Skocz do zawartości
waqu

Budowa kurnika

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na wyposażenie ferm drobiarskich.

W ofercie:

wentylatory- kominowe, ścienne, mieszacze,- kominy wentylacyjne z płyty 4mm PP-, linie pojenia,- linie karmienia,- paszociągi,- silosy Michał-, wloty powietrza,- regulatory LUBING,-systemy schładzania,- nagrzewnice wodne-.

Napisz e-mail z wymiarami obiektu a my zrobimy dla Ciebie darmową wycenę.

firma.zis@tlen.pl

należy podać: wysokość, szerokość, długość obiektu i rodzaj hodowli.

 

Pozdrawiam Agnieszka S. / Firma ZiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM--hala 1200m2(kurnik)bez sprzetu ,co.woda-studnia,wodociag,kanaliza.dzialka 1,53ha,dom 200m2 wysoki styandard,dobry dojazd,okolice sławna,nie drogo, 788 785 348

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agrotunele -dystrybutor tuneli użytkowych i hodowlanych.

 

W ofercie tunele do hodowli drobiu , trzody chlewnej ,bydła i innych zwierząt.

 

Indywidualne dostosowanie tuneli do potrzeb użytkownika .

 

Kompleksowa realizacja inwestycji od projektu do wyposażenia .

 

Więcej informacji na stronie (link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ścian z rdzenia z pianki to rozmawiając z pewnym hodowcą stwierdził on że chrząszcze ściółkowe (te czarne małe z którymi mamy ciągle problemy) zjadły mu środek płyty warstwowej.

Aż się boję bo mam z tego dach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeden cały kurnik w FARMIE żuromin

bardzo dobre linie paszy, oraz systemy wentylacyjne

bez żadnych zastrzeżeń

i udało się trochę potargować z ceną

napisz jaki masz sterownik i jakie wentylatory-bo u mnie farma złozyła rec 81 rozszerzenie patron i wentylatory na automacie często się zawieszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też rec 81 i rzeczywiscie jest problem. Ja mam na hali 10 małych wentylatorów ii 2 duże. Problem polega na tym że sterownikowi jest ciężko to wszystko obracać w systemie pracy jednosekcyjnej. U mnie doszło do tego że jeden ze sterowników się spalił, nie wytrzymały nawet zabezpieczenia. Teraz mam to ustawione w sytemie trzy sekcyjnym i nie ma problemu. To znaczy co drugi wentylator włacza się od razy z regulacja predkości. pozostałe małe wentylatory to sekcja druga, i właczają się z maxymalną predkością gdy sekcja pierwsza nie daje rady. Gdy ochłodzą wyłaczają się automatycznie. Duże wentylatory to sekcja trzecia, które też od razu chodzą na maksimum predkości. Po zastosowaniu systemu 3 sekcyjnego nie ma problemów ze sterownikami. hala ma 1200 m.kw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć na jakiej wysokości najlepiej zamontować wloty powietrza w ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby idealnie to 1m nad posadzką kurnika podstawa wlotu

ale dopuszczalne jest +/- 10 cm

obiekt dla brojlera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy mam pytanie, muszę zrobić remont hali tzn. zrzucić starą drewnianą konstrukcję dachu i zrobić nową . W związku z tym szukam jakiejś solidnej firmy wykonującej takie kratownice to jedno a druga sprawa to pokrycie dachu co lepsze, płyta warstwowa czy blacha plus jakieś ocieplenie? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem dokładnie coś takiego 3 lata temu

pewnie na kurniku miałeś słupy więc radzę wstawić podobną konstrukcję

żeby dać kratownice będziesz musiał pruć ściany i wstawiać słupy łącznie z poszerzeniem fundamentu (ja sobie to darowałem)

A na dach jak najbardziej płytę warstwową ja chyba mam 8cm

dociepliłem ściany i wstawiłem piec na ekogroszek

rewelacja energetyczna - oszczędność 50% w ogrzewaniu i szczelność na lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, pierwotnie u mnie nie było słupów, kratownica drewniana co 1,2m szerokość typowe 12m z czasem trzeba było podeprzeć bo konstrukcja zaczęła osiadać. Teraz chcę zrzucić dach, wylać wieniec i na tym oprzeć kratownice stalowe. Słupów nie chce, skutecznie zmniejszają funkcjonalność budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz to robił z projektem to bez słupów w ścianach pod kratownicami nie przejdzie, a samemu to można głupot narobić

