Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie jak najłatwiej wyjąć pompe podnośnika z ciapka bo jeszcze tego nie robłem z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz odkręcić pokrywę tylnego mostu z całym podnośnikiem - do niej od dołu przykręcona jest pompa. Założenie to dopiero problem żeby niczego nie uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kserkses-dlaczego uwazasz ze zalozenie to problem?? zalozenie pompy,a pozniej calego podnosnika nie jest wcale takie trudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kserkses-dlaczego uwazasz ze zalozenie to problem?? zalozenie pompy,a pozniej calego podnosnika nie jest wcale takie trudne

Tys prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kserkses-dlaczego uwazasz ze zalozenie to problem?? zalozenie pompy,a pozniej calego podnosnika nie jest wcale takie trudne

Tys prawda.

 

 

Trudne to nie jest wcale , ale ciężkie to ustrojstwo , najlepiej mieć kogoś do pomocy , choć bywało że zakładałem to sam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malorolny2 mojego podnosnika raczej Bys sam nie wrzucil....mam wersje eksportowa i jest co podniesc,jeszcze trzeba dzwigienke na koniec srubokretem nastawic tak wiec...u mnie potrzeba min. dwie osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zakładasz bez ruszania pompy to nie ma problemu, ale tak to może być problem z króćcem ssawnym. Zawsze zakładam sam, a troszkę to waży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
malorolny2 mojego podnosnika raczej Bys sam nie wrzucil....mam wersje eksportowa i jest co podniesc,jeszcze trzeba dzwigienke na koniec srubokretem nastawic tak wiec...u mnie potrzeba min. dwie osoby

 

Masz C -335 zgadza się ? Masa ciągnika większa od C -330 o 100 kg właśnie przez inny podnośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli zakładasz bez ruszania pompy to nie ma problemu, ale tak to może być problem z króćcem ssawnym. Zawsze zakładam sam, a troszkę to waży.

 

Zgadzam się w pełni . Potrzeba idealnie ustawić kąt , oraz właściwie wkręcić kolanko żeby wszystko wskoczyło tam gdzie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkrecenie pokrywy sciagniecie i zalozenie spowrotem to raptem 20 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jakis czas rozbieram gdyz ulegaja zniszczeniu oringi w deklu pompy po wymianie chodzi jak nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malorolny2 dokladnie jak napisales mam c-335 i dlatego ze podnosnik jest ciezszy zwiekszyla sie masa calego ciagnika. ale nie tylko bo jeszcze dochodzi pare dupereli w tylnym moscie ale to dotyczy wszystko podnosnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mołby mi poradzić dlaczego ze sprężarki pryska olejem przez taki mały otworek. Otworek jest na przeciw kolektora wydechowego i troche mnie martwi że pryska dość dużo na rozgrzany kolektor wydechowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz po prostu za duzo oleju?? chociaz....u kolegi kiedy pierscienie sie wysluzyly tez tam lecial olej. robilo sie podcisnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest otwór do bagnetu (miarki oleju) a zarazem korka a jak tego nie masz to poprostu czymś musisz to zatknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcian....pierwsze slysze zeby miarka oleju w sprezarce do 330 znajdowala sie z tylu sprezarki,czyli przy kolektorze albo ja jestem inny albo ktos pisze glupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest otwór od bagnetu, rozebrałem sprężarke i wszystko wydaje się ok, pierścienie nie zjechane, sprubóje wkręcić w otwór kawałek śrubki chyba nie powinno się nic stać, najwyżej bagnetem wybije jak zrobi się jakieś cisnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak olej tryska to tylko przez pierscienie, innej drogi tam nie ma, a poza tym skoro chcesz zatkac otwór to czemu jej nie rozłączysz jak nie jest ci potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mołby mi poradzić dlaczego ze sprężarki pryska olejem przez taki mały otworek. Otworek jest na przeciw kolektora wydechowego i troche mnie martwi że pryska dość dużo na rozgrzany kolektor wydechowy ?

Odpowiedź jest b. prosta. W sprężarce jest wykorbiony wał, który obraca się poruszając tłok. Obracając się uderza w lustro oleju. Jest to smarowanie rozbryzgowe. Jeżeli mocno -przeszkadza proponuje zatkać, można nawet palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryska i musi pryskać, bo jest tam smarowanie rozbryzgowe, a ten mały otworek to odpowietrzxnik.

żeby pryskało jak najmniej to musi być sprawna sprężarka (cylinder, tłok, pierścienie ) i żeby oleju nie było zbyt dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mołby mi poradzić dlaczego ze sprężarki pryska olejem przez taki mały otworek. Otworek jest na przeciw kolektora wydechowego i troche mnie martwi że pryska dość dużo na rozgrzany kolektor wydechowy ?

Odpowiedź jest b. prosta. W sprężarce jest wykorbiony wał, który obraca się poruszając tłok. Obracając się uderza w lustro oleju. Jest to smarowanie rozbryzgowe. Jeżeli mocno -przeszkadza proponuje zatkać, można nawet palcem.

 

He he he he ! Popieram !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:Czy C-330 poradzi sobie w prasie zwijającej i jaka prasa byłaby najbardziej optymalna?W kostkującej to pracowałem,ale co do zwijającej ton nie wiem, może ktoś próbował.Pozdrawiam.Rysiek B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...