Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest to w praktyce możliwe,a może ktoś to próbował?

C330 nie próbowałem, ale takim turem zamontowanym na 3512 to robiłem. Co prawda były kłopoty z jazdą(do tyłu mniejsze), o kierowaniu i hamulcach nie wspomnę. Z przodu zwykłe widły do obornika z wydłużonymi kolcami. Natomiast widziałem jak rolnik w okolicach Pisza ładował C330 zbelowaną słomę, i całkiem nieźle mu to szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy ma c-330 z turem i podniosi nim bele sianokiszonki
Ciekawi mnie jaki rodzaj TUR-a ma ten gość, który C-330 podnosi bele sianokiszonki i w jaki sposób je chwyta skoro TUR-y do C-330 nie mają 3-ej sekcji.Dodatkowo mam pytanie i zapraszam do dyskusji:Czy możliwy jest załadunek bel siana z prasy zwijającej ładowaczem TUR-1 lub TUR-2 zamontowanym do C-330 na przyczepę?W jaki sposób je chwycić, czy można np.nadziać taką belę widłami od załadunku obornika i podnieść do góry? Czy jest to w praktyce możliwe,a może ktoś to próbował? Z poważaniem

 

C 330 nie podniesie dobrze sprasowanego bala siana czy słomy poniewez moze wazyc nawet 800kg taki srednio sprasowny to jakies 500kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam zamiast dłuta to przyspawuję ucięty kawał starego lemiesza

Czy sprawdza sie to rozwiazanie? Jak fizycznie to wykonujesz

Z tego się raczej nie strzela to i nie trzeba dokładnie, zdziera się zawsze czub, więc ucinam stary lemiesz na ukos ( najlepiej dobierać kąt kładąc to na nowym lemieszu - z jednego lemiesza wyjdą około cztery czuby ). Tak samo lemiesz do którego będę przyspawywał kładę na nowym lemieszu i na wzór nowego kładę ucięty kawałek i przyspawuję. Gorący natychmiast kłade do wody żeby jak najmniej się odmiękczył metal

Tak to wygląda-lemiesze do TURa z grudziądza 35ed82ce0126264fm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorący natychmiast kłade do wody żeby jak najmniej się odmiękczył metal.Tak to wygląda-lemiesze do TURa z grudziądza

Pierwszemu od prawej nie wróże powodzenia. Tak samo jak natychmiastowe wkładanie do wody, Hartujesz spawy i lemiesz, ja na swoim polu tak przygotowane lemiesze momentalnie łamie. Dwa pozostałe są o.k. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O qrde ale potwory Na pewno łatwo sie wbijają ale chyba ciężej taki plug uciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od iluś lat tak robię i nic złego się nie dzieje, wiem że należałoby by to robić nieco inaczej, ale to najprostszy i najtańszy sposób ( koszt to tarcza do szlifierki i kilka zwykłych elektrod - śruby by tańsze nie były ) może że pług ma zabezpieczenie to też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podnoszenia bel C-330 i TURem, to trzeba zostawić na łyżce od obornika tylko ze dwa czy trzy zęby i koniecznie żeby były proste. Oczywiście najlepiej jakby były dłuższe, ale zwykłe też wystarczą. Ja dorobiłem krokodyla, to już w ogóle nie ma problemu z trzymaniem beli.

C 330 nie podniesie dobrze sprasowanego bala siana czy słomy poniewez moze wazyc nawet 800kg taki srednio sprasowny to jakies 500kg
Gdzie tywidziałeś taką belę sianokiszonka nie wiem nawet czy tyle by ważyła 1,2m słomy to raczej nie ma nawet 200 kg, siano może ze 300 kg - nie ważyłem ale z przetaczaniem słomy to nie mam sam problemu i z sianem też idzie. Oczywiście słoma czy siano jak jest suche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie popatrzyłbym jak toczysz takiego bala. Tylko ze ja miałem na mysli

nie d=1,2m tylko 1,6m a to jest duza różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze słomą by nie było problemu, z sianem trochę gorzej i to nie tylko ze względu na udźwig, ale i ze względu na miękkie podłoże i lgnięcie kół z przodu.

