Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystałem ze starego ale najlepszego sposobu rozruchu trzydziestki przy silnym mrozie - postawiłem ja w oborze i pali w sekunde, no moze 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi do układu chłodzenia lejesz wode to przed odpaleniem nalej gorącej do chłodnicy. I najlepiej jak byś zasłonił kawałek chłodnicy bo silnik nie może osiągnąć temperatury jaka jest mu potrzebna. Nie zasłaniaj całej tylko połowę tekturą np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w ciapku mam alternator i mam założony juz drugi rok 12v 125 Ah , w zimie niema problema , chwile świece podgrzeją odpreżnik do góry i tyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim ciapku też mam alternator i kupiłem aku 12v 115ah z WARTY i mam spokój z ładowaniem prostownikiem już 4 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, w mojej okolicy większość c 330M ma szare bloki i wiem że to fabryczny kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam czarny blok ale jest po wymianie bo stary rozmroziłem kilka lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam ciagnik ,,sam s18'' na podzespolach stara i c330. Chcialbym do niego wlozyc silnik od 330. i zwiazku z tym mam pytanie czy taka przerobka sie oplaca, czy bedzie silniejszy? czy trzeba by bylo skrzynie przerapiac i sprzeglo? prosze o pomoc

Dodam ze moj ciagniczek ,,sam'' s18 na nastepujace podrzespoly:

tylny most od stara

kola od c330

skrzynie od stara 5 biegowa.

Prosze o porade!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile moge dostać za trzydziestke z 1978, nie rejestrowana, silnik po remoncie oraz podnośnik? Opłacałoby się sprzedać i kupić sześdziesiątke? Ile musiałbym dołożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! Mam ciagnik ,,sam s18''
Co to znaczy? junak, andoria?
czy taka przerobka sie oplaca' date=' czy bedzie silniejszy?[/quote'] Jak napiszesz coś więcej to może ktoś Ci odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje kupno ciągnika tylko niewiem czy wybrać ursusa c330 czy c330M który z tych ciągników jest lepszy i wytrzymalszy?????? pilnie prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnicy jako tako niema zależy do czego ona ma być c330m jest szybsza od zwykłej i trochę są problemy z orką bo ciężko jest dobrać przełożenie a poza tym to nie ma wielkiej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jaką prasą myślę że do kostki w naszej simpie raczej dwa razy w sezonie cię czeka remont skrzyni a dokładnie wymianę wałka dokładnie nie wiem jakiego to przy prasowaniu dość intensywnym może w tych zachodnich małych to może chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tego ciagnika do prasy to ani c330 albo 330M sie do tego nie nadaje!!mam na mysli prase wysokiego zgnionu.

to sa za slabe ciagniki to co moze cie spotkac to wlasnie awaria wałka wystarczy ze wpadnie grubiej slomy postawi wiekszy opor i koniec, a jeszcze jak prasa nie ma przeciwagi to juz szkoda zakladac...

do prasy najlepszy jest mf 235 lub 255, zwrotny bardzo ekonomiczny wiem bo sam takeigo uzywam juz ktorys rok i nie ma problemow!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba da rade uciągnąć prase class markant 145cm podbierak i nie wydarzy sie jakaś awaria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy na ilu hektarach będzie pracowała jak na zarobek to daj sobie spokój koszt kupna c-330m to w dobrym stanie nawet 15000zł lepiej kupić właśnie fergusona lub c-360 3p też dobre ciągniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko może wie ktoś jak działa rozdzielacz hydrauliczny z c-330 tez z błotnika potrzebuje go wykorzystać do innego celu ale muszę się upewnić czy działa tak jak myśle tzn w jakiej pozycji idzie olej i gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie ale chyba jak w c-360 czyli można nim sterować siłownikiem dwustronnego działania czyli jak kierujesz gałkę do przody to olej kierowany jest na jedną stronę czyli np. siłownik przyczepy się podnosi jak puścisz to sam on opada, jak byś miał siłownik dwustronnego działania to raz go wysuwasz, jak naciśniesz w drugą stronę to go chowasz tam mi się wydaje ale dokładnie jak pisałem to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że są 4 pozycje i działa identycznie jak w c-360 ale na pewno nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ciągniki c330 wychodziły ze skrzynią i tylnim mostem od MF????? ostatnio taki widziałem i niewiem czy to jest orginał czy jakiś składak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...