Skocz do zawartości
Bart

Opinia o ciągnikach CASE - zapraszam do wypowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wypowiedzieć na temat sprzęgła w case jx80, a mianowicie po 1200mtg spotkała mnie niemiła niespodzianka,spzęgło przestało działać. Przyczyna były dwie spinki sprzęgające łożysko oporowe z dźwignią sprzęgła. Z których jedna się rozłamała a jedna spadła.Rzecz banalna do zrobienia w kilka minut jeżeli byłoby choć jedno okienko jak np.c-360. Ale niestety żeby założyć spinki za kilka złoty trzeba rozpołowić ciągnik. Ale po rozpołowieniu okazuje się ze tarcza I stopnia jest już prawie zużyta i kwalifikuje się do wymiany , po rozkręceniu sprzęgła okazuje się że docisk tez kwalifikuje się do wymiany ponieważ sposób zamontowania spieków na tarczy jest taki żeby powstały jak największe fałdy na docisku. Uważam ze średnica sprzęgła (280mm) jest za mała, ilość spieków również których powierzchnia ma około 1/4 powierzchni docisku. Po rozmowie z ludźmi którzy mieli i maja styczność z jx mówią ze żywotność sprzęgła miedzy 1000-2000mtg to norma.Wiec po stoczeniu docisku i włożeni standardowej tarczy nie ceramicznej złożyłem ciągnik , i zobaczymy ile wytrzyma na zwykłej tarczy, jak na razie sprzęgło działa bez zarzutu a ile wytrzyma to się okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z podnosnikiem w case 5120 na karzdej pozycji przelacznika mruga pomaranczowa lampka dziala jedynie podnoszenie z blotnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakis czas temu zakupilismy model ciagnika Case International 844XL z 1990 r.

Niestety wraz z ciagnikiem nie otrzymalismy instrukcji, ksiazki technicznej i sprzet nie moze wyjechac z garazu. Chodzi o ilosc, rodzaj i nazwe oleju wlewanego do ukladu hydraulicznego mianowicie do skrzyni, podnosnika i zbiornika hydraulicznego.

 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

 

Pozdrawiam Joanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam forumowicze jestem tutaj nowy ale mam taka sprawe odnosnie mojego internationala 745 xl a mianowicie chodzi mi o hamowanie przyczepy niby jakiej wyjscie hudrauliczne do tego mam ale nic nie dziala czym to moze byc spowodowane? z gory dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodów może być przynajmniej z setka, sprawdzaj po kolei, sprężarkę zawór, szczelność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!...Znów mam problem ze swoim 5150.Coś niedobrego dzieje mi się z hamulcami.Do tej pory były brzytwa!a tu parę dni temu odpaliłem i okazuje się że hamulców nie ma w ogóle,ciągnik stał około tydzień nie używany...no ale to nie może mieć znaczenia,bo było że stał parę miesięcy i nigdy nie było żadnych problemów...ogólnie hamulce wróciły i działają ale co mogło być przyczyną?Czy coś z elektryki czy pompki hamulcowe..,wycieków nie widać...boję się że kiedyś znów mi znikną w nieodpowiednim momencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie poszukiwań ciągnika 80-95KM z turem lub bez.

kwota do wydania to 50- 70 tys.

Po wstępnej lekturze i wizycie u kilku handlarzy używanymi ciągnikami z Francji i Belgii spodobały mi się Renault oraz Case.

I tu chciałbym was prosić o wasze opinie. Za posty typu poszukaj sobie na forum dziękuję z góry. Oczekuję konkretnych informacji dotyczących ciągników Case CS, CX, JX, MX. Porównanie , zalety , wady, koszty napraw, słabe punkty, na co zwrócić szczególną uwagę itd.

Interesują mnie roczniki od 98 w górę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzić każdy może ale ty płacisz i ty ponosisz konsekwencje chyba że w przypadku złego zakupu chcesz znaleźć wytłumaczenie a ciągnik każdy jest dobry o ile koszta eksploatacji są niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moim zdaniem ciągniki marki Case to jedne z lepszych maszyn w swojej klasie. Wiadomo żaden sprzęt nie jest wieczny. Ja większych problemów z tym sprzętem nie mam. Części, które się amortyzują wymieniam w firmie, w której kupowałem ciągnik. Jeśli ktoś jest z lubelskiego albo z podkarpackiego to polecam http://www.asprim.pl/ . Sprzedają części doradzają i prowadzą serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Szkoda że nikt nie chce podjąć tematu hamulców w 5150....bo ja ten ciągnik użytkuję właściwie tylko przy turze i nie często,kilka godzin tygodniowo..no i coś się tam dzieje jednak,jak postoi tydzień to bywa że po odpaleniu nie ma ma ich od razu,tzn stało mi się tak 2 razy.Tylko że pochodził chwilę i wracały same.Nie znam jeszcze dobrze tego ciągnika,może miał ktoś podobne problemy?Jak tam jest z odpowietrzeniem?Możliwe że jeśli się zapowietrzą to same się odpowietrzą?Dziś jeżdziłem i było wszystko ok!,a może to od mrozów coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radzić każdy może ale ty płacisz i ty ponosisz konsekwencje chyba że w przypadku złego zakupu chcesz znaleźć wytłumaczenie a ciągnik każdy jest dobry o ile koszta eksploatacji są niskie

Wpadł mi w oko Case Cs94- 2000r (troche za duzo koni dla mnie ale ładnie wygląda)Proszę o info na temat tych modeli. Czytałem że jest tam problem ze skrzyniami. Na czym on polega?ile kosztować może remont skrzyni?

Jaki koszt może być remontu przedniej osi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...