Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

do ursusuw c 330 nie ma panewek silnika nigdzie

 

 

Niemożliwe Bywają klopoty z nabyciem panewek grubościennych do C -328 ale do C -330 kupisz wszędzie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...faktycznie nie mozna dostac nominalnych panewek do C-330 jakies 2 tygodnie temu robilem kapitalke koledze i za panewkami zjezdzilismy wszystkie skladnice i skelpy w obrebie 100km. jestesm z okolic czestochowy. dostalismy osttanio pare po pierwszym szlifie w pajecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jestes z okolic czestochowy to polecam sklep na podwarpiu to jest 10km za Siewierzem w strone K-c znajdz sobie nr w ksiazce telefonicznej i gwarantuje Ci ze tam beda mieli. Sklep prowadzi starszy dziadziunio (ktory liczy jeszcze po staremu w tysiacach ) i jego syn. Ten sklep to jest ich rodzinny interes i maja go odkap pamietam.

 

Jak dotad jak czegos potrzebowalem zawsze tam dostalem ale zaznaczam ze maja tam czesci tylko do 330 360 t25 ostrowek no moze cos do mtz ale watpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki "amadevsh" za info o sklepie,jak tylko bede mial jakis problem z moimi "konikami pociagowymi" to zapewne odwiedze sklepik ktory polecasz. Chociaz jak narazie jestem zadowolony z moich sprzetow-od poczatku wiosennej pracy nic nie naprawialismy.Tylko wyszla tulejka osi przedniej w MF. a poza tym to luzik a C-330 zmiga bez zastrzezen...w koncu jesienia miala kapitalke silnika i przednie zawieszenie bylo regerowane,teraz jeszcze tylko wymienic pompe podnosnika i juz ciagniczek cacy dzisiaj nawet kosilem nia trawe(okolo 0,40ha) i przyznam ze nawet dobrze kosi sie na piatym biegu-choz troche szkoda ciapka. pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal88- a z jaka kosiarka kosisz swoim 330 na 5 biegu? Ja mam ta duza rotacyjna (1,65m) i czasem jezdze z nia 330 na piatce w rzadszym sianie. Ale jest troche ciezko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel24-tez mam duza ratacyjna1,65 moze nie jest za lekko ale daje rade. poza tym nie na kazdej lace da sie tak pospieszyc...jak jest nierowno to nawet najlepsza amortyzacja siedzenia nie pomoze Ale to tylko czasem kosze C-330 jak nie ma ferdka w domu.

 

pawel24...zapomnialem dodac ze ta trawa ktora kosilem wczoraj ma dopiero 3 lata,jest dosc gesta,wiec 330 miala co robic. Pozdro

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafal88- a z jaka kosiarka kosisz swoim 330 na 5 biegu? Ja mam ta duza rotacyjna (1,65m) i czasem jezdze z nia 330 na piatce w rzadszym sianie. Ale jest troche ciezko

Ja na 5 biegu nie koszę, bo trawy mam dosc gęstę ( właściwie to kosiłem bo obecnie robię to innym ciągnikiem ). Co do kosiarki to też mam 1,65m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie poradzcie mi coś, a mianowiecie kupiłem do swojej C-330 kosiarke rotacyjna 165 cm i chciałem sobie zwiekszyc udźwig podnosnika wiec wymieniłem olej, ten stary miał już ok 17 lat (Agrol) kupiłem więc olej Agrol wyczysciłem filtr, korek, zalałem 25 litrów i mam wrazenie ze jest gorzej niż był przedtem Co sie stało, przecież na nowym oleju powinen mi podnosic lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary olej był napewno gęstszy od nowego bo pewnie był "zagęszczony"brudami ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze zeby było w nim aż tyle brudu... hydrauliki w ciągniku nie używałem od nowości a pozatym na tym starym oleju (mimo ze był az 17 lat) ciągnik przejechał 800 mth...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej skrzynię HIPOLEM ! Jeśli na zimnym podnosi lepiej to znaczy ,że ten Agrol jest za rzadki skoro na starym było lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tak samo podnosi na zimnym jak i na ciepłym... podnosi ale trzeba ostro dawac po obrotach... A zalałem specjalnie Agrolem bo kupiłem wywrotke i ona tez juz był zalana Agrolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby podnośnik był mocniejszy to zobacz na rozdzielczu pod siedzeniem z lewej strony wykrecasz taka srube z kanalem a w nie jest sprężyna a na końcu kulka to zrób tak rozciagnij sprezyne i srubę ktorą odkreciles w kanalik wsadz podkladke płaską całośc złóz jak była i wkręć w rozdzielacz i wyczyść filtr znajdujący się po prawej stronie przy (słowo zostało usunięte) blokady i spróbuj wlać do skrzyni Hipol 6 jest gęściejszy na razie powinno pomóc,jak to nic nie da to masz pompę złachaną i musisz zrzucić plecak i wymienić pompę no i oryngi na tłoku ja tak zrobiłem i na razie jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafal88- a z jaka kosiarka kosisz swoim 330 na 5 biegu? Ja mam ta duza rotacyjna (1,65m) i czasem jezdze z nia 330 na piatce w rzadszym sianie. Ale jest troche ciezko

