Skocz do zawartości
waqu

Budowa kurnika

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA-UWAGA-UWAGA,koimpletne wyposazenoe kurnika,5 lini pijenia, 4 linie karnienia,94m, flex 23m na 2 silosy, wentylacja dachowa 8szxt,3 szczytowe,ze sterowaniem, agregat 21kw nie drogo,do konca stycznia tylko 38 000zł---788 785 348 robert--pomorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy.. Czy znajdzie się ktoś tak miły i opowie mi coś na temat hodowli kury mięsnej? Byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli podbitka dachu to z kingspanu 1metr kwadratowy to koszt na teraz ok.58 zl brutto pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj !!!! Powiem tak. Jesli chcesz miec efekt wizualny to mozesz miec rektikera i inne ale naj naj to styropian i natrysk i wtedy zero mostkow termicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj !!!! Powiem tak. Jesli chcesz miec efekt wizualny to mozesz miec rektikera i inne ale naj naj to styropian i natrysk i wtedy zero mostkow termicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CICHY---dokonaj u mnie zakupu sprzetu i przy kawie ci wszystko opowiem i bedziesz wiedzial jak hodowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostków może nie bedzie ale jak to umyc styropian plus natrysk bo ja nie bardzo to widze poza tym nie chodzi tylko o efekt wizualny tylkotez okoszt szybkosc montazu u latwosc zmywania. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Włączę się do dyskusji a może i coś poradzę , piankę na styropian jak najbardziej- myjemy dysza rotacyjna na niedużym ciśnieniu lub płaską, i piana będzie miała wtedy długa żywotność i wygląd:)Chociaż spotkałem się przy starych dachach ocieplonych od dołu styropianem-sufit(płaskie dachy) że myszy porobiły sobie w nich tunele pomiędzy pianą a sufitem w styropianie. Wygląd dużo zależy od styropianu raz czy jest czysty dwa czy nie ma w nim wilgoci. Jeżeli jest to stary kurnik proponuje umyć po rzucie i posuszyć przez ok tydzień, najlepiej taką robotę robić w lato, płyty .... fajna sprawa jeżeli wymyślą jak je połączyć bo taśma czy profile nie zdają relacji w zimę ucieka ciepło albo przy ścianach albo na łączeniach i tak po nawet roku przyjeżdżamy i zapryskujemy szczeliny od góry jeżeli jest taka możliwość jeżeli nie od spodu ale tracimy estetykę która stała się dość ważna od ok 2 lat. Jeżeli ma być to nowy kurnik lub nowy dach to polecam metodę budowy która jest dość popularna w okolicach Augustowa. Estetyczna i trwała, mianowicie na podbitkę/sufit kurnika dajemy blachę trapez 18mm, na to pianę od góry od samej ściany wygląda to mniej więcej tak:

https://plus.google.com/photos/116382268843040773812/albums/5800402501176905905

Broń bożę sypać tam granulat celulozy-yyy!!!!!

Piany nie można natryskiwać na W_A_P_N_O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od góry blachy też sypiesz twardą pianę? nie lepiej otwartokomórkową? grubiej i chyba trochę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do sprzedania silos 18T firmy MICHAŁ silos nowy raz używany linie pojenia {MISECZKA INDO} z firmy indor 3x po 54 metry kompletne + dodatkowa gałązka z dozownikami. Posiadam też 2 linie paszowe rynienkowe z łancuchem kompletne i sprawne 2x kosz zasypowy. woj Świętokrzyskie tel 663-950-192 Darek.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie pianę otwarto-komórkową na górę, raz ze podczas mycia odlepi się od płyty, dwa klasa palności, trzy słabe właściwości izolacyjne lam 0,034 lub gorsze , cztery zbiera się syf i będzie z czasem ja zgniatać nasiąknie wodą i pozamiatane jak gąbka. Cieknący komin, nieizolowany komin, a to się skropli bo zła wentylacja przestrzeni, a to przy łączeniu ściany z dachem się skropli. Dodam ze w niektórych krajach UE jest ona zakazana:0 Ja będziesz mył taka płytę od spodu a będą dziury od farmerek to będzie ja normalnie wgniatać:) To tylko niektóre niuanse które mogą wystąpić. Poza tym o szczelności można zapomnieć. Pian ta była robiona z przeznaczeniem jako izolacja akustyczna a po drodze dołożyli właściwości izolacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 lat temu na sufit dałem blachę trap.alu-ocynk folję i 30-35 cm.wiór drzewnych.Wyszło tanio, szybko i do dziś mogę to myć jak i czym chcę,sufit jest ciepły szczelny i nic go nie wpie....doli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pool to masz jakaś wyjątkowa konstrukcje kurnika:) Ja widziałem 5letnią wełnę z 20 cm było 5cm tyle syfu na niej było (6 kurników obok siebie było) , z wiórów jak ty piszesz po 6 latach był pył pod Nowogardem Szczecińskim tak szczury/myszy czy inne gryzonie miały go przemielone, z celulozy widziałem papkę.

