Skocz do zawartości
Bart

Opinia o ciągnikach CASE - zapraszam do wypowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Na żadnym forum w polsce nie znalazłem żadnej opinii o ciągnikach marki CASE.

Na pierwszy rzut oka jest to bardzo atrakcyjna oferta.

np. CASE JX 80 (80KM bez turbo, średnie rozmiary, WOM 500/1000, oczywiscie z przodem, z rewersem, itd) kosztuje dokładnie 100.000 netto (mam ofertę). Oczywiście JX to najniższa seria z CASE, ale gdzie to porównywac np. do ciągnika FARMER o takiej samej mocy, co prawda z silnikiem JD, ale reszta farmer, który kosztuje tyle samo.

Za takie pieniądze nie kupi sie też zadnego zachodniego ciągnika o mocy 80KM.

Można go zobaczyć np. tutaj:(srodkowe zdjecie) http://www.dimat50.com/html/materiel-agricole-neuf-1-12.html

 

Może ma ktoś jakies opinie o tej marce w zakresie ciągników? Na pewno nie ma ich wiele, z tego co usłyszalem od dystrybutora, np. w Zachodniopomorskiem takie modele (JX 80) jeżdzą całe 2 sztuki

Serwisów tego (Interhandler) jest kilka, jeden mam nawet dosc niedaleko.

 

Oferta jest bardzo kusząca. Co o tym sądzicie?

 

bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie oferta bardzo kuszaca za 100.000tys nie kupi zachodniego 80KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolega ma przedstawicelstwo cesa i ogladalem jednego z nich to wyglada na bardzo fajna maszynke co do starszych maszyn to sasiad ma z 93 roku juz od 2 lat uzytkuje i spisuje mu sie bardzo dobrze zapieprza jak maly motorek słyszalem ze maja troche silniki paliwo zerne ale to musi kazdy przetestoowac moze wie ktos z was jak spisuja sie takie maszyny ale o mocy 200km prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest model tego case co ma Twoj sasiad?

ja jestem ciekaw opini o case 5140/5150! jak ktos cos takiego uzytkuje niech sie podzieli wlasnymi spostrzezeniami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno mi powiedziec jaki to model wiem tylko ze ma 130km i nic pozatym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam koncern i te same ciągniki tylko inne kolory, mówie o case jx i newholland td. Osobiście nic mi się w nich nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem i slyszalem to case jako marka z U.S.A ma bardzo dobre ciagniki trwale i malo awaryjne. Nie mowie tu o modelach ktore sa identyczne w koncernie CNH tylko o flagowych okretach mianowicie Magnum, MXM-maxxum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Ja posiadam case mx 110 98 r.

Wiem ze to ostatnie modele z prawdziwych casow...ale z niego jestem bardzo zadowolony..ma wielkei gabaryty co do mocy i wielki uciag...narazie mi sie nie psuje...ogolnie maszyna super..polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to napisz cos wiecej o tym mx-ie.Ile ma wypracowanych godzin z jakimi maszynami pracuje i czy masz go od nowego czy kupiles używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze kupilem go niedawno bezposrednio od gospodarza w niemczech...kupilem go na spo...

Ma on na sobie ladowacz czolowy stolla..

W sumie nie sprawdzilem go do konca jeszcze w bardzo ciezkich pracach ale chce kupic teraz do niego 4 skibowy plug obracany 45 cm skiba...agregat scierniskowy 3 m...bo znajomy ma i w tym mu chodzi spokojnie..

 

Ciagnik ma wielkie gabaryty...ciezki...na szerokiej gumie..4 biegi na kazdym 4 polbiegi w sumie 16...rewers...moc jak sam wiesz 110 koni na turbo...6 cylindrow...przedni walek i przedni podnosnik..klima...itd..ogolnie fulwypas i wszystko dziala...ciagnik ma 5800 mtg...jest maly wyciek z pod przedniego walka...ale trzeba zmienic tylko uszczelke...46 km na godzine lapie...ostatnio usypywalem nim pryzme burakow..radzi sobie swietnie z duza lyzka...2,4 m wozilem nim tez bele sianokiszonki...ciagalem nim 2 przyczepy 4,5 tonowe na kazdej 9 bel to pod taka wielka gore do 20 na godzine sie rozpedza...silnik chodzi pieknie...dymku nie masz szansy zobaczyc...moj znajomy ma 2 sztuki i chodza mu od kilku lat...kupilem go za bardzo dobra cene z ominieciem kilku przepisow w naszym zajebanym panstwie...i zaoszczedzilem na zakupie okolo 30 tys zl...w razie pytan wal smialo

 

 

/edit - Krótko się zapytram, po co cała wypowiedź napisama dużymi literami? To się dobrze nie czyta, pozatym pisanie dużymi literami oznacza krzyk. MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje.Ja przymiarzem sie do kupna podobnego sprzetu tylko o mocy 120-140km bo mam czarnoziemy i troszke gorek wiec nie jest lekko robic.Inetresja mnie trzy marki JD CASE albo MF.Ale co do zakupu to czekam na zime bo wtedy bede wiedzial jka gotowka bede operowal.Jak cos bedzie blizej to sie do Ciebie odezwe w sprawie tych oszczednosci na przepisach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to nie Twojego case opisuja teraz w rolniczym przegladzie technicznym?? jezeli mozesz to powiedz jakie przepisy ominales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te oszczednosci i ominiecie przepisow to chodzilo mi o niezaplacenie podatku vat. Na spo zlozylismy o ciagnik uzywany i jesli kupujesz go od rolnika na umowe kupno-sprzedaz to masz w kwocie netto bez watu, a spo oddawalo u nas 50 % kwoty netto. Nam udalo sie znalezc ciagnik o jaki nam chodzilo w niemczech bezposrednio od gospodarza (i tu juz zaplacilismy mniej). On byl watowcem jak wiekszosc za granica, my wystawilismy lewa fakture na bardzo mala kwote na naszego wujka ze wsteczna data (minimum pol roku musi byc ktos inny wlascicielem), a pozniej niby kupili od niego na umowe kupna i sprzedarzy i w ten sposob zaoszczedzilismy ponad 20 tys zl (dobre i to). Nie wiem, moze, a gdzie ten artykul jest, mozna znalezc go na internecie?

 

/edit Po co cała wypowiedź napisana jest duzymi literami, to sprawia tylko, że tekst jest nieczytleny, pozatymm oznacza krzyk. I jeszcze te kropki. MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale to jednak nie jest Twoj ciagnik w tym artykule tez gosc pisze ze kupil w niemczech casa i zaoszczedzil ponad 20 tys bo ma europejski NIP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co potrzebuje ? Sam nie wiem a tak naprawde to rozmyślam czy kupić Ursusa 120 KM czy Case 120 KM do naszych ciągników wszystko jest na miejscu a do Case? i dlatego pytam jak chodzą te ciągniki i gdzie można do nich części kupić ja pochodze ze śląska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jest i też bez większego problemu można kupić. Powiedz jaki ciągnik potrzebujesz konkretnie i o jakie części ci chodzi.

603 850 903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...