Skocz do zawartości
bartkus

naucze się wszystkiego w rok?

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

mam możliwość przejąć gospodarstwo, ok 40 hektarów, 25 krów mlecznych, 2 ciągniki, więcej nie zapamiętałem ale są jakieś maszyny. A teraz tak, nie pochodzę ze wsi i nie mam o tym zielonego pojęcia, czy dam rade nauczyć się wszystkiego przez rok od gospodarza który obecnie tam mieszka?

z góry dziękuje za pomoc.

mam 27 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe. Bez ryzyka nie ma kasy. Jak masz możliwość to bierz i się nie zastanawiaj, prędzej czy później wszystkiego się nauczysz. Każdy zaczynał od braku wiedzy i doświadczenia. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JARO, tak szczerze mówiąc to podjąłem już decyzje i postanowiłem zaryzykować, 3majcie kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @Jaro8038 wszystkiego sie mozna nauczyć. Masz teraz dostep do wiedzy teoretycznej (internet i różne fora) jak masz z czymś problem to zawsze znajdzie sie ktoś kto odpowie. Ja jestem rolnikiem dopiero od 3 lat, a sąsiedzi (starsi stażem rolnicy) juz sie liczą z moim zdaniem. I niekiedy stosuja moje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybym miał kilkadziesiąt tysięcy, to zainwestować w ziemie czy dokupić krów a dopiero za pare lat ziemi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, krowy to obóz pracy, jak przejmniesz te krowy to po roku się przekonasz, jeśli inwestowac to tylko w dobrej klasy ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich,

mam możliwość przejąć gospodarstwo, ok 40 hektarów, 25 krów mlecznych, 2 ciągniki, więcej nie zapamiętałem ale są jakieś maszyny. A teraz tak, nie pochodzę ze wsi i nie mam o tym zielonego pojęcia, czy dam rade nauczyć się wszystkiego przez rok od gospodarza który obecnie tam mieszka?

z góry dziękuje za pomoc.

mam 27 lat

 

Dobrze wiesz - przede wszystkim musisz chcieć .To jest tak ciężka praca ,że będzie Ci ciężko.To nie jest tak jak mówią "rolnik śpi a wszystko mu samo rośnie ) jest na odwrót..Masz szansę jeśli ta osoba Ci chce pomóc...ale czy wytrzymasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest jak ze wszystkim musi być zaangażowanie. Bez tego nie mamy na nic szans, nie tylko w rolnictwie.

 

Oczywiście zanim będzie ono potrzebne, potrzebna jest odwaga na wykonanie tego pierwszego kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdybym miał kilkadziesiąt tysięcy, to zainwestować w ziemie czy dokupić krów a dopiero za pare lat ziemi ?

To jest Twoja decyzja .Na moje dokupił bym ziemi i powiększył stado jeżeli chcesz +zatrudnił pracownika do pomocy .Takie jest moje skromne zdanie .U nas nie brakuje chętnych do pracy .Mam inne pomysły ,ale jak coś to pisz na priv.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto zainteresować się możliwościami jakie daje internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wielu przemyśleniach i długich rozmowach zdecydowalismy sie na simki mleczne i opas wszystkich byczków od ok 30-40 krów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...