W nowości 35 cm wiórów sypanych luzem odpowiadało 7 cm piany zamknięto-komórkowej. O szczelność nie będę się spierał może masz trapez - zakładki na sylikon łączone. Poza tym z tego co się orientuje słabo u ciebie z punktem rosy woda powinna się skraplać na foli w trocinach. Jak możesz wytworzyć podciśnienie to gratuluje konstrukcji kurnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co widziałeś pod Nowogardem,ale moje wióry[nie trociny] wymieszane z wapnem wyglądają jak bym je rozsypał wczoraj.A warunki jakie mają moje kurczaki na hali mówią mi że i z punktem rosy jest chyba dobrze.Wiele miałem opcij na sufit i dziękuje Najwyrzszemu ze się nie wbiłem w te wasze cuda,bo raz że 4 razy droższe , a dwa że 5 razy mniej trwalsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak to wygląda z tym wapnem. Cuda to mamy w rządzie:) Cudem również bym nazwał wióry z wapnem jako izolacja, a jaki masz środek uniepalniający w wiórach? Poliuretan 5 razy mniej trwalsze hmm tu bym się spierał:) Piana przeżyje nie jeden kurnik.

Droższe kwestia względna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do sprzedania silos 18T firmy MICHAŁ silos nowy raz używany linie pojenia {MISECZKA INDO} z firmy indor 3x po 54 metry kompletne + dodatkowa gałązka z dozownikami. Posiadam też 2 linie paszowe rynienkowe z łancuchem kompletne i sprawne 2x kosz zasypowy. woj Świętokrzyskie tel 663-950-192 Darek.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM--SPRZEDAM -KURNIK 1200M2, 5 LINI POJENIA, 4 LINIE KARMIENIA 95MB , FLEX 25MB POD 2 SILOSY , WENTYLACJA DACOWA 8 SZTUK PLUS 2 SZCZYTOWE ,STEROWANE KOMPUTEREM,WŁASNA STUDNIA PLUS WODOCIAG, ,FIRMY BID DUTCHMANN, DOM 220M2 TYPU BUNGALOF ,WYSOKI STANDARD, DOBRY DOJAZD ,POMORZE---OKOLICE SLUPSKA ---CENA DO NEGOCIACJI--ROBERT 788 785 348

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Zabezpiecza konstrukcję przed zanieczyszczeniem;

- Ociepla;

- Jest trwałe (można zmywać pod ciśnieniem);

- Optymalizuje wentylację (gładkie);

- Nie koroduje i nie utlenia się;

- Jest lekkie;

- Jest tańsze od płyty warstwowej;

- Nie boi się wilgoci

telefon: 607 393 459

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do sprzedania silos 18T firmy MICHAŁ silos nowy raz używany i Posiadam też 2 linie paszowe rynienkowe z łancuchem kompletne i sprawne 2x kosz zasypowy. woj Świętokrzyskie tel 663-950-192 Darek.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania maszynę pakująca Moba Repacker z 1984 r. stan bardzo dobry, średnia wydajność 18.000 jaj/h.

Maszyna w ciągłej eksploatacji, regularnie serwisowana.

Zainteresowanych proszę o telefon: 692 421 639.

Zapewniam transport i montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Vencomatic Polska jako jedyny oficjalny przedstawiciel wszystkich marek z grupy Venco Groep tj. Vencomatic, Prinzen oraz Agro Supply, ma zaszczyt zaprosić Państwa na dzień otwarty nowoczesnej fermy reprodukcyjnej, który odbędzie się w dniu 29.06.2013 (sobota) na Fermie Państwa Błażkiewicz w Bojanowie 30, gmina Radzanów.

 

W czasie prezentacji zostanie przedstawiona nowoczesna ferma reprodukcyjna (4 budynki) wyposażona w gniazda Vencomatic Grando Nest wraz z automatyzowanym centralnym zbiorem jaj Vencobelt oraz pakowaczką jaj wylęgowych firmy Prinzen.

 

Ponadto w trakcie trwania dni otwartych przewidziano drobny poczęstunek.

 

Impreza odbędzie się w godzinach od 10:00 do 15:00

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Prosimy o potwierdzenie przybycia poprzez numerem telefonu + 48 77 441 83 78

Link do zaproszenia:

http://www.vencomatic.pl/data/uploads/zaproszenie-na-dnii-otwarte.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam fermę drobiu - brojlery.

Dwa kurniki, infrastruktura magazynowa i do wytwarzania paszy, grunt rolny z dopłatami.

Dobra lokalizacja, samodzielny dojazd, działka przylega do drogi powiatowej o bardzo dobrej jakości.

Ferma oddalona od innych zabudowań.

Możliwość rozbudowy.

Działka 4,8 ha, zabudowane 0.8 ha, pozostała powierzchnia pod uprawą.

Położenie - powiat ostrowski, Lewków, droga powiatowa na Słaborowice.

 

kontakt 601470363

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...