Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

[ wychodzi mi na to że mój to jakiś nałogowiec
Pewnie nauczył się od właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ wychodzi mi na to że mój to jakiś nałogowiec
Pewnie nauczył się od właściciela
Do tego mi daleko ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ wychodzi mi na to że mój to jakiś nałogowiec
Pewnie nauczył się od właściciela
Dwie skiby dla c-330 to trochę ciężko,jak się ciągnik rozgrzał to i pragnienie mu wzrosło. Każdemu chce się pić jak się rozgrzeje,normalna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ wychodzi mi na to że mój to jakiś nałogowiec
Pewnie nauczył się od właściciela
Dwie skiby dla c-330 to trochę ciężko,jak się ciągnik rozgrzał to i pragnienie mu wzrosło. Każdemu chce się pić jak się rozgrzeje,normalna rzecz.
Aleś wymyślił .......... Przemyśl jeszcze raz najlepiej na trzeźwego ......... Może coś ciekawszego wymyślisz i zdołasz to przelać na forum.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam 330 i spokojnie chodzi z 2 skibami w orce
Jeszcze dużo czasu musi minąć zanim C -330 zniknie z krajobrazu polskiej wsi .......... , pewnie że ciaper sobie radzi z dwoma dużymi skibami z Grudziądza , ale czy tak spokojnie ? No cóż , to pozostawia wiele do życzenia....... no ale nie jest tak źle ....... zawsze może być gorzej ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam instrukcje obslugi, katalog czesci oraz instrukcje napraw do C330

 

 

Jesli ktos potrzebuje, oto moj mail:

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ciągnik rozgrzeje to powinien palić mniej na takich samych obrotach i przy takim samym obciążeniu niż jak jest zimny bo silnik lepiej spala rope jak jest rozgrzany i osiaga nieznacznie większa moc, gdyby było na odwrót to by niebył potrzebny termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ wychodzi mi na to że mój to jakiś nałogowiec
Pewnie nauczył się od właściciela
Dwie skiby dla c-330 to trochę ciężko,jak się ciągnik rozgrzał to i pragnienie mu wzrosło. Każdemu chce się pić jak się rozgrzeje,normalna rzecz.
Aleś wymyślił .......... Przemyśl jeszcze raz najlepiej na trzeźwego ......... Może coś ciekawszego wymyślisz i zdołasz to przelać na forum.......
Wychodzi na to, że masz pijaka w garażu.Korzystniejsze to niż mieć pijaka w domu.Nie trzeba do wszystkiego podchodzić tak śmiertelnie poważnie,czasami można i pożartować,wszak śmiech to ponoć zdrowie.A tak całkiem poważnie to mam nadzieję,że dojdziesz co jest przyczyną tak nadmiernego spalania paliwa,życzę ci tego z całego serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie dwa lata temu zrobiłem ciepkowi kapitalny remont silnika,coś się chyba nie udało bo po remoncie wyrzucał mi olej pod korek więc w tym roku wymieniłem mu pierścionki a on nadal cały czas usmarkany, cały blok w oleju, co to może być za przyczyna proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posłuchajcie dwa lata temu zrobiłem ciepkowi kapitalny remont silnika,coś się chyba nie udało bo po remoncie wyrzucał mi olej pod korek więc w tym roku wymieniłem mu pierścionki a on nadal cały czas usmarkany, cały blok w oleju, co to może być za przyczyna proszę o odpowiedź

może być wina klawiatury - luzy dźwigienek lub wykręcone zaślepki od kanału smarowania - lub wina pokrywy klawiatury - pęknięcia przy otworach pod nakrętkami mocującymi (nawet mało widoczne).Korek też można nowy założyć jak jest mało drożny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo wyrzuca olej, jeśli wtedy gdy dostaje ostro po garach to niestety ten typ tak ma. Umyć korek, namoczyć w benzynie albo choć w ropie i dobrze przedmuchać, tak z kilka razy i coś powinno na jakiś czas pomóc.

 

Najlepsze wyjście to zrobienie szczelnego odpowietrzenia z wyjściem np. do kolektora ssącego, tylko trzeba to zrobić tak żeby znowu nie zasysał oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posłuchajcie dwa lata temu zrobiłem ciepkowi kapitalny remont silnika,coś się chyba nie udało bo po remoncie wyrzucał mi olej pod korek więc w tym roku wymieniłem mu pierścionki a on nadal cały czas usmarkany, cały blok w oleju, co to może być za przyczyna proszę o odpowiedź

A czy przy tym remoncie wymieniałes albo coś robiłeś z wałkiem rozrządu?.

