Skocz do zawartości
jajcarzd1

Koszt działki pod elektrownię na Podkarpaciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeśli umieściłem ten post w nieodpowiednim miejscu to prosiłbym moderatora o odpowiednie przeniesienie. Generalnie mam pytanie dotyczące działek pod inwestycje związane z elektrowniami wiatrowymi. Teren znajduje się w okolicach Przemyśla na Podkarpaciu. Pojawił się u mnie inwestor który chce postawić 1 wiatrak z tego co mówił to chyba około 2MW. Do tego potrzebuje gruntu mojego i sąsiada. Mój to 1ha sąsiada około 1,25ha. Blisko leci linia wyskiego napięcia więc też mu to jest pewnie na rękę. Grunt chce ode mie kupić gdyż jak stwierdził dzierżawa go nie interesuje bo bank może mu nie przyznać kredytu jeśli będzie to na działce dzierżawionej (w razie czego bankowi będzie trudniej zbyć sam wiatrak niż razem z gruntem). Oferuje około 35 tyś. za ten grunt. Czytając różne posty w sieci to niektórzy mają po kilkanaście tyś. rocznie za dzierżawę od 1 wiatraka. Ale nie wiem jakie u nas można kwoty żądać i czy zgadzać się na sprzedaż. Jakby ktoś miał jakieś sugestie czy też adresy gdzie mógłbym coś więcej poczytać na temat takich ofert to byłbym wielce wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie sam odpowiedzieć ile dla ciebie jest warty ten ha. Ja obliczam to np w ten sposób ile dziś mam dochodu z 1 ha I np mam 2 tys z ha to y osiągnąć taki wynik z odsetek w banku muszę ulokować 50 tys na lokacie. Do tego doliczam dodatek inflacyjny. Dziś dla mnie 1 ha warty jest powyżej 60 tys zł. Jak ktoś uprawia warzywka to dla niego 1 ha jest warty pewnie jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dodam od siebie , że coś mi tu nie pasuje - po co komuś ponad dwa hektary ziemi gdy ma postawić tylko jeden wiatrak ? Na takim obszarze mażna pół elektrowni postawić .

A cena 35 tyś . to jakiś żart - jak chce kupić to niech płaci - adamj24 podał dobry kierunek - ja bym się zastanowił nad sprzedażą za jakieś 80 - 100 tyś . bo to przecież inwestorowi zależy na kupnie a nie Tobie na sprzedaży .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 25tys potrafią dać za dzierżawe rocznie od jednej turbiny to sobie pomyśl ile możesz go skasować za hektar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problemem jest określenie na co się właściwie zdecydować czy męczyć go z dzierżawą (bo sam nie jestem pewny czy gość mówi prawdę że nie chce dzierżawić bo nie dostanie kredytu) czy zdecydować na sprzedaż. Bo faktem jest że z tego co czytam w sieci to właśnie za 1 wiatrak ludzie dostają za dzierżawę po kilkanaście tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy " inwestorzy " zawsze szukają frajerów - Nie daj się robić w trąbe - niech płaci albo spie(tralala-bum-cyk-cyk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...