Według mnie C-330 to na 4 biegu ma ciężko przy kosiarce 1,65m sam troche wykosiłem i coś na ten temat wiem. Ten traktorek nadaje się do opryskiwaczy 300L i bron 3 polowych bo przy 4 czy 5 polowych też ciężko no i pług 2 skibowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wyczyść filtr znajdujący się po prawej stronie przy (słowo zostało usunięte) blokady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysciłem wszystko jak zmieniałem olej... ten filtr mam czysciutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafal88- a z jaka kosiarka kosisz swoim 330 na 5 biegu? Ja mam ta duza rotacyjna (1,65m) i czasem jezdze z nia 330 na piatce w rzadszym sianie. Ale jest troche ciezko

Według mnie C-330 to na 4 biegu ma ciężko przy kosiarce 1,65m sam troche wykosiłem i coś na ten temat wiem. Ten traktorek nadaje się do opryskiwaczy 300L i bron 3 polowych bo przy 4 czy 5 polowych też ciężko no i pług 2 skibowy.

Wy to macie pojęcie o ciapkach . Mój chodził z ( maszyny, z którymi teorytycznie nie powinien dawac rady ) :

-bronami 5-polowymi

-rozrzutnikiem 4,5 tonowym

-kosiarce 1,65m

- beczkowozie 2000 l

Chodził bo musiał i wtedy innego ciągnika nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje abuk

U mnie 330 chodzi z:

kosiarka 165 cm

prasa sipma Z224/1

rozrzutnikiem 3,5 tony

przyczepa 6 ton

kultywatorem 2,1m

plugiem 2 skibowym

plugiem podorywkowym 5 skib (czasem odkrecam jedna skibe)

glebogryzarka 1,6 m

beczkowozem 4 tysiace l

opryskiwaczem 400l

oraz innymi maszynami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafal88- a z jaka kosiarka kosisz swoim 330 na 5 biegu? Ja mam ta duza rotacyjna (1,65m) i czasem jezdze z nia 330 na piatce w rzadszym sianie. Ale jest troche ciezko

Według mnie C-330 to na 4 biegu ma ciężko przy kosiarce 1,65m sam troche wykosiłem i coś na ten temat wiem. Ten traktorek nadaje się do opryskiwaczy 300L i bron 3 polowych bo przy 4 czy 5 polowych też ciężko no i pług 2 skibowy.

 

Ja w rotacyjnej jeżdziłem na 5 w pierwszym pokosie. a brony mam 4 m serokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że ciapek pociągnie maszyny wymienione poniżej, ja ciapkiem kopie ziemniaki, rozrzutnik 3t, duża przyczepa, brony 5, ale co to jest za praca ciągnikiem miota po całej drodze przód podskakuje, a na 5 dymi jak lokomotywa (silnik mam dobry), na 4 jest silna bo ta 4 jest jak dla mnie za wolna a 5 za szybka do pola, w rotacyjnej nie ma obrotów, u mnie ciapka zastąpił mf 255 i robota o niebo wygodniejsza i sprawniejsza. Caper nie ma sobie równych przy pracy w lesie przy zrywce, 914tka się zakopie a ciapek pojedzie , miałek okazje porównać na wiosne jak rozmarzło bagno, jak mf sam się zapadał a ciapkiem mogłem podjechać gdzie chciałem żeby go poratować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w rotacyjnej nie ma obrotów,

 

Co to znaczy w rotacyjnej nie ma obrotow? Ja daje 2200 i 330 swietnie smiga. A mf 255 jezeli nie ma z przodu obciaznikow to przod mu bardziej skacze niz w 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mf mam obroty wałka przy 1700 takie jak w ciapku przy 2200 pozatym po całym dniu w ciapku przy takich obrotach zapomniał bym jak się nazywam nawet.

