Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Z ladami jest problem, większość jest nielegalna na drogach - brak homologacji. A z lusterkami to samo - policjant ci weźmie dowód;) Mi tam się nie palą tylko co chwile coś nie kontaktuje, lecz to przez rozsiewacz nawozów, no i może trochę też drgania;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może i nielegalne te ledy ale przecież policjant niewie że ja mam ledy bo przez tylne pomarańczowo czerwone szkiełka niewidać że to ledy

A reszte oświetlenia kabiny mam na zwykłych żarówkach bo kabine mam koję na poduszkach i na razie niewpada w drgania na tyle żeby psuć żarówki tylko lusterka trochę drgały.

Co innego z przodu

A co do zabierania dowodów to u nas policje baaaardzo rzadko widać mnie jeszcze nigdy niezatrzymali traktorem a teściu od 30 lat nierobi przeglądów i też przez 30 lat jak tu mieszka to jeszcze go policja niezatrzymała a pozatym jednego sąsiada mam policjanta a z sąsiedniej lini jest znajomy jest zastępcą komendanta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś aluminiową pompę hydrauliczną z "Hylmet"? Pasuje bez problemu? Nie pada to po 30mth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam inną, też aluminiową ale mocowana jest tylko na dwóch łapkach z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nowe opony tylne bo stare popękały ze starości i w istrukcji ciągnika jest podane ciśnienie 1,2 atm a na oponach max 2,5atm i tera niewiem w końcu ile mam nabić?

A wy jakie macie ciśnienie w swoich traktorkach z tyłu?

Opony to BKT jeśli ma to jakieś znaczenie?

Już je założyłem i narazie nabiłem 1,5atm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,2 będzie wystarczające, a jeśli nią pryskasz i coś cięższego nosisz to możesz 1,4 nadmuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podpinam do niej opryskiwacz, brony i gałęziare więc ma co dźwigać bo gałęziara sporo waży bo ma 2,2m i ledwo ją podnosi więc chyba zostawie tak jak jest 1,5atm bo dużo jeżdże również po asfaltach bo pola są daleko od siebie porozmieszczane a do transportu po drogach to chyba lepiej większe ciśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaprosić do chmury danych copy.com która oferuje 15GB darmowego miejsca.Lecz rejestrując się linku polecającego dostajemy aż 20GB, beż żadnych opłat i to na zawsze!

 

Usługa ta nadaje się idealnie do tworzenia kopi zapasowych instrukcji, zdjęć oraz dokumentów.

 

Link: https://copy.com/?r=d7ydIW

 

Dodatkowo dostępny jest program synchronizujący folder na dysku. czyli tworzy lustrzaną kopię tego folderu, bardzo przydatne np. gdy nastąpi awaria komputera - nasze dane dalej pozostają na copy.com i możemy je odzyskać.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania chętnie udzielę odpowiedzi. Pliki podczas przesyłania są szyfrowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak 1,5atm to zbyt dużo bo boki opony wogóle niedotykały podłoża i ciągnął tylko środkiem opony i upuściłem na 1,2atm.

A pozatym miałem wczoraj nietypową awarie w polu a mianowicie gałęziarowałem gałęzie w sadzie i nagle trzydziecha przestała pracować na jednym garze i zaczeła walić kłęby białego dymu z rury i już zacząłem się obawiać że trza bedzie zwalać głowice bo albo się wypalił któryś zawór albo dziura w tłoku bo jak poluzowałem pierwszą rurkę na pompie praca się niezmieniła ale nieleciał już biały dym więc paliwo szło ale się niespalało potem poluzowałem drugą rurkę i zaczął gasnąć czyli niedziałłał pierwszy cylinder.

Zawory pracowały w porządku i zjechałem do garażu i wziołem się za rozbiórke i co się okazało zaciął się wtryskiwacz na amen i paliwo się lało jak ze strzykawki nic nierozpylał.

Całe szczęście że to tylko wtryskiwacz a nie głowica bo by były poważne koszty i założyłem już nowe końcówki i znowu śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe no:) Wcale nie aż takie poważne koszty z tą głowicą;) poniżej 300zł się wyrabia człowiek jak zawory zmienia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i przesadziłem z tymi kosztami

Zauważyłem wczoraj że pojawił się delikatny wyciek tam gdzie wychodzi wałek przekaźnika ale nigdy tego nierozbierałem ale chyba za tym okrągłym dekielkiem bedzie jakiś simering? Dobrze myśle? Czy trza bedzie rozpoławiać ciągnik i wyjąć wałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dzisiaj ten uszczelniacz na wałku przekaźnika i zauważyłem że ten wałek się suwa w tył i przód około 3mm i czy to jest normalne czy powinien on być sztywno i wogóle się niesuwać?

 

i jeszcze jedna sprawa jak spuszczałem olej to wyleciała ze skrzyni kulka niezaduża taka około z 5mm średnicy od czego ona może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ta kulka z pewnocia jest od tulei walka wom ,i ma za zadanie utrzymywac tuleje w takiej pozycji zeby sama sie nie przesowala bo wtedy samoczynnie sie zalaczy walek.Pewnie cos robiles przy walku i cofnoles go na tyle mocno ze ta tuleja musiala spasc z walka i wtedy kulka wyleciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poprzedniemu właścicielowi musiała wypaść bo ja jeszcze przy skrzyni i moście niegrzebałem jak go kupiłem bo niema potrzeby bo wszystko działa jak należy. Ale widocznie włożona jest druga bo wajcha się sama nie przesuwa i nic się samo nie włącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spoko i fajnie ze ci nie wpadla gdzies w tryby bo mogla by balaganu narobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w najgorszym wypadku mogłaby pęknąć obudowa jakby wpadła między tryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich wypadkach stosuję magnes na kawałku drutu, bo taka nakrętka czy kulka potrafi bałagan w skrzyni zrobić. Do tej pory zawsze udawało mi się ją wymacać w oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem otóż po nie wielkim remoncie ciągnika c330 wtrysk zostały ustawione 145 a wyczytałem że powinny być 135 czy to nie za mało od czego to zależy byłbym wdzięczny za odpowiedż ponieważ ciągnik jest słaby czy jeśli ustawie na te 135 to będzie jeszcze słąbszy z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...