Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Ile kosztuje regeneracja podnośnika (u mnie nawet ramiona się kałaczą) i słaby podnośnik jest,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje regeneracja podnośnika (u mnie nawet ramiona się kałaczą) i słaby podnośnik jest,

 

Cylinder ~ 100 zł , tlok + pierścienie ~ 60zł , pompa 150 - 200 zł w zależnosci od producenta , rozdzielacz od 330 - 370 zł . Tylko naprawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciapuś jest jak wino, czym starszy tym lepszy,tzn.mimo niewielkich rozmiarów dużo potrafi,i czym starszy egzemplarz tym bardziej cieszy ile ten traktorek wytrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna może ktoś jakiś sposób na zwiększenie wydajności hydrauliki w c330 Konkretnie chodzi mi o zwiększenie udźwigu tura. Mam nowy rozdzielacz i całkiem dobrą jeszcze myślę pompę lecz przy podnoszeniu balotów z siana nie daję rady wyżej niż 1m na pełnym gazie.Rozdzielacz mam skręcony na max więc można jeszcze coś poradzić, może robi ktoś bardziej wydajne-mocniejsze pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zna może ktoś jakiś sposób na zwiększenie wydajności hydrauliki w c330 Konkretnie chodzi mi o zwiększenie udźwigu tura.

Jest na to sposób. Zastosuj zewnętrzny ukł. zasilany z wałka wom. Widziałem takie rozwiązanie z pompą od Trola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zna może ktoś jakiś sposób na zwiększenie wydajności hydrauliki w c330 Konkretnie chodzi mi o zwiększenie udźwigu tura. Mam nowy rozdzielacz i całkiem dobrą jeszcze myślę pompę lecz przy podnoszeniu balotów z siana nie daję rady wyżej niż 1m na pełnym gazie.Rozdzielacz mam skręcony na max więc można jeszcze coś poradzić, może robi ktoś bardziej wydajne-mocniejsze pompy

Witam. W swoim ciapku wymieniałem pompę od hydrauliki jakieś 3-lata temu, bo w turze podnosił co nieco jak się przygazowało. Ta stara pompa chodziła od nowości(1981r), tur został zamontowany w 1992r, nie sądzę aby ta nowa tyle wytrzymała. Ale do rzeczy, przy wymianie pompy postanowiłem zadziałać, aby zwiększyć udźwig tura-wystarczyło podnieść ciśnienie otwarcia zaworu przelewowego na 130 atmosfer (należy podłożyć podkładki pod sprężynę zaworu w rozdzielaczu). Ciśnienie mierzyłem na szybkozłączu na błotniku, należy je mierzyć, gdyż zdarza się, iż zawór jest nieszczelny i pomimo dodatkowych podkładek nie da się zwiększyć ciśnienia. Po modyfikacji udźwig tura wyniósł 730 kg-mierzony na widłach do obornika.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładkę dałeś jak dobrze rozumiem pod sprężynę na rozdzielaczu tym pod siedzeniem tak W miejscu gdzie jest to pokrętło od regulacji A jakiej grubości dałeś podkładkę - taką grubą jaką się da czy jest jakieś ograniczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. U mnie kiedys mechanik tez zwiekszajac cisnienie podlozyl podkladki pod zawor w rozdzielaczu,tyle ze mam wersje eksportowa i rozdzielacz mam w srodku podnosnika. Przez jego wyczyn pekly mi dwie pompy(nowe) oczywiscie przy pracy z hydraulika, widocznie troche przesadzil teraz wyciagnolem podkladki i przyznam ze sila hydrauliki sie nie zmienila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, właśnie dlatego dobrze jest zmierzyć ciśnienie, aby nie przesadzić. U siebie już nie pamiętam jakiej grubości były podkładki. w każdym razie trzeba się było dobrze sprężyć, aby wkręcić korek. Co do trwałości pompy po tym zabiegu to się nie wypowiadam, na razie jest dobrze i żadnych uszczelnień nie wyrwało (pompa wrocławska). Ja jestem z efektu zadowolony, dorobiłem nawet dodatkowy chwytak do bel okrągłych i świetnie daje radę nawet sianokiszonce. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kombinujecie z tymi pompami, a nie proscie dorwac dodatkowe silowniki uzywki i dolozyc je do tych co sa ?? ja tak zrobilem, i na zimnym oleju podrywalem tone z ziemi baloty sianokiszonki 120x120 dzwigalo na maxa przy malych obrotach silnika,