Paweł24 chyba nie robiłeś mf w ciapku mam obciążniki w mf nie mam z pełnym rozrzutnikiem lub beczką 3 tyś ruszam z 2 potem 4 i za bardzo nie nie czuje że coś ciągne i przód nie podskakuje, a w ciapku na nierównej drodze jak rozbujam na 5 to aż koła odrywają się od drogi , tak samo z przyczepą zbierającą jak dobijam pod koniec to mało z ciągnika nie wypadne.

Ciapkiem nie udało mi się dzwignąć belki słomy na kolcu czepianym z tyłu a jak już dżwignąłem (pomogłem ręcznie) to niebo oglądałem, podobno ciapkiem da się ułożyć 2 warstwy w stercie Jak zworze słome to po ściernisku mój ciapek ciąga na jednej przyczepie 22 belki plus jedna na zaczep

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym sie akurat zgodze, ze mf 255 przy obrotach silnika 1800 ma takie obroty walka jak330 przy 2200. Mf przy obrotach 2250 ma obr. WOM 680., a 330 przy 2200 ma 540-550

 

Mf jest bardzo zrywny i jezeli nie masz z przodu obciaznikow to jezeli masz jakas maszyne na podnosniku to przod w gore idzie bardziej niz w 330.Sporo jezdzilem mf-em u mojego wujka wiec wiem jak to jest z ta maszyna. Mf jest odscyc glosny, jest niestety bardzo lekki i blokada w nim wyskakuje przez co orka w trudny warunkach nie idzie zbyt dobrze.Zaleta jest z pewnoscia niskie zuzycie paliwa Choc porownujac mf 255 do zetora 5211 to sie okazuje ze w ciezkich warunkach zetor spali tyle samo lub mniej, bo zetor jest ciezszy, ma szersze kola, sprawa blokade wiec choc na godzine spali troszke wiecej niz mf to jak to przeliczyc na hektary orki to 5211 spali mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem paweł jakim mf jeździłeś ale mój ma kabine i obciążniki tylnych kół, ta zrywność to dla mnie zaleta, wyrwać utopioną przyczepe- linka przez belke 4 terenowa i na na 2 kołach diabła by wyciągnoł, a ciapkiem mam problem bo "ciap ciap" i przebiera powoli kołami w miejscu (poza bagnem oczym pisałem niżej). Kilku we wsi kupiło używane mf (przesiadka z t25) i mam dużo śmiechu jak widze jak się na mrowisku czy byle bruździe zakopali, no ale mf trzeba się nauczyć jeździć.

Przy otwartych dzwiach mf jest dla mnie cichszy, a w ciapku są do tego drgania dlatego kosić cały dzień na 2200 to masakra.

Co do ekonomiki zetora 5211 pisałem w temacie o porównaniu zetora i mf, (znajomi orali przez miedze na 3 skiby ziemia troche glinka 4 klasa, ferguson cały czas się kopał na blokadzie a zetor szedł jak burza aż czasami dęba stawał, zrobił po 2 godzinach 3 okrążenia więcej, ale stanoł - zbrakło paliwa , koileś z mf mu odlał 10 l i razem skończyli (zetor skopcił 60 mf 40 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 330 nie ma żadnych specjalnych drgań. Przy 2200 silink w 330 pracuje rowno i mozna nim spokojnie jezdzic

 

Nigdy w życiu nie uwierze że w polu w ktorym 5211 stawał dęba z 3 skibami to mf 255 dał też radę z 3 skibami Mf 255 to musi jezdzic z 2 skibami w tym samym polu gdzie 5211 daje rade z 3 skibami mf255 moze pojdzie z 3 skibami ale plytko albo w lekkiej ziemi. Wiec moze ten numer z 5211 i mf 255 orzacymi na 3 skiby polegal na tym ze mf oral na 15 cm a 5211 na 25 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...