Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Stacyjka też nowa. Kable niby wszystkie są, ale jeszcze oblookam. Od kierunkowskazów to na pewno ten włącznik, ale pozostałe to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stacyjka też nowa. Kable niby wszystkie są, ale jeszcze oblookam. Od kierunkowskazów to na pewno ten włącznik, ale pozostałe to nie wiem.

Zobacz czy w stacyjce masz zasilanie(czy taki żółty gruby kabel ma prąd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy on jest teraz żółty to nie wiem, bo w zezłym roku znajmy robił mi całą instalację i wszystkie stare kable powyrzucał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy on jest teraz żółty to nie wiem, bo w zezłym roku znajmy robił mi całą instalację i wszystkie stare kable powyrzucał

 

 

szukaj takiego grubszego kabla od pozostałych,on idzie cewki przy rozruszniku tam gdzie dodatni bieguna akumulatora to jest ten zasilający:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAm serdecznie.

Odnośnie migajacej kontrolki ładowania to wyjaśniam bo znalazłem przyczynę:

Regul napiecia po dłuższej pracy ciagnika jak dostał temp to kucał.

 

Odnośnie świateł w traktorku to:

1. Przewód zasilający glówny powinien być ułożony od:

rozrusznika zacisk prądowy + do stacyjki zacisk nr 30

2. Po wcisnięciu kluczyka na zacisku 54 i 15 stacyjki powinien pojawić się +12V

Jak palą sie kontrolki ładowania i smarowania i możesz odpalić traktorek to zasilanie stacyjki jest.

3.Sprawdź bezpieczniki mogły się przepalic.

4. Po przekręceniu kluczyka w poz 1 na zacisku 58 stacyjki pojawia się +12V to są pozycyjne

5.Po przekręceniu w poz 2 i 3 stacyjki +12V pojawi się na 55a i 56b czyli mijania i drogowe.

Sprawdzanie najlepiej przeprowadzić kontrolką zrobiona z żarówki na 12V.

 

Moje wypociny dotyczą instalacji 12V z -(minusem akumulatora) na obudowie ( nowsza instalacjia)

 

Miłej pracy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem sprawdzenia czy ładuje alternator jest po zapaleniu ciągnika i zgaśnięciu kontrolki odłączyć klemę z akumulatora , najlepiej na światłach , jeśli nie zgasną to znaczy że ładuje . U mnie odłączył się przewód w stacyjce (nr 30) od alternatora( a może regulatora)- i kontrolka gasła a nie było ładowania.

A w c 360 nie łączył mi przewód przy rozruszniku-który jest od regulatora napięcia (prądnicy-alternatora) , migała kontrolka ładowania na prądnicy , założyłem alternator i też migała , i dopiero przez przypadek złapałem za przewód przy rozruszniku i się oparzyłem , po prostu zaśniedziało na zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam69b: znowu piszesz bez sensu,

albo jedynie pomyliły ci się alternator z prądnicą, w ten sposób alternatora nie sprawdzisz, jedynie prądnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3reWolf na pewno spawdzisz alternator .

A czy bez sensu , to zależy od czytającego , czy rozumie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprostszym sposobem sprawdzenia czy ładuje alternator jest po zapaleniu ciągnika i zgaśnięciu kontrolki odłączyć klemę z akumulatora , najlepiej na światłach , jeśli nie zgasną to znaczy że ładuje ..

Ja też raczej nie polecam Twojej metody. Bardzo łatwo spalić diody prostownicze w alternatorze.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternator tez sprawdzi, co prawda potrzebuje on na początku prądu (tzw. pobudzenie) aby zadziałał ale jak juz zadziała to chodzi bez akumulatora, ja w mtz-cie miałem taki alternator ze nie potrzebował wogóle pobudzenia i bez akumulatora dawał mi prąd na światła trzeba było dać tylko dobrze w gwizdek i się sam załączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm jedno tylko pytanie:

Kto z Panów jest elektrykiem badź z wyksztalcenia bądź z zamiłowania.

 

Przypuszczam (moze się myle) ze po takich wypowiedziach i takich radach wielu traktorzystów wymieniało by w najlepszym wypadku części instalacji elektrycznej.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie radze jeżdzić bez akumulatora i odpalać świateł bo sie po palii jak niema aku nie dzała regulator napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam nikomu by jeżdził bez akumulatora , mówiłem tylko o chwilowym odłączeniu akumulatora , a poza tym u mnie jest gościu co ma w c 330 alternator i nie ma akumulatora od kilku lat i co zauważyłem to jeżdzi (jak ktoś go wpierw pociągnie) nonstop na światłach , bo mówi że spali się alternator jeśli nie ma akumulatora i żadnego obciążenia .Elektrykiem nie jestem ,ale coś tam rozumiem a może mi się tylko wydaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ja jeżdziłem bez aku to miałem prosto pod alternator światła podłączone i nic mu się nie stało, nie zachęcam do praktykowania moich metod, poprostu ja jeżdziłem tak prawie 5 lat i wszystko było dobrze, nie wymieniałem zadnej instalacji ani alternatora, a elektrykiem nie jestem z wykształcenia dla większości zainteresowanych ale jak mam co do zrobienia to zazwyczaj zrobie -metoda prób i błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wiostce jedeń ma ciapka i nie ma akumulatorów. Pali z popychu. światła to mu chyba nie działajo. Kluczyk w stacyjce to nie wiem czy dasię jeszcze wyciągnąć (ciągnik bez kabiny i stoii na dwożu). Kiedyś muwiełem mu żeby założył "baterie" ale on mi na to że diadek ma rente to na paliwo da. Na pytanie co będzie jak dziadek umze odpowiedział że wtedy kupi akumulatory.

