Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

rafal88- a z jaka kosiarka kosisz swoim 330 na 5 biegu? Ja mam ta duza rotacyjna (1,65m) i czasem jezdze z nia 330 na piatce w rzadszym sianie. Ale jest troche ciezko

Według mnie C-330 to na 4 biegu ma ciężko przy kosiarce 1,65m sam troche wykosiłem i coś na ten temat wiem. Ten traktorek nadaje się do opryskiwaczy 300L i bron 3 polowych bo przy 4 czy 5 polowych też ciężko no i pług 2 skibowy.

Wy to macie pojęcie o ciapkach . Mój chodził z ( maszyny, z którymi teorytycznie nie powinien dawac rady ) :

-bronami 5-polowymi

-rozrzutnikiem 4,5 tonowym

-kosiarce 1,65m

- beczkowozie 2000 l

Chodził bo musiał i wtedy innego ciągnika nie miałem.

 

 

Sory że drugi raz ale coś mi się porypało

 

Bardzo dobrze napisane chodził bo musiał, umnie też wcześniej jak nie miałem większego to przyczepiałem różne przybory takie jak: agregat 2,4m, kosiarkę 1,65m, przyczepę 6t, 2 przyczepy 4t na raz załadowane, podczepianie takich rzeczy to na dłuższą metę zarżnięcie ciapka mówcie co chcecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm. to dziwne, bo dobry silnik spala mniej podczas jazdy z większą prędkością.

I tu się mylisz. Naukowo jest udowodnione, ze najekonomiczniejsza jazda jest z prędkością ok. 80km/h na najwyższym biegu. To samo dotyczy silników w ciągnikach. Jest pewna ilość obrotów/min przy której praca silnika jest najbardziej oszczędna.

Pomyliło mi sie coś z jazdą na różnych obrotach ( jazda z gwałtownym przyspieszaniem i hamowaniem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafal88- a z jaka kosiarka kosisz swoim 330 na 5 biegu? Ja mam ta duza rotacyjna (1,65m) i czasem jezdze z nia 330 na piatce w rzadszym sianie. Ale jest troche ciezko

Według mnie C-330 to na 4 biegu ma ciężko przy kosiarce 1,65m sam troche wykosiłem i coś na ten temat wiem. Ten traktorek nadaje się do opryskiwaczy 300L i bron 3 polowych bo przy 4 czy 5 polowych też ciężko no i pług 2 skibowy.

Wy to macie pojęcie o ciapkach . Mój chodził z ( maszyny, z którymi teorytycznie nie powinien dawac rady ) :

-bronami 5-polowymi

-rozrzutnikiem 4,5 tonowym

-kosiarce 1,65m

- beczkowozie 2000 l

Chodził bo musiał i wtedy innego ciągnika nie miałem.

 

 

Sory że drugi raz ale coś mi się porypało

 

Bardzo dobrze napisane chodził bo musiał, umnie też wcześniej jak nie miałem większego to przyczepiałem różne przybory takie jak: agregat 2,4m, kosiarkę 1,65m, przyczepę 6t, 2 przyczepy 4t na raz załadowane, podczepianie takich rzeczy to na dłuższą metę zarżnięcie ciapka mówcie co chcecie

 

E ludzie co wy teraz chcecie pokazać tymi postami Jak ciapek ma nie ciagać przyczepy 4tx2 lub 6t to ile Kurcze z tym co wy tu piszecie to Moj Władimirec daje rade i mu nie jest za ciezko bo jeszcze chula Ale ktos tu pisał ze najwazniejszy jest operator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciapek jest wolnoobrotowy co by mu nie uczepić ze swojej niskiej 4 ki jak się nie zadusi pociągnie, to że ciapek się kopie nie można powiedzieć jak się ma mf ciapek ledwie przebiera kołami .

Znajomy długo miał c330m jako jeden ciągnik i prawie co roku robił skrzynie przez rotacyjną dlatego ja nie kosze ciapkiem. Swoim ciapkiem ciągam po ściernisku 22 bele słomy na jednej przyczepie i 1 na zaczep i rozrzutnik 3 t, co z tego że pociągnie ale po oranym polu tylko dlatego że jest poszerzona i idzie w ślad za rozrzutnikiem a ile przy tym dymu jak lokomotywa.

