Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Do Chochlik23: Myślałem o skęceniu dwóch kompletnych felg tylnych(obrecz + tarcza)do siebie , z przodu najprościej będzie chyba zamontowac szersze opony ( np. 7,50x16). Dzieki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś z Was wspomaganie w 30-tce. Jesli tak to prosze o foty na for i kilka informacji jak sie do tego zabrać

Pozdrawiam

 

Foty i chyba opis też są na AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do adama moja 30-tka posiada wspomaganie od 2 lat,najważniejszy z powodów to taki,że ma założonego TURA .Przeróbka może nie jest tania,ale było warto.Zamiast kolumny jest orbitrol,siłownik zamontowany przy prawym słupku od ładowacza,połączony orginalnie głowiczką ze zwrotnicą.Nalezy jeszcze połączyć ze sobą koła przednie tak jak w C 360 .Nie mam dodatkowej pompy olejowej,całość jest zasilana z tej w ciagniku.Olej idzie na rozdzielacz dwusekcylny ,dwustronnego działania i dalej przez orbitrol powraca do ciągnika.Zawór przy pompie jest podkręcony także z sianokiszonką nie ma problemów.jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytania,to pisz. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki za pomoc Maja mam takie pytanko , czy podczas jednoczesnego wykonywania podnoszenia i skrętu jest odczuwalny brak wydatku pompy.

Gratuluje pomysłowości i zdjęć na AF .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dorzucę pytanko.

Czy nie jest uciążliwe korzystanie z tej pompy która przecież wyłączana jest przez drugi stopień sprzęgła - to może być też bardzo niebezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc cały czas ciężko paliła mi trzydziecha myślałem że to prądnica rozebrałem i wszystko z nia dobże ale nadal nie chciał zapalać rozebrałem wczoraj rozrusznik szczotki super ale jak założyłem to tylko automat pstryka a wcześniej troche kręcił ładowałem całą noc akumulatory i nic to samo tylko automacik pstryka pomocy ma ktoś schemat rozrusznika raczej kabli nie pomyliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak i wzii\ołęm młotka i otłukłem rozrusznik.I zaczą palic!!!A jak kluczem dwie sruby na rozruszniku i automacie ruszysz to sie kręci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spróbój odkręcić i oczyścić końcówki kabli przy automacie, jeśli dalej pstryka to zewrzyj prętem śruby przy automacie.

Jeśli wtedy kręci to automat, albo wymienić albo rozebrać i oczyścić styki wewnątrz

Jak nie kręci to prawdopodobnie rozrusznik.

 

Ps. oczywiście muszą być dobre akumulatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niemożliwością abyś pomylił kable gdzyż jeden co idzie od głównego złacza przykręcanego na kluch 17 (chyba) czyli przewód zakaczony oczkiem fi 10, a drugi sterujący co idzie do elektromagnesu jest cieńszy i zakączony mniejszym oczkiem fi 5 albo jeszcze mniej. Ten główny przewód idzie do stacyji do zacisku 30 a ten cieńszy do startera (włącznika rozruchu)

Słabo troche widac ale widać.

56737f3b949c11a6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie Dzięki za pomoc Maja mam takie pytanko , czy podczas jednoczesnego wykonywania podnoszenia i skrętu jest odczuwalny brak wydatku pompy.

Gratuluje pomysłowości i zdjęć na AF .

Pozdrawiam

 

zgadza sie podnoszenie ładowacza i skręcane kół jednoczesnie jest nie mozliwe, dlatego wystarczy na 2 lub 3 sekundy przerwac podnoszenie by skręcic. Można za to równoczesnie skręcac i regulować łyżke bądz widły. Ta przeróbka była niezbyt skaplikowana i ma jedna ważna zalete mozna wyłączająć popme bez trudu uruchomic ciagnik zima.

