Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Masz pan przedmuchy na pierscieniach prawdopodobnie, jak w mojej zaczelo wyrzucac to skonczylo sie na kapitalce silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

co może być przyczyną wyrzucania oleju przez korek wlewu oleju? czy to jest spowodowane złym stanem silnika?[/quote

Czasami się zdarza że są zapieczone pierścienie. Wystarczy wymienić.To się okaże i tak trzeba rozkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

JA też miałem ten sam problem przed remontem a po remoncie jest praktycznie to samo wymieniałem pierścienie itp kapitalka i tak to samo więc to nie zawsze świadczy to o złym stanie silnika Niektóre typy tak mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z wyrzucaniem oleju w 330M. Kapitalny miał robione i dalej to samo. Kupiłem kompletny korek od 60-tki tokarz dotoczył flanszę przykęciłem do dekla i skonczył się wyciek oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A jak często myjecie odpowietrznik silnika(korek wlewu oleju)?Miron-Odnośnie tarczy sprzęgłowej to nie pamiętam,ale przyłóż dłuższym końcem do silnika i jeżeli będziesz miał jeszcze luz to tak zamontuj.Bo w C-360 idzie dłuższym do silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

JA też miałem ten sam problem przed remontem a po remoncie jest praktycznie to samo wymieniałem pierścienie itp kapitalka i tak to samo więc to nie zawsze świadczy to o złym stanie silnika Niektóre typy tak mają

Pewnie prowadnice zaworów są wyrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim kapitalka była robiona jakieś 2,5 do 3 lat temu i naprawa niczego nie zmieniła głowica też była w regeneracji były włożone polskie zestawy napracze i niby nie żadne rzemielśnicze ale wiadomo jak to jest w polsce a korek wymieniłem przed robotami wiosennymi i nic to nie zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem taki sam problem z wyrzucaniem oleju w 330M. Kapitalny miał robione i dalej to samo. Kupiłem kompletny korek od 60-tki tokarz dotoczył flanszę przykęciłem do dekla i skonczył się wyciek oleju.

zapodaj fotki jak możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ktoś może wie dlaczego trzydziestka kopci pod obciążeniem i przy ruszaniu, nie koniecznie bez obciążenia powinno tak być czy nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykrec wtryski i daj do sprawdzenia, to niewiele kosztuje, pompa wtryskowa moze miec zwiekszoną dawke i tez bedzie kopcił, ja celowo zwiekszyłem dawke na pompie zeby miał wiecej siły i bardziej kopci, ale kazda trzydziestka troche kopci, jeszcze nie widziałem trzydziestki która by troche nie kopciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no jak tak to spoko bo trochę jest podkręcona ale jeszcze coś mi stuka od czasu do czasu jakby w tylnym moście przy jeździe ale częściej przy ostrym ruszaniu czy tak ma być czy jest coś nie tak a i jeszcze jedno coś odkręca mi się prawa zwoinica czego to wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten preparat uszczelni blok poci się wodą koło górnej części od strony pompy wtryskowej. olej chyba się nie podnosi

a oto nazwa preparatu Wynn's Cylinder Block Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy a nie reklamy produktu z resztą to nie mój produkt jakby nawet się nazywał kurze gówno do uszczelniania bloków to nie interesuje mnie nazwa tylko czy pomoże rozwiązać mój problem jak masz jakieś konkretną pomoc odp to pisz a nie cwaniakujesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem jak ten preparat,ale czytałem że po kilkukrotnym spuszczeniu wody zostaje wypłukany z układu chłodzenia.Jeżeli jest dostęp to według mnie lepiej zastosować klej"spaw na zimno".Takie preparaty to stosować gdy nie ma innej możliwości naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostanie wyplukany albo narobi syfu w kanalikach z woda i je zatka. ja mam dystans do takich wynalazkow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje pomocy a nie reklamy produktu z resztą to nie mój produkt jakby nawet się nazywał kurze gówno do uszczelniania bloków to nie interesuje mnie nazwa tylko czy pomoże rozwiązać mój problem jak masz jakieś konkretną pomoc odp to pisz a nie cwaniakujesz!

mozesz zapakowac albo proszku albo plynu do uszczelniania chlodnic i nic nie zaklei za grube kanaly sa a uszczelni i bedzie to trzymac tylko trzeba to zgodnie z instukcja zastosowac i w odpowiednim stosunku do ilosci wody-plynu.

nie polecam tego do aut osobowych bo faktycznie potrfi nagrzewnice przytkac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie spotkalem sie z zatkaniem w osobwce. rzeczywiscie w ciagniku wieksze sa kanaliki wiec moze bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. może było już to przerabiane ale jakoś nie udało mi się na szybko nic znaleźć, a potrzebuje na szybko info o tym z jaką prędkością jedzie c 330 na czwórce przy 1500 obr/min. Potrzebne mi to do ustawienia opryskiwacza. Jakby ktoś miał rozpiskę o prędkości na pozostałych biegach to też byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...