Ciapek siłuje się z dużymi maszynami jak by Pudzianowski przeciągał tira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obrabiałem do niedawna ciapkiem 25ha i nigdy nie narzekałem na brak mocy.

Z kosiarką 1,65 radzi sobie bez problemu, kultywator 2,1m, brony 5', prasa welger ap41, rozrzutnik 3t, przyczepy. Przez kilkanaście lat pracy tym ciągnikiem zakopałem się może ze 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kosiarkę 1,65 i nie musiałem robic skrzyni, ale na zimę i tak zrobię remont bo 20 lat bez ( remontu ) robi jednak swoje ( pracował na swoich 16 ha i dzierżawionych 1,5 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na remont skrzyni po 35 latach? Tej to się należało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Zależy na ilu ha pracował. Chociaż jednak z tej skrzyni malo co zostało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E ludzie co wy teraz chcecie pokazać tymi postami Jak ciapek ma nie ciagać przyczepy 4tx2 lub 6t to ile Kurcze z tym co wy tu piszecie to Moj Władimirec daje rade i mu nie jest za ciezko bo jeszcze chula Ale ktos tu pisał ze najwazniejszy jest operator

 

Wspaniały bajkowy swiat !

 

Hehe. Zależy na ilu ha pracował. Chociaż jednak z tej skrzyni malo co zostało .

 

Zreguły wymiana 5 łożysk 6208 1 szt - 6209 , 1 szt -6210 , dwóch igiełkowych przy okazji ze dwa tryby i smiga następne 35 lat

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma rozmiar typowa kosiarka do c-360 bo ja taką kosze władimircem

trochę jeśt duża bo przud podnośi, jakie teorytycznie powinny być do C330 i T25 zeby nie dzwigało przodu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki ma rozmiar typowa kosiarka do c-360 bo ja taką kosze władimircem

trochę jeśt duża bo przud podnośi, jakie teorytycznie powinny być do C330 i T25 zeby nie dzwigało przodu??

 

135 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki ma rozmiar typowa kosiarka do c-360 bo ja taką kosze władimircem

trochę jeśt duża bo przud podnośi, jakie teorytycznie powinny być do C330 i T25 zeby nie dzwigało przodu??

 

135 cm

 

 

oczywiscie 135 cm do C-330 ,T -25

a do C -360 - 165 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś tu udowadnia że władek może więcej od ciapka!!!

 

Ciapek to ciapek Ciagle zaskakuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, a co chcecie od władysława dobry traktorek za małe pięniądze

 

My ? To raczej ktoś inny ma zawsze jakieś " ale " do ciapka i czyni wykłady o bezgranicznej mocy .................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówie ze t25 moze wiećej wkońcu jest 2X tanśzy więc musi odstawać czymś od c330 ale co jak co silnik uważam ze jest w rusku jest nie do zajechania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i rusek nie jest zły ale dla mnie to jest jednak troche mniejszy ciągnik od ciapka, długa praca ciapkiem to męka, ale ruskim podobno jeszcze bardziej prze*jebane ( jak w ruskim czołgu). (Kumpel do 80tki chciał coś mniejszego polecałem mu używanego mf on wolał nowego władka, po takiej przesiadce mówi że wrażenia nie do opisania )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy w rusku jest tak źle?? moim zdaniem inaczej a jak kabina w dobrym stanie to przyjemniej sie jeździ jak 330ką ale to moje skromne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi się wysoko i strasznie buja na boki no i wysoko wsiadać, wysoko kierownica podobno ciężko chodzi i ciężko biegi i inne wajchy chodzą chociaż w ciapku też żadna rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330 ma dobrą skrzynie biegów oczywiście jak ktoś umie przełanczać to bez żadnych zgrzytów chodzi, szczególnie wrzucanie z 4 na wsteczny (jakby mniał zamontowany synchronizator), dla mnie rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzynia konkretnie nie była remontowana ciapek rok1970 przebieg11 tys.mth miała tylko 3 usterki wymiana spręzyn na wodzikach 4 i R i zmiana drązka od zmiany biegów i kiedyś ukęciła się końcówka wom od glebogryzarki ta skrzynia potrafi wytrzymać długie lata tylko musi sie w niej znajdować olej. w tym roku mechanik robił podnosnik wymiana pompa + oryngi na tłoku to powiedział że atak i talerz są zdrowe i resztam elementów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...