Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

owinac owiniesz, naped hydrauliczny

 

Nie wiem tylko czy zrzucisz bele z owijarki, trzeba dzwignac podnosnikiem w gore, byc moze sie da, nie wiem, nie probowalem, przewozilem tylko owijarke c-330 z miejsca na miejsce, to przod ciagika plywal, malo co nie odrywalo kol od ziemi (owijarka firmy ROLMAKO)

 

u mnie z owijarka stoi c-355, ale to dlatego ze przy c-330 mam TUR-a i nim wrzucam bele na owijarke (co by nie bylo po 2 silowniki z kazdej strony, standardowo nie dawal rade dzwignac )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napęd hydrauliczny to musi być dobra pompa . Widzę u sąsiada że C-330 wystarczy , ma owijarke z SIPMY. Chyba dużej mocy to do tego nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarcza ciapek spokojnie do owijarki i ze zrzucaniem belki też nie ma problemu ja tylko ciapkiem owijam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś doradzić co zrobić z hamulcami u ciapka. Normalnie mam ABS w 330M jak nawet stanę na (słowo zostało usunięte) to i tak nie zablokuje kół. Wymieniałem szczęki bębny są nie podjechane. Może by je jakoś "ponacinać" nie dosłownie, oleju nie ma bo wymieniałem zimeringi i dodatkowo wywierciłej nowe dziury aby olej sobie wykalał a nie smarował hamulcy i nic. Jak podniosę koło i wtedy próbuję hamulce jest dobrze, a w praktyce nic.

Czopy, na których wiszą szczęki to mimośrody. Przekręcenie o pewien kąt przybliża lub oddala szczękę od bębna.

 

czy podczas hamowania p....ł pływa góra dół?

Zobacz czy bebny są wycentrowane (mogą być rozepchnęite).

Szczęki najlepiej umyć (jak są dobre okładziny) w rozpuszczalniku nitro.

Jak rozebrałem swoje to też były czyste ale nasiaknięte olejem.

POZDROWIONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci słabo dzwiga to zacznij od oczyszczenia filtra taka aluminowa puszka koło blokady potem możesz podciągnąć zawór a jak to nie pomoże to musisz zdjąć podnośnik sprawdzić pierścienie na tłoczysku uszczelki jak to nie pomoże to pompa albo rozdzielacz. A wywrot dobrze działa

W gnieździe, do którego wsuwany jest łącznik wlotowy pompy są dwa pierścienie uszczelniające (30,2x3 i 22,3x2,4).

Gdy oringi z upływem czasu stwardnieją, pompa może zasysać powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ursus c330 rocznik 75 - wiadomo ma swe lata, instalacja elektryczna "swiruje" juz. Ile wyniósł by koszt założenia nowej instalacji elektrycznej?

 

Kupie także drugiego ursusa c330 - oferte kupna zamieściłem w dziale ogłodszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletna instalacja jest w cenie 70-100PLN w komplecie całe wiązki ze stacyjką i gniazda bezpiecznikowe. Założenie całej instalacji w zależności od zakresu pracy koszt 50-100 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie założenie instalacji to nic trudnego.

Całą elektrykę od podstaw robiłem sam i jak narazie do tej pory żadnych komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak ja całą robiłem od podstaw samemu, z własnych kabli w dodatku, nie wiedziałem tylko jak przerobić w papaju plus na plus i minus na minus, ale spytałem sie szanownych Forumowiczów i mi pomogli za co wielkie dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet w swoim 3p stacyjke zmieniłem na taką jak jest w fergusonach i włącznik świateł dałem oddzielnie bo przy takiej stacyjce jaka jest standardowo to ciągnik można gwoździem odpalić a mam takiego bezczelnego sąsiada z przeciwka że jak mnie niema w domu to przychodzi bierze kawałek gwoździa i pożycza sobie bez pytania ciągnik bo ma np przyczepe z pola na podwórko do ściągnięcia czy coś w tym rodzaju a swojego ciągnika nie ma.

