Skocz do zawartości
waqu

Budowa kurnika

Rekomendowane odpowiedzi

No i jednak warto było tutaj zadać pytanie. dostałem kilka prywatnych wiadomości. Dzięki wielkie. Poczytam, popatrze i się odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie interesuje mnie jaki jest przybliżony koszt postawienia obiektu 1000 m hali , bez wyposażenia po prostu sam budynek. Tylko prosiłbym o konkretne odpowiedzi , bez komentarzy że niby duże koszty , mała opłacalność itd. Może ktoś ma jakiś plan takiego budynku itd.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kosztować 600tys. , ale też i 1 mln. Chcesz wiedzieć ile kosztuje , ale nie piszesz z czego ma być zrobiony , jaka konstrukcja , jaki dach itd.itd .

Chcesz konkretynych danych to proponuję udać się do jakiegoś fachmana żeby zrobił kosztorys .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mieliście może do czynienia z firmą K3 Agro z Grudziądza firma stawia kurniki z płyt warstwowych ponoć tanio można wybudować kurnik z płyt z pianką poliuetranową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mieliście może do czynienia z firmą K3 Agro z Grudziądza firma stawia kurniki z płyt warstwowych ponoć tanio można wybudować kurnik z płyt z pianką poliuetranową.

 

Ja mam gdzieś wstępna wycenę kurnika.Chyba z początku roku.Nie wiem czy to jest aż tak tanio,ale jak chcesz to mogę ci przesłać co mi nakreślili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mieliście może do czynienia z firmą K3 Agro z Grudziądza firma stawia kurniki z płyt warstwowych ponoć tanio można wybudować kurnik z płyt z pianką poliuetranową.

 

Ja mam gdzieś wstępna wycenę kurnika.Chyba z początku roku.Nie wiem czy to jest aż tak tanio,ale jak chcesz to mogę ci przesłać co mi nakreślili.

 

Łukasz 111 napisz coś o wyliczeniach tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wymiany dach na kurniku 14/93m .Stary jest za słaby . Demontarz troche mnie otrząsa ,ale jak mus to mus . Mam na tą chwilę jedną ofertę na zrobienie takiego dachu w technologi płyt warstwowych z montażem ok 340tyś sporo... Dach ma być bez słupów podporowych bazując na ścianach zamkniętych wieńcem . Może jest ktoś kto realizował podobną inwestycje , to proszę o podpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 340 tys. to można kurnik pobudować Sam niedawno remontowałem dach tzn. wzmocnienie krokwi, ruszt z łat, docieplenie wełną 15cm, folia zbrojona od dołu. Na dachu o powierzchni 1050 m2 koszt zamknął się na 100 tys. zł ale oczywiście zakres robót u Ciebie będzie daleko szerszy. Technologia płyt warstwowych z pewnością jest droższa od tradycyjnej ale to trzeba obliczać w oparciu o daną konstrukcję dachu. Na ocieplenie nadaje się dobrze pianka poli. ale to także spory koszt. Z drugiej strony 14 m bez słupów to raczej dosyć nowy obiekt więc dziwne że dach nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam tak jak w temacie interesuje mnie jaki jest przybliżony koszt postawienia obiektu 1000 m hali , bez wyposażenia po prostu sam budynek. Tylko prosiłbym o konkretne odpowiedzi , bez komentarzy że niby duże koszty , mała opłacalność itd. Może ktoś ma jakiś plan takiego budynku itd.

Z góry dziękuje.[/quot

 

Obiekt 1400m wyniesie Cię 500-600 000 pln brutto (bez wyposażenia), oczywiście metodą gospodarczą: sam załatwiasz beton,stal,pustaki,styropian,piach, dach, murarza, spawacza, przyłącze wody i energii, pozwolenia. Koszt jest dla budynku bez słupów wewnątrz hali, na reglu stalowym 220 pocienianym i z dachem styropianowym 15 cm. Znam takich co są w stanie wybudować o 100 000 mniej, ale jakość wykonania też jest mniejsza, we własnym zakresie wyrabiany beton z betoniarek, materiały bez faktur - jeżeli nie musisz tego rozliczyć w banku lub agencjii, podbitka na dach zamiast warstwówki. Koszt zależy od terenu na jakim stawiasz, jeżeli jest to wcześniejsze pole uprawne to w niektórych przypadkach za najprostszy podsyp i dojazdy (z kamienia polnego zwożonego we własnym zakresie, z okolicznych wiosek) można wybulić kilkanascie tysięcy( głównie to koszt paliwa), nie mówiąc już o wylewce czy wysypce tłuczniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ma ktos projekt konstrukcji dachowej o rozpietosci 18 m bez slupow...moze ktos z was wykonywal taki dach..z powierzonego materialu...albo jakas niedroga firma ktora moglaby wykonac taki dach...z goru dziekuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis widziałem kurnik na indora w kształcie tunelu czy ktos moze wie ile kosztuje wybudowanie takiego indycznika albo moze ma ktoś jakies informacje, ja szukam w internecie ale nie mogę nic znaleźć, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swinki3 ja też szukałem info o takich obiektach ale w internecie nic nieznalazłem z łukowych to jedynie hale sportowe i ujeżdżalnie dla koni widziałem, sam jestem ciekaw czy taki obiekt byłby lepszy do tradycyjnego.

Cieawe jak wygląda sprawa skraplania się pary w takim budynku oraz jak z jego prznikalnością ciepła, niby te pianki i inne cuda fajne, ale czy to potrzyma min te 20lat? bo koszty nowej budy są ogromne, i kolejna kwestia czy ogrzewanie wodne robić czy nagrzewnice? koszt C.O. jest ogromny rury pomy piec itp gazowniki fajne ale jak małe pisklaki to ścian i podłogi się niedogrzeje w zime, to samo z wyborem sytemu wentylacji obecnie mam boczne wentylatoy a z drugiej strony okienka no i wentylacje tunelową, a taniej było by z kominami dachowymi wentyalory Fancom niby bardzo oszczędny model mają od tamtego roku niskie zuzycie prądu.

