Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

nie dokońca się z tobą zgodzę mam wersję eksportową z podnośnikiem podobnym do tego z 60 i trzyma sam wysokość nawet jak ma opryskiwacz, który pełny waży 700kg i podnosi go podczas jazdy to nic nie pęka.pęknie jak ktoś za mocno zawór podkręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pęknie jak ktoś za mocno zawór podkręci

I wiaderko rozumu zawiesi na przodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODNOSNIE UKŁADU KIEROWNICZEGO

Podobno do Ciapka mozna zamntować kolumnę kierowniczą od C360 i kręcenie jest lżejsze

Czy może ktoś wykonał taki patent ... jezeli tak to jak to działa??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno do Ciapka ...........

Czy może ktoś wykonał taki patent ... jezeli tak to jak to działa??????

Podobno, tylko, że nie pasuje wąs, trzeba go wyginać. Tylko poco wyważać otwarte drzwi, kiedy jest oryginał, specjalnie do C330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pęknie jak ktoś za mocno zawór podkręci

I wiaderko rozumu zawiesi na przodzie?

Ja mam nawkładane tyle podkładek pod sprężyna od zaworu aby tylko udało sie to skręcić. Mam 330M z 90 roku i dopiero 2 pompę. Rozdzielacz orginalny jak i tłok. A zakładam do niego rozsiewacz amazona w którego ładuje max 600 kg. Ale z przodu muszę zawiesić około 70 kg. I nic się nie dzieje nawet jeszcze nie urwało wieszaka ani nie zgięło ramienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam c 330 rocznik 75 i mam do Was pytanie, czy do starego filtru powietrza dostane może jeszcze wkład??. Może macie namiary gdzie można to kupić bo w agromie niestety juz nie , maja tylko do nowego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki znowu wkład?

O ile się nie mylę, to C-330, jak i C-328 mają filtr "mokry" (na olej), tak jak C-360.

To o jaki wkład Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale ja mówie o filtrze powietrza.. jak już pisałem posiadam stary typ i ani razu nie był wkład wymieniany, a siatka się juz rosypała w nim i mam trudności z dostaniem tego. Do nowej obudowy filtra powietrza - kasety fp są dostepne a do starego jakoś znaleść nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale ja mówie o filtrze powietrza.. jak już pisałem posiadam stary typ , i ani razu nie był wkład wymieniany, a siatka się juz rosypała w nim i mam trudności z dostaniem tego. Do nowej obudowy filtra powietrza - kasety fp są dostepne a do starego jakoś znaleść nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku wymieniałem wkład w filtrze powietrza starego typu C330 jest dostępny kupiłem w Rol-mech Fajsławie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie w c-330 dziadka jest obok rozdzielacza podnośnika takie pokrętło do czego one służy i jak należy go używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewno ci chodzi o regulację siły dociążania , polega to na tym że przesuwając dźwignię w położeniu opuszczanie w prawo podnośnik podnosi na tyle na ile wyregulujesz tym pokrętłem . trzeba to tak wyregulować , by np. orząc pług nie spłycał głębokości tylko przestał naciskać na glebę w jak największym stopniu , tym sposobem ciężar pługa przenosi się na koła napędowe traktora ( czyli dociąża ) i traktor ma większy uciąg . ja tam wolę ciut dać w górę podnośnikiem by koło pługa nie naciskało zbyt na ziemię , efekt nawet lepszy i chyba łatwiej , bo nie trzeba trzymać cały czas dźwigni . Na dociążaniu bardziej niszczy się pompa i grzeje się olej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie panowie macie moze jakies linki do stron z z czesciami do c330 glownie chodzi mi o blotniki oraz i cene tylne glownie oraz przednie w jakich cenach sie wachaja i czy sa pomalowane czy nie z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na szabelce zwiękasza sie poziom oleju chociaz go nie dolewam ostatnio nawet troche spuściłem, moim zdaniem dostaje sie tam ropa co może być tego przyczyną? Ciągnik bardziej kopci i nie odrazu wchodzi na obroty a, Prosze o szybką odpowiedz nie wiem co jest grane czy moge jezdzic z tym moją 30-stka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmvinyl: Nic nie piszesz o okresie, w jakim to by miało się dziać. Ale ropa? To trochę za szybki proces by to był. Po pierwsze wtryskiwacze by musiały lać, a po drugie, pierścienie na tłokach nie mogłyby istnieć.

 

Powiedz lepiej, jaki masz stan wody w chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropa do oleju dostaje sie poprzez pompe zasilającą- zużyty tłoczek i cylinder, przez korpus pompy wtryskowej prosto do bloku silnika, sprawdż, co masz w pompie wtryskowej, zapewne rope, ale widocznie masz zatkaną rurke przelewową i niedrożny odpowietrznik korpusu pompy ( ten grzybek), i nadmiar nie wyleci na zewnątrz, tylko do silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, na szabelce zwiękasza sie poziom oleju chociaz go nie dolewam ostatnio nawet troche spuściłem, moim zdaniem dostaje sie tam ropa co może być tego przyczyną? Ciągnik bardziej kopci i nie odrazu wchodzi na obroty a, Prosze o szybką odpowiedz nie wiem co jest grane czy moge jezdzic z tym moją 30-stka??
Wtryski albo opóźniony kąt wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A woda nieubywa ci w szybkim tempie z chłodnicy bo być możę może to woda być w oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie woda bo w oleju były by oczka a nie ma zrsezta jutro jeszce sprawdze kto się na tym zna i wie co jest grane niech pisze nawet na gg 6328704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak woda szła by do oleju, to nie bdzie żadnych oczek, to nie rosół, tylko zrobiła by się gęsta emulsja, coś w rodzaju rzadkiego majonezu- sraczka, lub też woda była by na spodzie miski olejowej pod olejem, jak spuszczałeś nadmiar, to leciała woda, czy rzadki olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9lej leciał ale nie raczej taki rzadki ale normalny, a czy może to być uszczelka pod głowica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napewno paliwo się dostaje tylko musisz poszukać którędy.miałem tak w 60 i wystarczyło wtryski zrobić i spokój sam nie wierzyłem że tyle się tego dostawało do oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...