 

a swoja droga po co meczyc 330 przy sianokiszonce, po calym dniu rece bolaly niesamowicie. ciagnik bez wspomagania do tura tylko gdy kogos nie stac na ciut wiekszy ciagnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało w przypadku mojego rozdzielacza jak odkręciłem dekielek to w środku miała regulacje ciśnienia za pomocą śrubokręta . Skręciłem na max i przy podnoszeniu balota z sianokiszonki na ok 1500obr silnika podniosłem na max wysokość tak że na razie jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! ja z przykroscia musze przyznac ze od zawsze mialem problemy z podnosnikiem w mojej c-330 po remoncie jest dobrze tak do roku,pozniej znow jest ten sam problem nie ma sily podniesc i w trakcie opuszcza,a nieraz podcazas jazdy (husta) jedno co mnie cieszy to tyle ze hydraulika dziala bez zastrzezen a tak reszta ciagniczka jest oki. jak dla mnie w miare dobry ciagnik w swojej klasie,fakt ze komfort nienajlepszy ale jakos da sie wytrzymac. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a swoja droga po co meczyc 330 przy sianokiszonce, po calym dniu rece bolaly niesamowicie. ciagnik bez wspomagania do tura tylko gdy kogos nie stac na ciut wiekszy ciagnik.
Ale za to biceps jaki za siłownię nie trzeba płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, dzieki, rok sie meczylem, teraz stoi wiekszy ciagniczek na podworku ze wspomaganiem oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się okazało w przypadku mojego rozdzielacza jak odkręciłem dekielek to w środku miała regulacje ciśnienia za pomocą śrubokręta . Skręciłem na max i przy podnoszeniu balota z sianokiszonki na ok 1500obr silnika podniosłem na max wysokość tak że na razie jest super

 

 

Ktory dekielek odkreciles???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten po przeciwnej stronie pokrętła w rozdzielaczu. Dekielek był zabezpieczony plombą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam takie pytanie. Potrzebuję kupić c-330 z turem. Ciągnik będzie służył do ładowania obornika z kurnika na przyczepy i awaryjnie do napędzania agregatu prądotwórczego CZP-20. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Może trochę naiwne pytanie, ale to będzie mój pierwszy ciągnik i niewiele się znam na ciągnikach. Jak się patrzy po ogłoszeniach to wszędzie piszą stan bdb. Czego można się spodziewać po trzydziestokilkuletnim ciągniku? Będzie on pracował u mnie raczej okazyjnie /praca przy załadunku obornika jakieś 2 tyg. w roku, agregat tylko jak nie ma prądu, co zdarza się raczej rzadko/. Zależy mi, żeby ciągnik bez problemu odpalał w zimie. Na co zwrócić uwagę, przy zakupie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330 starczy do tego co napisałeś.A na co zwracać uwagę przy zakupie? -na wszystko.Czego się spodziewać? -wszystkiego.A tak nawiasem to wypasiony kogut w avatarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radził kupić 3p lub 360 bo 330 zimą nawet niewystukana cięzko pali wiem bo mam te dwa ciagniki i w 3p jecze nigdy mi nie odmówił w zimie nawet jak mu pomopa wody przymarzła to odpalił tylko dym z paska poszedł ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gufi83-nie zgodze sie z Twoim zdaniem na temat odpalania c-330 w zimie. mam mf255 co jestr rownoznaczne z silnikiem 3p i c-330 Przyznam ze zadne z nich nie odmowilo jeszcze posluseznstwa w zimie Fakt ze 330 zalewam woda ale spokojnie zawsze odpalala Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ciapka dużo łatwiej zapalić zimą bo ma odprężnik, ja zawsze przelewam gorąca wodą.

Przy zakupie ciapka z turem radze poszukać takiego z dodatkową pompą na wom lub jakim udoskonaleniem bo bez udoskonaleń żeby cokolwiek podnieść trzeba na wysokich obrotach pracować, w ciapkach słabe jest sprzęgło,

a i radze poszukać z układem kierowniczym o większej liczbie obrotów kierownicy, moja c330 jest z 79r i od oporu do oporu jest chyba tylko 2,5 obrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie ciapka dużo łatwiej zapalić zimą bo ma odprężnik, ja zawsze przelewam gorąca wodą.

Przy zakupie ciapka z turem radze poszukać takiego z dodatkową pompą na wom lub jakim udoskonaleniem bo bez udoskonaleń żeby cokolwiek podnieść trzeba na wysokich obrotach pracować, w ciapkach słabe jest sprzęgło,

a i radze poszukać z układem kierowniczym o większej liczbie obrotów kierownicy, moja c330 jest z 79r i od oporu do oporu jest chyba tylko 2,5 obrotu

To się nie okrecisz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale trzeba zalewac woda lub bawić sie wajcha ale musi byc druga osoba albo ktos kto ma długie rence a w 3p tego nie ma wsiadasz i pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu o zapalaniu c330 zimą... Ten traktorek jeszcze ani razu w zimę mnie nie zawiódł w przeciwieństwie do zetora 7211 który w zimę bez podłączenie grzałki do gniazdka nie zapali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gufi83 pali albo i nie pali , ogólnie perkins tak źle w zime nie pali ale wrażliwszy jest na paliwo bo ma cieńsze przewody i jak parafinka się wydzieli to kiepsko, druga sprawa to nawet pomimo przysłonięcia chłodnicy potrafi złapać chłodnice na wodzie nawet przy rozgrzanym silniku na silnym mrozie i lekkim wietrzyku. To czy jaki kolwiek silnik pali na mrozie zależy przede wszystkim od jego stanu technicznego i paliwa, ale odprężnik w ciapku bardzo się przydaje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...