Ciekawe czy instalacia będzie dobra??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździć bez akumulatora ? po uj kombinowac!!! - szkoda słów dla takich ludzi - niech tacy ludzie lepiej zajmą sie ogródkiem i motyką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihot a co masz do ludzi co jeżdzą bez akumulatorów? Mam c330 od 20 lat wyrejestrowaną a z instalacji zostało tylko odpalanie. Nie mam ładowania w c 330 ani w mf od kilku lat po kilku naprawach odechciało mi się jeździć z alternatorem, , pozyczam sobie akumulator z samochodu mf to ze 3 dni będzie odpalał . Mam uraz do instalacji elektrycznych w ciągnikach po tym jak 2 razy mf się palił od instatacji (zawsze na noc zdejmuje kleme)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli np. chodzi o koszta to wiecej kosztuje paliwo które jest spalane z powodu nie wyłaczania ciagnika niż te akumulatory..a ja znam takiego modela co też hamował biegami ale do czasu bo z z podwórka - górki - wyjeżdżając na ulice z przyczepą ze zbożem - bieg wyskoczył jak go popchało to ciagnik został przewrócony cos tam sie połamało, skrzywił zaczep w przyczepie itp.ledwo uszedł z życiem bo wyskoczył z ciagnika (brak kabiny i maski itp.) tylko lekko sie potłukł - potem zrobił kapitalny remont i hamulce tez zrobił - jednak wszystko do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akumulator to nic, znam modela co zdemontował hamulce i hamuje biegami

 

Świat jest piękny Ludzie też mają ciekawe pomysły na równinach taki numer może przejść zwłaszcza gdy nie jeździ sie po drogach , ale w moich stronach to by nie przeszło ! Nieraz mnie przyczepa prześcigała po górkach tak że w trosce o własne zdrowie i zycie wolę mieć wszystko sprawne a w szczególności układ kierowniczy i hamulcowy. A wracając do hamowania biegami to przy konkretnej górce i konkretnym ładunku lubi czasem bieg wyskoczyć a wtedy pozostaje tylko się katapultować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 wiesz do takich ludzi co nie zakładaja akumulatorów itp. to wiesz to jedynie świadczy o nich samych - co mam udowadniac że akumulatory powinny być na swoim miejscu że instalacja do ciagnika jest tak prosta jak drut..to jest poporstu brak kultury mechanicznej, akurat to jest zwykłe zaniedbanie, lenistwo, a najgorzej jak jeszcze bronią takiej postawy!i to nie jest tak że tylko brak akumulatorów takie podejście przekłada sie na pozostałe maszyny tam nie dokręcone, tam pospawane zamiast wymieniony element który nie może być spawany, tam nie sprawdzone nie wyregulowane itp. a potem to wszystko sprawia że pole nie tak zrobione że maszyna nie idzie tak jak powinna iść że żywotność maszyny zalezy nie od jej zużycia w pracy a z niedbalstwa no i najgorsze czyli wypadki - utrata zdrowia w wyniku gupoty - sasiad używał wałek napędowy bez osłony do czasu kiedy złapało spodnie i noge - połamana noga, gips itp. a po co! potem kupił sobie wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akumulator to nic, znam modela co zdemontował hamulce i hamuje biegami

U mnie w c330 są co prawda hamulce, ale słabe. Dlatego, kiedy zwoziliśmy kukurydzę to niewiele barkowało do katastrofy. No ale co zroibić, ciągle reperujemy te hamulce a i tak po kilku m-cach są do d..y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulce hamulcami,układ kierowniczy też jest ważny!!W 4011 wuja(kiedyś już o nim pisałem) są takie luzy na drążkach,że dziecko kilkuletnie rusza drążkemi jak chce Jak ostatnio kultywatorował pod ziemniaki to mu drążek "wyskoczył" i przez to wje... sie do rowu melioracyjnego.Wyciągnołem go,on poprawił drążek i pojechał do domu a pojechał szybko-ja bym się bał tak szybko jechać [/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 4011 wuja(kiedyś już o nim pisałem) są takie luzy na drążkach

Ah ten twój wujo nie dba o sprzęt... Ostatnio pisaleś bodajże o silniku, że taki niezadbany Jak się nie zatroszczyć to tak jest nie ma się co dziwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...