Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Kol .kubuś

Trzeba wyciągnąć pommpę podnośnika .Wymienić uszczeiki ,albo założyć nową. Przy okazji sprawdzić cały układ i wyczyścic filtry.Jak podniesiony opada na postoju przeczyścić rozdzielacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym początku wymień sobie pierścienie na tłoku podnośnika isprawdż czy cylinder nie jest porysowany , zawsze musisz dodać więcej gazu jak jest traktor rozgrzany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby sprecyzować, pytam bo niewiem od czego zacząć robote,

czy od pompy, czy od cylindra,

rozdzielacz raczej wykluczam, bo kilka lat temu był nowy założony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opada podnośnik to zacznij od cylindra pierścienie nie kosztują zbyt dużo ale pamiętaj żeby sprawdzić też cylinder czy nie ma rys bo jak ma to nadal będzie opadał podnośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol.Kubuś

Jak odkręcisz pokrywę,to sprawdż wszystko,bo będziesz robił miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rocznik to 1970 czyli by pasował jako silnik od ursusa c330
Będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Kol kubuś pompę radzę wymienić, a siłownik albo cały wymienić albo tylko pierścienie 4 po 3,80zł. Ciężko dopasować dobrze nowy tłok do starego cylindra i odwrotnie. Ważne jest dobre połączenie krućca pompy z filtrem oleju. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol Kubuś

Pompę najperw rozbierz,gdy nie będzie do naprawy wtedy kupisz.Naprawa nie jest trudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

znów mam, problem z trzydziestką ciężko pali czego yo jest wina?

złe ustawienie dawki paliwa czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz coś wiecej bo to za mało że ciężko pali.... dymi na jaki kolor itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dymi na początku na czarno a później na siwo nigdy nie miałem z nim takich problemów dopóki mechanik nie zaczął przy nim grzebać, teraz jest słabszy i przy większym obciążeniu dymi na czarno jak lokomotywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musisz sprawdzić wtryskiwacze jak rozpylają i jakie mają ciśnienie... Nic że może niedawno sprawdzałes ale bywa tak ze nowe koncówki sie psują, sprawdzić trzeba je jeszcze raz i w razie potrzeby wyregulować jak to bedzie ok to poszukamy wtedy innych przyczyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

znów mam, problem z trzydziestką ciężko pali czego yo jest wina?

złe ustawienie dawki paliwa czy coś innego?

Pompy wryskowej nie powinno się ruszać.Powinna być zaplombowana.Do ustawienia dawki paliwa jest odpowiednie oprzyrządowanie, to jest robota pompiarza.Gdy pompa rozregulowana trudno udzielać rad.Sprawdzenie układu zasilania zależy od obajwów.Najczęściej jest to odstojnik lub filtry ,oraz pomka zasilania.Dają podobne objawy- braku paliwa.Gdy dymi to wtryskiwacze i kompresja.Trzeba lać czyste paliwo .Silnik C330 jest w porównaniu z innymi nowszymi bardzo tolerancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

quote=Piotrek 1]Ja zawsze leje czyste paliwko a nie oranżadę

Pod pojęciem czyste,miałem na myśli nie przelewane znaczynia do naczynia. Trudno przy tym zachować czystość.Filtry przy tym bardzo szybko się zanieczyszczają i są problemy.Rusek na oranżadzie chodzi bardzo dobrze byle była czysta.Odnośnie pompy, gdy mechanik Ci coś poprzestawiał a nie wiesz co ,to nalepiej weż sobie innego który się na tym zna.Zresztą nie będę sie wymądzrzał, jak nie wiem co było robione wcześniej a to jest podstawa dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzydziecha miała robiony remont kapitalny gdy jechałem z Kielc zauważyłem że jest coś nie tak pod obciążeniem bardzo kopciła i nie miała tyle siły co inne gdy sie zaczyna kopać na 4 biegu zaraz zaczyna dymić jak lokomotywa i gaśnie

tak chyba nie powinno być a mechanik jak była docierana to zmniejszył dawkę paliwa i później chciał ustawić spowrotem jak było tylko mu się nie udało i jest tak jak jest moim zdaniem to tego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzydziecha miała robiony remont kapitalny gdy jechałem z Kielc zauważyłem że jest coś nie tak pod obciążeniem bardzo kopciła i nie miała tyle siły co inne gdy sie zaczyna kopać na 4 biegu zaraz zaczyna dymić jak lokomotywa i gaśnie

 

moja rada: sprawdź kompresje - prawdopodobnie masz wadliwą głowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opuszczał mi podnośnik, wymieniłem cylinder, tłok z pierscieniami, założyłem też za jednym machem pompe po regeneracji.

teraz nie opuszcza ale... też nie podnosi.

mówiąc dokładniej- jak zimny to podnosi, jak sie rozgrzał trzeba trzymać i trzymać a podnosi jak żółw

w czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam dziwny objaw w trzydziestce, przy ruszaniu z tyłu tak jak by w moście albo w którejś zwolnicy pojawia się metaliczny odgłos jak by gdzieś był za duży luz międzyzębna albo brakowało zęba. Może ktoś miał coś takiego u siebie i wie co może być?

Za odpowiedź wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz znaleziony

Miedzy wałem koła a kołem napędowym zwolnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...