 

Co to za prasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może orientujecie się koledzy rolnicy,czy podniesie taką belę TUR,który ma podnoszenie linkami,a nie siłownikiem? W sąsiedniej miejscowości facet chce sprzedać TUR-a na linki od C-330,chce w granicach 3tys.zł ale nigdy nie podnosił nim bel 120x120 bo nic nie prasował taką prasą,ładował nim tylko obornik.Teraz likwiduje gospodarstwo i wyprzedaje.Sprawdzić nie można boTUR jest zdemontowany,gdyż sprzedał ciągnik.Może ktoś podnosił bele takim TUR-em na linki? Wszak to ma udżwig 400-500kg.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję za odpowiedzi na mój temat.Zawsze dobrze jest posłuchać kogoś kto ma pewne doświadczene i chce się nim podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mawet nigdy czegoś takiego na linki nie widziałem, ale belę suchej słomy 120-120 obstawiam w ciemno że uniesie, ale z sianem to już nie byłbym pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerobił podnośnik w 330 tak aby mieć regulacje siłową?

 

Wiem że C335 miały regulacje siłową i się zastanawiam czy takie rozwiązanie byłoby możliwe również w 330 Ciekawe ile by to kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że C335 miały regulacje siłową i się zastanawiam czy takie rozwiązanie byłoby możliwe również w 330 Ciekawe ile by to kosztowało?

 

Sporo. Zamiana czapy z podnośnikiem nie wchodzi w gre, nic nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ a mógłbyś opisać coś bliżej co trzeba wymienić? Pompa na pewno jest ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz katalog części, to tam powinno być też o C-335, więc wystarczy porównać rysunki i coś się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś przerobił podnośnik w 330 tak aby mieć regulacje siłową?

 

Wiem że C335 miały regulacje siłową i się zastanawiam czy takie rozwiązanie byłoby możliwe również w 330 Ciekawe ile by to kosztowało?

 

ciekawy pomysł. Umnie jak się kupiło 3512 to chciałem mieć w nim sterowanie podnośnikem jak w ciapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ a mógłbyś opisać coś bliżej co trzeba wymienić? Pompa na pewno jest ta sama

Za skrzynią wszystko. Możesz zaczep zostawic. Poważnie. To są dwa prawie identyczne ciągniki, pamiętaj prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz katalog części, to tam powinno być też o C-335, więc wystarczy porównać rysunki i coś się dowiesz.

 

Katalogu niestety nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z licznymi sporami o moc 330 i t25 pofotgrafowałem wszystkie instrukcje do 330 jakie mam żeby udowodnić że 330 ma 22,4 KW=30,5 KM według DIN

330M ma 22,6 KW według polskiej normy w zbiorczym katalogu ciągników. Według tego samego katalogu t25 ma 18,4 KW, ale nie podano według jakiej normy Confused Confused

Co tu dużo gadać oto linki : Very Happy

(Mam nadzieję że nie dojdzie do kolejnej kłótni Confused )

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b909579e86fe16ff.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e67e9613cae6c2bf.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db0e9872c5131faf.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d363c7a75e4dc66.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/faed0858dec11897.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janek44

 

Na stronach internetowych jest mnóstwo błędów, bo nie wiadomo kto to pisze. Nie tak dawno w wikipedi napisali że 330 pociągnie pług 5x40cm, ale na szczęście już ktoś to poprawił

 

Liczy się tylko moc z instrukcji, tabliczek znamionowych i ewentualnie z poważnych katalogów. Nie ma co się irytować tylko się trzeba pogodzić że 330 jest minimalnie mocniejsza od t25 i tyle Na stronach internetowych często takie bzdury piszą ze szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronach internetowych jest mnóstwo błędów, bo nie wiadomo kto to pisze.

Wiem, dlatego pisałem o fabrycznej instrukcji napraw dostępnej tylko dla mechaników gwarancyjnych. Napisane tam było o trzech wersjach silnikowych dostępnych na polskim rynku, jedna z nich miała moc 33KM.Jak znajdę zeskakuje i wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janek44

 

A to ciekawe A według jakiej normy?To musiałby jakiś rzadki model t25 z tym sinikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...