Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki mam takie pytanie dlaczego podnosnik w moim ciapku strasznie szybko opuszcza maszynywszyskto bylo wymienine pompai tp

czyż by to była wina rozdzielacza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że podnośnik szybko puszcza na to mozna znaleźć nawet pare przyczyn:

1. puszcza na pierścieniach tłokowych bo sa już zurzyte lub mogą być zapieczone

2. może być porysowana wewnątrz tuleja cylindrowa na skutek dostania sie tam jakiegoś ciała obcego lub gdy zbyt rzadko czyści sie filtr oleju

3. którys z gumowych oringów przepuszcza olej jeden mały chyba 11,3x2,4 znajduje się on z góry między tuleja cylindrową a korpusem całego podnosnika, a drugi 68x3 w pokrywce przedniej tulei cylindrowej tej przykręcanej na 5 śrub ps. miałem przypadek że ta pokrywka była peknieta i tam puszczało

4. i pozostaje rozdzielacz, ale najpierw lepiej sprawdzić zakładając swój do innego ciagnika w którym nie puszcza lub odwrotnie sprawny czyjś do swojego wtedy mamy pewność bo rozdzielacz troche kosztuje i mozna uniknąc zbednych wydatków,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki.......
Mistrzuś i nie wie, że chłopaki u szewca drewniane gwoździe prostują zębami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzus napisz cos wiecej co dokladnie wymieniles i jak szybko opada pod jakim obciazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze w imieniu sąsiada. Wymienił wszystko pompa, tlok, cylinder,

pierscienie simeringi, filter generalnie caly remont opuszcza.

Stary rozdzielacz zostal. Opuszcza dość szybko z pługiem podorywkowym ok, 1min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie, wie ktoś może jak można odpowietrzyć tura T-210 w C-330 Bo już dosłownie nie daje sie nim pracować... jak opuszcze całkowicie to potem na pełnym gazie z 10 sekund musi pochodzić zanim sie bujnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Panowie, wie ktoś może jak można odpowietrzyć tura T-210 w C-330 Bo już dosłownie nie daje sie nim pracować... jak opuszcze całkowicie to potem na pełnym gazie z 10 sekund musi pochodzić zanim sie bujnie...
Jesteś pewien, że jest zapowietrzony? Podnieś do góry, zablokuj i spróbuj zaczepić się na widłach. Jak się ugną znaczy zapowietrzony, jak nie to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest na bank zapowietrzony, uginają się jak cholera
To poodkręcaj przewody ciśnieniowe na uniesionych ramionach i dokręcisz je wtedy aż zacznie wypływać olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderator dlaczego tu niet opcji zmień?

A swoją drogą masz b. dobre siłowniki, jeszcze się z takimi nie spotkałem, zawsze same się odpowietrzają po kilku cyklach pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderator dlaczego tu niet opcji zmień?

A swoją drogą masz b. dobre siłowniki, jeszcze się z takimi nie spotkałem, zawsze same się odpowietrzają po kilku cyklach pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zobacze co z tego wyjdzie. Kiedys już tak zrobiłem tylko na opuszczonym turze, poszło troche powietrza ale niewiele to dało. Ponoć w niektórych turach są wkręty odpowietrzające ale w tym ich nie widze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisze w imieniu sąsiada. Wymienił wszystko pompa, tlok, cylinder,

pierscienie simeringi, filter generalnie caly remont opuszcza.

Stary rozdzielacz zostal. Opuszcza dość szybko z pługiem podorywkowym ok, 1min.

to pewnie wina rozdzielacza niech go wyjmnie i sprawdzi u fachowca ktory robi w chydraulice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy skrucenie tłumika o 4 cm na rurze przy kolektorze może mieć wpływ na moc i efektywność opuszczania spalin z silnika?

 

mam nowy filtr powietrza starego typu zalałem go olejem do poziomu 1 cm poniżej rury tak zwanej kominowej na wzór starego filtru i mam problem bo nowy przepuszca olej do kolektora i mi go ubywa z miski filtra, co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie rozdzielacz to wina może być w cylindrze, sasiad tak miał kupił cały zestaw tłok cylinder i pierścienie i nadal puszczało i to szybko przy rozgrzanym oleju i okazało się że ten cylinder był nadwymiarowy i jak się wsadziło do niego tłok to miał on duzy luż promieniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie widział co składa. co do odpowietrzania tura spróbuj tłoki wepchnąć na max(odłącz je od tura) odkręć nie do końca węże i puść olej a następnie dokręć węże i załóż tłoki do tura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widział nie widział jak wszystkie cylindry miały taki sam wymiar! wiec nie miał w czym przebierać, nie wiem wada fabryczna czy jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

współczuje tym co muszą robic c 330 w polu
Możesz uzasadnić swoją wypowiedź?
To jest zbyt trudne Należy to traktować zważywszy na porę pisania tego posta jako poobiednie puszczenie bąka .............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...