Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

i w ten piękny sposób przeszliśmy od stanu technicznego pojazdów do wyścigów po autostradach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marki Polonez Lepiej tak nie szalej po tej naszej w spólnej Europie
Nie ......... ! Pegout 206 1,4 Hdi , atak na marginesie to jechałem spacerowo , ale byłem wtedy o parę lat młodszy .................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko czy 330 lub 330m wychodziły w orginale z czarnymi silnikami.

Czy wychodziły z napisami ,,Ursus " ,,330" ,,330m" jako naklejki czy tylko orginalne to z namalowanyli logo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja c 330 m w oryginale miała naklejki i szary silnik. robil ktoś moze lelektryke w 30 ile moze wziąść jakis majster za robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja c 330 m w oryginale miała naklejki i szary silnik. robil ktoś moze lelektryke w 30 ile moze wziąść jakis majster za robotę

 

A po co ci majster. Nowa wiązka kosztuje 65 zł schemat ściągasz z internetu i sam sobie zrobisz. Instalacja prosta jak drut. Je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja c 330 m w oryginale miała naklejki i szary silnik. robil ktoś moze lelektryke w 30 ile moze wziąść jakis majster za robotę

 

A po co ci majster. Nowa wiązka kosztuje 65 zł schemat ściągasz z internetu i sam sobie zrobisz. Instalacja prosta jak drut. Nic tam nie ma trudnego tylko troszkę chęci, czasu i 1 lub 2 browary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakaś drobna awaria to nie trzeba ci nowej wiązki to jeszcze taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja c 330 m w oryginale miała naklejki i szary silnik. robil ktoś moze lelektryke w 30 ile moze wziąść jakis majster za robotę

 

A który rok tej 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja c 330 m w oryginale miała naklejki i szary silnik. robil ktoś moze lelektryke w 30 ile moze wziąść jakis majster za robotę

 

A który rok tej 330

 

1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio zakupiłem siedzenie do ciapka, sprzedawca mówił że będzie pasowało a jednak do starszych roczników nie pasuje gdyż nie ma go do czega zamontować w związku z tym pytanie. Czy można gdzieś dokupić podporę tą którą mają nowsze modele czy muszę sam coś kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy przy ustawianiu znaków przy rozrządzie, bo ojciec kategorycznie odmówił dalszej współpracy bez tej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje pomocy przy ustawianiu znaków przy rozrządzie, bo ojciec kategorycznie odmówił dalszej współpracy bez tej informacji
Prawie się rozpłakałem zero do zera s do s reszta wjdzie sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja C-330M ma na liczniku od nowości 2400mtg. Dzisiaj w czasie pracy zauważyłem że zaczeła dziwnie dymic przeważnie przy dodawaniu gazu i jeszcze z kolektora wydechowego zaczął dość intensywnie kapać olej tak że silnik pod kolektorem został pochlapany olejem. Jaka może być przyczyna wycieku oleju z kolektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja C-330M ma na liczniku od nowości 2400mtg. Dzisiaj w czasie pracy zauważyłem że zaczeła dziwnie dymic przeważnie przy dodawaniu gazu i jeszcze z kolektora wydechowego zaczął dość intensywnie kapać olej tak że silnik pod kolektorem został pochlapany olejem. Jaka może być przyczyna wycieku oleju z kolektora.
Dokręć szpilki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby poszły pierścienie to raczej wtrysk leje i z kolektora leci a czasem ciężej nie odpala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem do klawiatury zawory były podparte i stąd ten wyciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Jestem świeżo upieczonym właścicielem ciapka. Ciekawi mnie w nim jedna rzecz, mianowicie chciałbym się dowiedzieć od czego dwie kontrolki znajdujące się z prawej strony, obok obrotomierza. Dodam, że jedna jest koloru czerwonego, a druga koloru pomarańczowego. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wręcz przeciwnie, w ogóle nie świecą. Wydaje mi się, że ta pomarańczowa jest od świec żarowych, ale nie wiem, czy dobrze myślę dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak piszesz: -pomarańczowa od świec żarowych

- czerwona od spadku ciśnienia powietrza w instalacji pneumatycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już wiem czemu nie świeciła ta od świec żarowych. Mam zwalony włącznik (guzik taki jak do klaksonu). Podłączyłem na próbę bezposrednio do akumulatora i wszystko gra; kontrolka świeci obie świece grzeją. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy można zamontować czujnik świec, taki jaki jest w samochodach z dieslem. Może już ktoś to zrobił w swoim C330. Jeśli tak to w jaki sposób (najlepiej schemat bo wiem, że czujnik ma kilka zacisków prądowych), a jak nie to dam sobie spokój i założę drugi włącznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale włącznik świec żarowych jest na starterze w tzw. pozycji 1. Czyli delikatnie chwytasz za starter i przekręcasz go i wtedy załączane są świece żarowe (kontrolka powinna się świecić), przekręcając dalej włączasz rozrusznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. Gdzieś kiedyś znalazłem te zdjęcia (chyba na agrofoto). Znajdź właściciela i wypytaj go o wszystko.

 

dsc06979gi0.th.jpg dsc06980fi9.th.jpg dsc06981qg0.th.jpg dsc06982gw7.th.jpg dsc06983xr2.th.jpg dsc06984wj0.th.jpg dsc06985ce2.th.jpg dsc06986cs2.th.jpg dsc06987um8.th.jpg dsc06988gt8.th.jpg dsc06989cy7.th.jpg dsc06991uy1.th.jpg dsc06992jt6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...