Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

ciągnika do tokarki nie wsadzisz. ja już powiedziałem co trzeba zrobić, ale to twój ciągnik i możesz z nim robić co chcesz. chociaz moj ojciec jest mechanikiem od 30 lat zapytam sie go, moze cos poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale on w obudowie ma elipse gdzie wchodzi simering i łozysko a nie na wale.
Noto trzeba wymienić ta tuleje co jest w niej simering czyli ta tuleje co pracuje po niej łozysko oporowe i po ptokach.........a chodzby było w skrzyni wyrobione gniazdo od łozyska to jest na to prosty sposób ale to juz inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was takie pytanie ile powinno się zmieścić cieczy do układu chłodzenia w c330? bo u mnie po wymianie chłodnicy wchodzi tylko 6 l i wydaje mi się, że jest to mało. Czyżby te nowe chłodnice miały mniejszą pojemność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką kupiłeś chłodnice bo jest 3 rodzaje...........u mnie wchodzi troche ponad 7 litrów.A mam orginalna a ty pewnie kupiłes chińszczyzne za 230 zł,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za 310 to masz orginał URSUS...........powiedz mi kolego czy masz u góry przy korku tabliczke informacyjna i napis URSUS a także numery....?Bo jak nie masz to masz chińszczyzne............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście ze lepiej by było mieć orginalną chłodnice. Ale ta chinska też nie jest taka zła....tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróbel to kup .........dam ci taki przykład.Kup wahacz do samochodu LUCAS i Chińszczyzne.na którym dłuzej pojezdzisz i ktory ma lepsze właściwosci i parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy wahacz a chłodnica to nie ta kategoria do porównań;p

tu masz przeniesienia siły a tam tylko płyn sobie płynie więc jak nie jest to najgorszy szajs to da rade na pewno ewentualnie troche szybciej przerdzewieje jak bedzie woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kolejny problem coś mi zgrzyta w tylnym kole od strony filtra powietrza lub w tych okolicach hamuje też dosyć kiepsko czy to zgrzytanie nie jest szkodliwe czy może coś rozwalić bo jak zaczną się żniwa to będzie musiała obrobić z 17ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy stosował ktoś przy swoim ciągniku rozrusznik z przekładnią???? co może na ten temat powiedzieć, jakie wnioski, jaki akumulator to ciągnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwsza powinna zacząć hamować przyczepa czy ciągnik? A może równocześnie? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że powinny hamować równocześnie lecz bardzo ciężko jest tak ustawić bez odpowiedniego sprzętu samemu musisz ustawić hamulce tak żeby przyczepa hamowała wcześniej niż ciągnik ponieważ gdy będzie odwrotnie to przyczepa cię wyprzedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że powinny hamować równocześnie lecz bardzo ciężko jest tak ustawić bez odpowiedniego sprzętu samemu musisz ustawić hamulce tak żeby przyczepa hamowała wcześniej niż ciągnik ponieważ gdy będzie odwrotnie to przyczepa cię wyprzedzi

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw zawsze hamuje przyczepa potem ciagnik.Nie piszcie głópot ze rownoczesnie !!!!!!!!Popatrzcie na TIR-a to zobaczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was takie pytanie czy jak ciągnik pracuje przez dłuszy czas pochylony w strone kuł tylnich to może się coś dziać z silnikiem bo jak w tamtym roku pożyczyłem bratu ciągnik do cyklopa a wybierał obornik z płytu która jest spadzista ciągnik zaczoł pluć olejem z kolektora ale potem poszedł do orki i wszystko było ok (olej sie wypalił i juz nie pluł) aż do momentu kiedy w tym roku znowu go pożyczył i po 7 godzinach pracy w takiej pozycji z przerwami bo woźili jednym rozrzutnikiem znowu zaczoł pluć z tym że objawy te nie przeszły jak w ubiegłym roku. Co robić ciągnik niby chodzi normalnie nie kopci nie grzeje się tylko pluje olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skad wypluwa ten olej? jaki traktor

 

Jest to ciapek a olej leci z łonczena komina z koletorem wylotowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc może jest luz na zaworach i pod małym obciążeniem (jak a cyklopie ) olej się nie wypala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byc może jest luz na zaworach i pod małym obciążeniem (jak a cyklopie ) olej się nie wypala

 

Ale cyklopem robie wiele razy u siebie na płaskim i nie pluł a u nich jak wiadą na tą płyte ciągnik pochylony i kilka godzin i pluje. Tylko zastanawiam się co robić rozbierać czy czekać morze samo przejdzie jak w tamtym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam do was takie pytanie czy jak ciągnik pracuje przez dłuszy czas pochylony w strone kuł tylnich to może się coś dziać z silnikiem bo jak w tamtym roku pożyczyłem bratu ciągnik do cyklopa a wybierał obornik z płytu która jest spadzista ciągnik zaczoł pluć olejem z kolektora ale potem poszedł do orki i wszystko było ok (olej sie wypalił i juz nie pluł) aż do momentu kiedy w tym roku znowu go pożyczył i po 7 godzinach pracy w takiej pozycji z przerwami bo woźili jednym rozrzutnikiem znowu zaczoł pluć z tym że objawy te nie przeszły jak w ubiegłym roku. Co robić ciągnik niby chodzi normalnie nie kopci nie grzeje się tylko pluje olejem.

Wg. mnie w tym wypadku występuje stan ,jakby był zaduży stan oleju,co dzieje się na przechyłości.Wtedy występuje jedną stroną smarowanie rozbryzgowe i pierścienie zgarniające nie mogą sobie z tym poradzić lub są zużyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam do was takie pytanie czy jak ciągnik pracuje przez dłuszy czas pochylony w strone kuł tylnich to może się coś dziać z silnikiem bo jak w tamtym roku pożyczyłem bratu ciągnik do cyklopa a wybierał obornik z płytu która jest spadzista ciągnik zaczoł pluć olejem z kolektora ale potem poszedł do orki i wszystko było ok (olej sie wypalił i juz nie pluł) aż do momentu kiedy w tym roku znowu go pożyczył i po 7 godzinach pracy w takiej pozycji z przerwami bo woźili jednym rozrzutnikiem znowu zaczoł pluć z tym że objawy te nie przeszły jak w ubiegłym roku. Co robić ciągnik niby chodzi normalnie nie kopci nie grzeje się tylko pluje olejem.

Wg. mnie w tym wypadku występuje stan ,jakby był zaduży stan oleju,co dzieje się na przechyłości.Wtedy występuje jedną stroną smarowanie rozbryzgowe i pierścienie zgarniające nie mogą sobie z tym poradzić lub są zużyte.

 

Ciągnik popracował w orce i siewniku i przeszło. A przyczyną prawdopodobnie było jak piszesz zbyt wysoki poziom oleju z jednej strony bo jak wyciągłem miarke jak stał pochylony to poziom był ponad max kiedy na równym był leko powyżej min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...