Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie WOM zależny jest niesprawny

A może ktoś ukradł Tobie koła w skrzyni?

Pewnie, musiał się narobić, by właściciel nie zauważył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie WOM zależny jest niesprawny

A może ktoś ukradł Tobie koła w skrzyni?

Pewnie, musiał się narobić, by właściciel nie zauważył
Narobić jak narobić ..... , ale ten ktoś musiał być naprawdę szybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem całkiem możliwe ale ja bym sie nie pierdzielił z jednym kołem ze skrzyni biegów tylko brałbym cały ciagnik

[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Pią Gru 28 22:22 GMT 2007 Temat postu: głowica

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

witam wszystkich , wymieniłem uszczelke pod głowica i z jednej strony lekko jest mokra od strony pompy wtryskowej widać delikatne bańki powietrza czy wymienić ją na nową czy zrobić z 50mh i ją dokręcić a może została założona lewą stroną czy ją poluzować i jeszcze raz dokręcić . a w nowym roku życze wszystkim udanych napraw i remontów pozdrawiam serdecznie szymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysłany: Pią Gru 28 22:22 GMT 2007 Temat postu: głowica

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

witam wszystkich , wymieniłem uszczelke pod głowica i z jednej strony lekko jest mokra od strony pompy wtryskowej widać delikatne bańki powietrza czy wymienić ją na nową czy zrobić z 50mh i ją dokręcić a może została założona lewą stroną czy ją poluzować i jeszcze raz dokręcić . a w nowym roku życze wszystkim udanych napraw i remontów pozdrawiam serdecznie szymek

Tylko dokręcić ! Pamiętaj o kolejności dociągania nakrętek na szpilkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymieniałem olej w skrzyni bo wczesniejszy był juz zuzyty i dolałem do niego ok litra przepału bo brakowało mi do podnoszenia wideł z tura i wtety zaczoł mi sie olej burzyc wiec go wymieniłem i wyczysciłem skrzynie ropą i wlałem hipol 6, 25 litrów ale niestety nadal mi sie burzy i w tłoki do tura pompowane jest praktycznie same powietrze co moze być tego przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio wymieniałem olej w skrzyni bo wczesniejszy był juz zuzyty i dolałem do niego ok litra przepału bo brakowało mi do podnoszenia wideł z tura i wtety zaczoł mi sie olej burzyc wiec go wymieniłem i wyczysciłem skrzynie ropą i wlałem hipol 6, 25 litrów ale niestety nadal mi sie burzy i w tłoki do tura pompowane jest praktycznie same powietrze co moze być tego przyczyna??
Sprawdź filtr oleju , możliwe że jest rzeczywiście przytkany. Coś mi się zdaję że mocno narozrabiałeś dolewając przepracowany olej. Obyś teraz nie musiał rozbierać całej hydrauliki i wszystkiego myć i czyścić. Nie wszystkie gatunki olejów są mieszalne ze sobą , a takie pienienie jest charakterystycznym objawem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy przenigdy nie powinno się lać oleju napędowego do skrzyni biegów ani do silnika w celu twz. przepłukania ,kto ci podsunoł ten pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest różnica wału korbowego w modelach c-328 i c-330
Różnicy nie ma żadnej Wał z silnika C-330 idealnie pasuje do silnika C328 , różnica jest tylko w panewkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle są jakieś płyny do płukania silnika czy skrzyni ,oczywiście od wewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle są jakieś płyny do płukania silnika czy skrzyni ,oczywiście od wewnątrz?
Nalej sobie dobrej jakości oleju do silnika czy skrzyni i nie kombinuj , bo jak sobie silnik wypłuczesz to remont na bank .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle są jakieś płyny do płukania silnika czy skrzyni ,oczywiście od wewnątrz?

 

Do płukania skrzyni można użyć oleju hydraulicznego bo on się miesza z wszystkimi oleiami przekładniowymi, ale coś mi się wydaje że mógł iść simering na pompie i sie układ zapowietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr jest dobry bo wykreciłem go i nadal sie zapowietrza bede musiał jeszcze sprawdzic simering i zobaczymy czy pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle są jakieś płyny do płukania silnika czy skrzyni ,oczywiście od wewnątrz?

 

Do płukania skrzyni można użyć oleju hydraulicznego bo on się miesza z wszystkimi oleiami przekładniowymi, ale coś mi się wydaje że mógł iść simering na pompie i sie układ zapowietrza

 

 

najlepiej spuść olej i przepłucz silnik naftą

mi to pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle są jakieś płyny do płukania silnika czy skrzyni ,oczywiście od wewnątrz?

 

Do płukania skrzyni można użyć oleju hydraulicznego bo on się miesza z wszystkimi oleiami przekładniowymi, ale coś mi się wydaje że mógł iść simering na pompie i sie układ zapowietrza

 

 

najlepiej spuść olej i przepłucz silnik naftą

mi to pomaga

Nafta Ci pomaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle są jakieś płyny do płukania silnika czy skrzyni ,oczywiście od wewnątrz?

 

Do płukania skrzyni można użyć oleju hydraulicznego bo on się miesza z wszystkimi oleiami przekładniowymi, ale coś mi się wydaje że mógł iść simering na pompie i sie układ zapowietrza

 

 

najlepiej spuść olej i przepłucz silnik naftą

mi to pomaga

Nafta Ci pomaga ?

są specjalne preparaty wlewa się je na stary olej , rozgrzewa go i spuszcza.

na 20 litrów oleju to jakoeś 30 - 40 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle są jakieś płyny do płukania silnika czy skrzyni ,oczywiście od wewnątrz?

 

Do płukania skrzyni można użyć oleju hydraulicznego bo on się miesza z wszystkimi oleiami przekładniowymi, ale coś mi się wydaje że mógł iść simering na pompie i sie układ zapowietrza

 

 

najlepiej spuść olej i przepłucz silnik naftą

mi to pomaga

Nafta Ci pomaga ?

są specjalne preparaty wlewa się je na stary olej , rozgrzewa go i spuszcza.

na 20 litrów oleju to jakieś 30 - 40 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie:

Jakie oznaczenia są napisane na pasku klinowym w C-330?

I nie pytajcie dlaczego pytam :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farmer na 102 -

mam dokładnie ten sam problem, układ jest cholernie zapowietrzony, i tur i podnośnik, miałem zamiar wymienić olej [jest zabrudzony i jakby rozwarstwiony, filtr miałem pęknięty] ale skoro to nie pomaga to chyba wpierw zajrze do pompy. Musi gdzieś zasysać bo z pienienia chyba aż tak by sie nie zapowietrzył. Ja chyba zasyfiłem olej przez pożyczane przyczepy ale to było 2 lata temu a zapowietrzył sie we wrześniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
farmer na 102 -

mam dokładnie ten sam problem, układ jest cholernie zapowietrzony, i tur i podnośnik, miałem zamiar wymienić olej [jest zabrudzony i jakby rozwarstwiony, filtr miałem pęknięty] ale skoro to nie pomaga to chyba wpierw zajrze do pompy. Musi gdzieś zasysać bo z pienienia chyba aż tak by sie nie zapowietrzył. Ja chyba zasyfiłem olej przez pożyczane przyczepy ale to było 2 lata temu a zapowietrzył sie we wrześniu)

 

u mnie podnosnik pracuje normalnie tylko tur jest zapowietrzon,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...