 

 

ODPOWIADAM KSERKSESOWI NA JEGO NASYEPUJACE PYTANIE

 

Czy nie jest uciążliwe korzystanie z tej pompy która przecież wyłączana jest przez drugi stopień sprzęgła - to może być też bardzo niebezpieczne

 

raczej nie ponieważ podczas zmiany biegów działa pierwszy stopień. Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie sposób na sprawdzenie czy padł rozdzielacz czy pompa hydrauliczna w ciapku Po moich niedawnych eksperymentach z podwyższaniem ciśnienia hydrauliki okazało się że coś jednak nie dało rody z obciążeniem no i zaczyna kiepsko podnosić tura. Ze słomą nie jest źle ale sianokiszonka to na pełnym gazie a wcześniej na wolnych obrotach śmigał. Więc jak można to zdiagnozować co padło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podnosi to faktycznie może być pompa, a jak szybko opada to może prędzej tłok, a nie rozdzielacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO LIBERACKIEGO

jaki macie sposób na sprawdzenie czy padł rozdzielacz czy pompa hydrauliczna w ciapku Po moich niedawnych eksperymentach z podwyższaniem ciśnienia hydrauliki okazało się że coś jednak nie dało rody z obciążeniem no i zaczyna kiepsko podnosić tura. Ze słomą nie jest źle ale sianokiszonka to na pełnym gazie a wcześniej na wolnych obrotach śmigał. Więc jak można to zdiagnozować co padło

 

Podwyzszanie ciśnienia nie robi sie na oko na szybkozłączu powinno pokazywac do 145 atmoswer- jest to w miare bezpieczne dla układu i od tego trzeba zacząc. Mogło sie wydarzyc, że ramiona lub tur były podniesione do góry i tak przez jakis czas przeciazone, mogło dojsc do pekniecia pompy. Radze sprawdzic cisnienie w pompie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc cały czas ciężko paliła mi trzydziecha myślałem że to prądnica rozebrałem i wszystko z nia dobże ale nadal nie chciał zapalać rozebrałem wczoraj rozrusznik szczotki super ale jak założyłem to tylko automat pstryka a wcześniej troche kręcił ładowałem całą noc akumulatory i nic to samo tylko automacik pstryka pomocy ma ktoś schemat rozrusznika raczej kabli nie pomyliłem
Radzę najpierw sprawdzić elektromagnez,a jeśli jest dobry to rozebrać rozrusznik i oczyścić komutator najlepiej papierem ściernym oraz rowki w komutatorze delikatnie cienkim śrubokrętem.Należałoby też oczyścić w środku cały rozrusznik,szczotkotrzymacze itp. sprawdzić szczotki i powinien działać.Jeżeli nie będzie to znaczy,że potrzebuje remontu tulejek itd. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DO LIBERACKIEGO

 

 

Podwyzszanie ciśnienia nie robi sie na oko na szybkozłączu powinno pokazywac do 145 atmoswer- jest to w miare bezpieczne dla układu i od tego trzeba zacząc. Mogło sie wydarzyc, że ramiona lub tur były podniesione do góry i tak przez jakis czas przeciazone, mogło dojsc do pekniecia pompy. Radze sprawdzic cisnienie w pompie. Pozdrawiam

A ja myślałem, że 160,,atmoswer''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie trzydziech już sprawna jak narazie w 100% okazało się że w nowym regulatorze zwarło styki i szło na rozładowywanie a nie na ładowanie taka pierdołka a tyle czasu i nerwów zjadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umnie trzydziech już sprawna jak narazie w 100% okazało się że w nowym regulatorze zwarło styki i szło na rozładowywanie a nie na ładowanie taka pierdołka a tyle czasu i nerwów zjadła
Zatem rozrusznik masz wporządku,brak było tylko mocy z rozładowanego akumulatora.Obiawy identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o ładowaniu aku; włączyłem szeregowo amperomierz przed aku i pokazywał prąd ladowania 0,75 A przy obr 1400 czy to jest ok . może ktoś odpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy istnieje taka mozliwość żeby ciapek pociagnał głębosz 1 zębowy? I do jakiej głębokosci na na ziemiach średniej ciezkosci? Ale mi sie zrymowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...