Owszem, nie powiem, jak jestem w domu to przyjdzie i się spyta czy może ale jak mnie nie ma to bierze bez pytania a teraz nie ma kluczyka to ciągnika nie odpali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tłumaczy że tyklko na chwile chce.

Owszem, faktycznie pożycza go tylko na chwile ale nie robi się takich rzeczy bez pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was dwa pytania. Po pierwsze mam zamiar sobie kupic Ursusa C-330 M i w zwiazku z tym chcialbym wiedziec w jakim przedziele cenowym moge cos takiego nabyc. Po drugie czy oplaca zlozyc sie emke z nowych czesci. Bede wdzieczny za kazda odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcian: ten sposób jest znany od dawna, pewnie większość forumowiczów też go zna.

@mtz3: Odradzam(y) [mówiąc w imieniu większości użytkowników tego forum]. Powód, słaba skrzynia, fakt szybsza jest, ale za dużo czasu i pieniędzy musiałbyś wydawać na remonty skrzyni. Pozatym poczytaj Sobie wypowiedzi w tym temacie, to na epwno Ci się przyda w zebraniu wiadomości o tej wersji trzydziestki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nawet w swoim 3p stacyjke zmieniłem na taką jak jest w fergusonach i włącznik świateł dałem oddzielnie bo przy takiej stacyjce jaka jest standardowo to ciągnik można gwoździem odpalić Owszem, nie powiem, jak jestem w domu to przyjdzie i się spyta czy może ale jak mnie nie ma to bierze bez pytania a teraz nie ma kluczyka to ciągnika nie odpali
dobra , a co ma stacyjka do odpalania z gwoździa , ja tak odpalam od kilku lat ( dlatego bo miałem już dość kupowania nowych włączników elektromagnetycznych - rozbierać je też niełatwo ) ale jeszcze nigdy nie przyszło mi do głowy żeby gwóżdź wkładać w stacyjkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko bo wymienilem pompe na nowa i ona glosnie pracuje niz stara. Czy tak powinno byc???? A i jeszcze jeden problem bo jak podnosze cos turem z obciazeniem to na galce robi sie podcisnienie ktore blokuje dzwignie i trudno ją przełączyc, a na starej pompie tego nie bylo. Co o tym myslicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym blokowaniem, to przy duzych ladunkach na turze tez tak mam, podejrzewam rozdzielacz - ale dziala wiec nie ruszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tych odgłosów to przejdzie po jakims czasie, poprostu doszedł nowy tryb i musi się ułozyć, jak ja wymieniałem pompe to było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do was dwa pytania. Po pierwsze mam zamiar sobie kupic Ursusa C-330 M i w zwiazku z tym chcialbym wiedziec w jakim przedziele cenowym moge cos takiego nabyc. Po drugie czy oplaca zlozyc sie emke z nowych czesci. Bede wdzieczny za kazda odpowiedz.

A może lepsza będzie 330 z lat 1982-86?

Ciągnik taki kupisz w przedziale cenowym 12-16 tysięcy a będzie Ci służył świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piatek po 24 latach sluzby, moja c-330 miala pierwsza powazna awarie, wydmuchalo uszczelke pod glowica - 4 godzinki niewpranego (czyt mnie) fachowca i ciagnik juz wczoraj smigal az milo.

 

Do ciekawostek, rant na tulejach jest tak minimalny ze podejrzewam jeszcze ok 10 lat pracy nim silnik straci kompresje i bedzie potrzebowal remontu. Woda ktora dostala sie przez uszkodzona uszczelke na tlok, nie przedostala sie do oleju (ktory i tak na wszelki wypadek zmieniono) co chyba swiadczy o wysokiej szczelnosci miedzy tlokiem a tuleja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem z moją 30 stką gdy silnik jest zimny (po nocy) z trudem pali, nie wkręca sie na obroty ledwo co wyjezdzam z garazu na czwórce i kopci nawet gdy silnik nie zacznie jeszcze pracowac gdy krece rozrusznikiem on jzu kopci na jasno i nie chyta gdy zapli kopci na czarno i jest sałby nie wkreca sie na obroty gdy troche sie zagrzeje jest juz wszytsko ok. Co to moze być?

Pozdro i dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...