rób jak uważasz, uważaj jak robisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z ostatnio inwestujących policzył koszt budowy murowanego kurnika tzn. ile kosztował m2 inwestycji

dziekuję pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś z ostatnio inwestujących policzył koszt budowy murowanego kurnika tzn. ile kosztował m2 inwestycji

dziekuję pozdrawiam

POLICZYŁ ILE KOSZTOWAŁ,NO I CO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł za m2 tak wyszło miej ?? czy więcej ?? orientacyjnie ile jeśli to nie tajemnice dziekuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
400zł za m2 tak wyszło miej ?? czy więcej ?? orientacyjnie ile jeśli to nie tajemnice dziekuje za odp
ok.plus działka,projekt,uzgodnienia,media,sprzęt,ogrodzenie droga dojazdowa,droga wewnętrzna,zbiornik na deszczówkę,magazyn sprzętu,magazyn słomy,magazyn chemii i medykamentów,pomieszczenie socjalne z toaletą,pokój dla lekarza weterynarii,chłodnia na padlinę i jeszcze wiele drobniejszych wydatków.Powodzenia w inwestycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokot777 ,powiedz cos wiecej o tym przeksztalceniu budynku na kurnik.Jaka powierzchnia?ile sztuk?jakie ogrzewanie?jakies dokumenty byly potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu gdzies cos sie zblokowalo moze troche przeobrazilem sorki.

Kurczakow 10 tys, nagrzewnice posiadam gazowe, co do dokumentow nic nie bylo zalatwiane bo buden z fundamentami juz stal, teraz planujemy postawic silos moze nawet dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie obliczyć koszty rzeczywiste zalecam kontakt z firmą, która się tym zajmuję od lat. Pisanie na forum jest dobre ale jedynie do wymiany doświadczeń. Do określenia rzeczywistej kwoty inwestycji niestety spotkać się z domniemanym wykonawcą. Zawsze idzie dogadać optymalną i przystępną cenę.

Większe firmy działają na terenie całej Polski.

Jeżeli ktoś z Was myśli poważnie nad budową kurnika zapraszam do kontaktu tel. +48 62 596 90 00 lub

+48 62 596 90 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przestrzegam przed nowo powstałymi "firmami" jedno osobowymi. Gdzie przedstawiciel wcześniej pracował w większej firmie i zabrał ze sobą kontakty ale bez zaplecza technicznego i wsparcia gwarancyjnego. Wszystko jest ok do czasu jak działa, a jak się zaczną problemy to szukaj chłopa co Ci sprzedał. Ja tak wtopiłem zamgławianie. Pan zachwalał, że takie super i pompa dwa razy tańsza niż Skov i że on jest sam to nie ma takich kosztów to marża niższa to po co przepłacać. I dobrze było do czasu jakiś czujnik w pompie nie padł. Najpierw obiecał, że przyjedzie i wymieni, potem, że części nie ma ale sprowadzi i tak sprowadzał przez cztery tygodnie i po wielu telefonach powiedział, że części nie ma i nie będzie. Cytując klasyka "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?" Udało mi się kupić bez problemu od ręki podobny czujnik w normalniej firmie, gwint nie pasował to załatwili redukcje. Całość kosztowała dwieście pare złoty + nerwy ale za to jakie doświadczenie na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówce przez taka firme udusiło mi się stado, nieodpowiedzialne osoby które myślą że zawojuja swiat! najlepiej współpracowac ze sprawdzona firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, nawet jesli koszty są wzsze. ale jest za to spokój duszy. A no i należy sprawdzić czy firma ma wykupione OC w moim przypadku nie miała dlatego bedę bujała sie po sadach... koles nawet mnie zdaje sobie sprawy z rozmiaru szkód myslał ze 12tyś załatwi sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jesli ktos potrzebuje sprawdzonego i taniego podbicia znaczy izolacji termicznej moge dać namiar na uczciewg sprzedawce jakość i cena bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co mozecie powiedziec na temat wyposażenia jakie najlepsze chodzi mi o pojenie i paszociag

popieram przedmówce! z reduktorami jest problem reszta jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jesli ktos potrzebuje sprawdzonego i taniego podbicia znaczy izolacji termicznej moge dać namiar na uczciewg sprzedawce jakość i cena bardzo dobre.

Jezeli mozesz to bardzo proszę na priva.

Dzieki . Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...