Ja miałem taki przypadek też silmik po remoncie a wyglądał jak parowóz i się okazało że na wałku rozrządu był za długi rowek który dawkuje olej na klawiaturę. Zmieniłem wałek i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ wychodzi mi na to że mój to jakiś nałogowiec
Pewnie nauczył się od właściciela
Dwie skiby dla c-330 to trochę ciężko,jak się ciągnik rozgrzał to i pragnienie mu wzrosło. Każdemu chce się pić jak się rozgrzeje,normalna rzecz.
Aleś wymyślił .......... Przemyśl jeszcze raz najlepiej na trzeźwego ......... Może coś ciekawszego wymyślisz i zdołasz to przelać na forum.......
Wychodzi na to, że masz pijaka w garażu.Korzystniejsze to niż mieć pijaka w domu.Nie trzeba do wszystkiego podchodzić tak śmiertelnie poważnie,czasami można i pożartować,wszak śmiech to ponoć zdrowie.A tak całkiem poważnie to mam nadzieję,że dojdziesz co jest przyczyną tak nadmiernego spalania paliwa,życzę ci tego z całego serca.
Spoko To jest wina dawki w pompie wtryskowej. Gość przesadził , jak ją robił ..... zresztą powiedział mi o tym że dołożył o 15 % więcej niż winno być , bo to ciągnik i pracuje przy wszystkim ..... Po nowym roku dostanie ją na stół i niech zmniejszy dawkę do wartości " fabrycznej " , wcale nie cieszy mnie to że nie można ciągnika zdusić na 3 biegu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jak bardzo wyrzuca olej, jeśli wtedy gdy dostaje ostro po garach to niestety ten typ tak ma. Umyć korek, namoczyć w benzynie albo choć w ropie i dobrze przedmuchać, tak z kilka razy i coś powinno na jakiś czas pomóc.

 

Najlepsze wyjście to zrobienie szczelnego odpowietrzenia z wyjściem np. do kolektora ssącego, tylko trzeba to zrobić tak żeby znowu nie zasysał oleju.

zgadzam się w pełni że ten typ tak ma ..... po paru tyś mth każdy silnik ciapka jest ubrudzony olejem ........ a zwłaszcza jak dostanie porządnie po garach ..... choć można przerobić korek i poprowadzić odmę wężem poza silnik , wtedy jest czysto na silniku , gorzej pod ...... jak staniesz w miejscu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jak bardzo wyrzuca olej, jeśli wtedy gdy dostaje ostro po garach to niestety ten typ tak ma. Umyć korek, namoczyć w benzynie albo choć w ropie i dobrze przedmuchać, tak z kilka razy i coś powinno na jakiś czas pomóc.

 

Najlepsze wyjście to zrobienie szczelnego odpowietrzenia z wyjściem np. do kolektora ssącego, tylko trzeba to zrobić tak żeby znowu nie zasysał oleju.

zgadzam się w pełni że ten typ tak ma ..... po paru tyś mth każdy silnik ciapka jest ubrudzony olejem ........ a zwłaszcza jak dostanie porządnie po garach ..... choć można przerobić korek i poprowadzić odmę wężem poza silnik , wtedy jest czysto na silniku , gorzej pod ...... jak staniesz w miejscu ....

 

Zawsze mozna "uwiazac" jakies wiadereczko na olej a pozniej wlewac go spowrotem do silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na okres świąteczny zapomnijmi o problemach sprzętowych i życzmy sobie dużo szczęścia, zdrowia oraz w nowym roku dużo cierwpliwości i wytrwałości w obsłudze naszego niezawodnego sprzętu C-330

 

Z pozdrownieniami dla wszystkich użytkoników:

 

rolnik11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: do jakich prac uzywacie WOM-u zależnego? W zwiazku z tym że u mnie WOM zależny jest niesprawny wszystkie prace: koszenie trawy, rozsypywanie nawozu, praca z rozrzutnikiem, przewracanie siana, wykopywanie ziemniaków robie uzywajac WOM-u niezależnego. Nie jestem pewny czy jest to dobre zachowanie. Może sa jeszcze inne czynności wymagajace uzycia WOM-u zaleznego ktorych tu nie wymieniłem. Z gory dziekuje za odpowiedzi i życze wszystkim wesołych świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: do jakich prac uzywacie WOM-u zależnego? W zwiazku z tym że u mnie WOM zależny jest niesprawny wszystkie prace: koszenie trawy, rozsypywanie nawozu, praca z rozrzutnikiem, przewracanie siana, wykopywanie ziemniaków robie uzywajac WOM-u niezależnego. Nie jestem pewny czy jest to dobre zachowanie. Może sa jeszcze inne czynności wymagajace uzycia WOM-u zaleznego ktorych tu nie wymieniłem. Z gory dziekuje za odpowiedzi i życze wszystkim wesołych świąt
To jest dobre zachowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra skoro tak to do jakich celów bardziej wskazane jest używać WOM zależny od niezależnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U nas w ciapku używamy do wszystkiego womu niezależnego - dzwignia do tyłu.

A zależnego niegdy nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra skoro tak to do jakich celów bardziej wskazane jest używać WOM zależny od niezależnego?

Z instrukcji: "WOM zależny można wykorzystać do napędu przyczep z osią napędzaną lub do napędu przystawki pasowej."

Z tego wynika że do wszystkich prac polowych stosować należy WOM niezależny. Ja zależnego używałem jedynie do napędu wyorywacza do drzewek - samoróbka z wytrząsaczem - na 540 się sypał ale po wzmocnieniu śmiga na niezależnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zależny to np. tylko do kopaczki czy kombajnu ziemniaczanego, jak wejdzie kamień pod rolkę to wystarczy cofnąć na zależnych i heja do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie WOM zależny jest niesprawny

A może ktoś ukradł Tobie koła w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...