chyba,że może Tobie uda się wcześniej to wtedy ja bym prosił o podzielenie się wiedzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boria ja zmieniłem filtr hydrauliki i ciśnienie wróciło, ale mimo to biegi nadal się wieszają. już jakoś można nim jeździć ale po świętach będę coś z nim dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!...ja u siebie pierwsze co zrobiłem to zmieniłem olej i filtr,jednak u mnie to nie podziałało.musi być zawieszony któryś zawór.Ja sam jednak nawet nie próbuję pchać tam łap bo dla mnie jest to czarna magia,do tej pory jeździłem ursusami i tam wszystko można naprawić samemu,tu być może też jest to proste ale dla kogoś kto już to naprawiał.Miałem już sporo podpowiedzi od ludzi co mieli jakieś doświadczenie z case ale to raczej samouki.Podobno lubi się wieszać zawór na rozdzielaczu z tyłu ciągnika pod kabiną,taki odstający sześciokąt z końcówką na imbus.jest tam taki element jakby czujnik temperatury w którym chodzi taki jakby bolczyk,to podobno się czasem zacina i objawy są właśnie takie.Podobno trzeba to wykręcić lekko podgrzać do temp około 60 stopni,rozruszać i to może pomóc.....u mnie nie pomogło....zaraz po świętach wezmę człowieka co pracuje w serwisie,mam nadzieję że nie puści mnie z torbami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim mam problem bo nie wiem jaki olej uzyc do skrzyni biegow do case 5130 i ile tam wchodzi litrow prosze o pomoc z gory dziekuje sylwia [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę nikt nie odp.,ja tylko mogę podpowiedzieć że do skrzyni rekomendowany olej to AGRIFLUID HT,lub AGRIFLUID IH ...W 5150 WCHODZI 76 litr a do silnika rekomendowany-KRONTRAK SUPER 15W30 ale alternatywnie podają KRONTRAK SUPER 10W30....najlepiej lać oryginał ale ja myślę że można polskie odpowiedniki o tych parametrach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!....choć widzę że nikt tu nie zagląda(chyba CASE przestały się psuć)...jednak może kiedyś komuś coś się zepsuje to może będzie mógł skorzystać z moich doświadczeń.Oddałem pompę do regeneracji-koszt 4300zł,gwarancja na rok,jeszcze jej nie oDebra1łem ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Pompę podającą mierzyłem zgodnie z Twoimi wskazówkami,tam jest według tego co podpowiadałeś idealnie,już teraz nie pamiętam,miałem to zapisane na kartce,zdaje się3,8 czy jakoś tak,w każdym razie górna granica według tego co podałeś.Pompę robiła mi firma BiBo z Lubina ale oni wysłali ją do serwisu,dają gwarancję więc myślę że jest zrobiona dobrze,nie wiem bo jeszcze nie oDebra1łem.....zbieram kasę...W każdym razie dziękuję URBANDANIEL za podpowiedzi,bo w mojej okolicy nikt nie potrafił mi pomóc,najbliższy serwis w Legnicy u Osadkowskiego ale oni ceny mają z kosmosu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś posiada taki ciągnik i mógłby coś mi o nim napisać?

Interesuje mnie jak sie sprawuje podczas prac polowych w szczeólności w orce

jakie jest jego spalanie oraz dostep do czesci

za wszelakie informacje będe wdzieczny

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialo mi gdzies zniknac nazwa

chodzi mi o case 1455 XL

zamierzam zakupic taki ciagnik i chcialbym sie jak najwiecej dowiedziec na jego temat, najlepiej od osob uzytkujacych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem jak ty Boria30 i Peter855 . Będę naprawdę wdzięczny jeśli udostępnisz jakieś info na temat naprawy twojego CASE

 

pozdrawiam

 

ja mogę tylko dodać,że u mnie było dokładnie tak samo,trzeba wiele wyczucia żeby udało się ruszyć łagodnie,,,,ale mój ciągnik na razie stoi,wciąz czeka na naprawę,także teraz się tym nie martwię,ale z chęcią przeczytam jakąś podpowiedż...

 

Witaj!

 

Ja mam case 5140 od jakiegoś miesiąca i mam podobne problemy jak Ty. czasem nie chce ruszyć, giną biegi, ale kilkukrotne wciśnięcie sprzęgła pomagało. teraz przestała działać hydraulika, układ kierowniczy nie działa, tur i tuz bardzo wolno podnosi, bez względu na obroty silnika, jechać też nie można, dodam że sprzęgło tak samo jak u Ciebie trzeba mieć dużo wyczucia żeby płynnie ruszyć. Olej w skrzyni sprawdzałem i jest ponad stan. bagnet czyściutki olej jak nowy. kontrolka od pompy się czasem zapala, ale pompę wykluczam, coś jak by odcinało dopływ oleju od pompy, bo jak już mi się uda wrzucić bieg, to po ruszeniu kierownicą wszystko wyrzuca. nie wiem co jest, proszę o pomoc. A Ty już naprawiłeś swój sprzęt?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!....ale niestwty ja tu niewiele pomogę,tak jak pisałem wcześniej u mnie to była kwestia zaworów na rozdzielaczu zaraz prrzy pompie ale w mojej okolicy nikt nie chciał pchać tam rąk i to nawet mechanicy którzy pracują w serwisach ale innych marek bo akurat CASE nie mam blisko,zawiozłem w końcu pompę razem z rozdzielaczem do firmy która zajmuje się regeneracją pomp ale to jest tak,że po kilku dniach facet dzwoni i mówi-spokojnie,pompa jest ok!,a kwestia tylko tych zaworów i koszt nie będzie wielki...a jak przyszło do odbioru to już kto inny i twierdzi że pompa porysowana i niestety koszt to 4300zł.....ja tej pompy jeszcze nie oDebra1łem bo teraz w zimie ten traktor i tak stoi a zawsze są inne wydatki.Nowa pompa kosztuje 17000zł....Dla mnie sporo podpowiedział kolega z forum URBANDANIEL.widać że dobrze obeznany w temacie,podpowie gdzie pomierzyć ciśnienie bo tam jest wiele miejsc gdzie może się gubić,napchane różnego typu zaworów.Spróbuj napisać do niego prywatną wiadomość,może będzie chciał pomóc....ja przed awarią użytkowałem ten traktor miesiąc czy dwa i też jestem zielony.Pozdrawiam i życzę powodzenia!Napisz jak rozwiążesz problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam mały problem z case 5130, a mianowicie nie wyłacza mi się przedni naped. Co może byc tego przyczyna? Z góry dziękuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalog części zamiennych do ciągników;

 

Case IHC,

Case International

STEYER

oraz serii D

 

Katalogi są dostępne w języku angielskim lub polskim !

Dostępne w formie książkowej lub elektronicznej na CD.

Zawierają schematy, numery katalogowe oraz opisy części.

 

Informacje

@-mail; katalogi_maszyn@interia.pl

Tel ; 698145380

GG 37462277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...