Kwestia wysokości budynku też ważna na jednym budynku bardzo niskim w lecie mam lepszą temp niż na drugim co ma 3.5m do podsufitki. teraz bym zbudował cos do 2.8max ciągnik z turem się zmieści, a konstrukcja stalowa chyba wygrywa z drewnem bo ceny podobne a

Sorry ale trochę mnie poniosło:)

 

Pozdrawiam Hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wybudowałem halę łukową o pow. 1500 m2, /18*84/, na brojlery i jestem bardzo zadowolony. Izolacja z piany poliuretanowej o grubości 8-10 cm, z wentylatorami w ścianie szczytowej, sprawdza się znakomicie. Ogrzewam słomą na baloty. :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazurek a jak z ogrzewaniem na słome, instalacja jakaś specjalistyczna? czy piec rozpala się od gazu a potem ładuje się balot, czy wystarczy tylko płomień i się pali w piecu? wiem, że to jest pytanie na które nie ma jednoznaczej odpowiedzi tak jak ze spalaniem paliwa w aucie, ale ile potrzebujesz balotów na dome przy temp ok -10stopni C?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Wybudowałem halę łukową o pow. 1500 m2, /18*84/, na brojlery i jestem bardzo zadowolony. Izolacja z piany poliuretanowej o grubości 8-10 cm, z wentylatorami w ścianie szczytowej, sprawdza się znakomicie. Ogrzewam słomą na baloty.

 

Witam Mazurek

 

Czy mozesz podać cos wiecej o kosztach budowy takiej hali bądz namiary na jakaś firme zajmująca sie taka budowa bardzo mi to by pomogło

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem znawcą budowy kurnika ale swego czasu w Szwecji izolowałem kurniki które miały ściany z pustaków lub z profili metalowych na nich zwykła blacha a na suficie łukową blachę trapezową wyglądał dach tak http://agropian.pl/foto.html#1 izolacją było 10 cm piany PUR na ścianach i na dachu. szwed chwalił się tym, ze często mówiąc potocznie nie wymienia powietrza w kurniku przez co go nie schładza i mniej chodzą nagrzewnice, ma zamontowane "mieszacze powietrza" a poprzez sporą powierzchnię m3 ma co wymieniać, do zalet też zaliczał niski koszt budowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też podpinam się do tematu dachu,planuję wymianę w najbliższym czasie, za każdą podpowiedz,namiar z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie planuję budowę kurnika. ok. 1600m2

Może jakieś sugestie porady.

 

Sciany suporex 24cm + stropian 12cm

dach dlacha + 20 cm wełny + płyta zmywalna od środka

kratownice - prosty sufit

2,7m wysokości - czy wystarczy na indyczkę - brojlera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawym rozwiązaniem są hale łukowe ocieplisz je pianką politurynową, tylko taka hala musiała by mięć ściany z 1.5m tak by zawiesić grzejniki, bo w naszym klimacie to trzeba nagrzać mury i posadze, nagrzewnice tak nie nagrzeją ścian i podłogi, taka moja sugestia. NIe wiem czym chcesz ogrzewać bo na indykach się nieznam, ja jestem za niskimi obiektami, mam jeden co ma do podsufitki 3.5m a drugi stary tradycyjny wysokość z ok 2.1 i w tym niższym zawsze jest mniej upadków w lato. tylko ciągnikiem tam nie mogę wjechać.

Dużo jest możliwości tylko kwestia ile chcesz zainwestować.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie - nagrzewnice wodne leo agro - mam juz na 2 kurnikach ten system i sprawdził się w zimę (a nie była lekka), dlatego został bym przy tym systemie

6-8 sztuk wystarczy (na obiekcie 1500m2 mam 6 szt i jest dobrze) do tego piec na węgiel 130 kW.

 

inwestycja 1.300.000 zł brutto - w tym ok. 280.000 wyposażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak system się sprawdza to trzeba go używać mnie jeszcze intersuje piec na słome duże baloty, trochę ziemi jest sprzęt jest tylko prase kupić no i piec, tylko jak jest dobry to czlowiek się wyrobi wymłóci i sprasuje a jak bedzie taka pogoda jak 2 i 3 lata temu to ciężko:)

węgiel ciągle drogi, a paszociągi i cała reszta nowe?

używane w sumie ciężko dostać bo sam poszukuje typu brojlerowskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także chwalę sobie nagrzewnice wodne. Posiadam 2 szt. Deltafan Agro 40 na obiekcie 800 m2 i spisują się nieźle. Nie wstawiam tam co prawda tylko przenoszę ptaszki ale ogrzewanie jest jak najbardziej wydolne, wygodniejsze w obsłudze od tradycyjnego i o niebo tańsze.Jak dotąd 4 lata bez awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam agregat prądotwórczy produkcji grudzień 1989

Diesel...silnik IFA moc 48KW 60 KV ... stan bardzo dobry odpala nawet po dłuższej przerwie, bezproblemowo w zimie , agregat jest zabudowany na kołach

1600 motogodzin, cały czas był garażowany

przeznaczenie - zespół przystosowany do ciągłego zasilania energią elektryczną odbiorników siłowych i oświetleniowych,

rozruch elektryczny, ma jeszcze oryginlne plomby nigdy nic nie było majstrowane przy silniku ani prądnicy POLECAM

cena do negocjacji

 

bones19@interia.pl

 

http://allegro.pl/item1054322264_agregat_pradotworczy_generator_48_kw_60_kv_ifa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...