Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

to strasznie kopci i to tak leko na biało a jak wejdzie na obroty to nawet dymku nie pusci. co to za przyczyna?

Jest to normalny objaw, nie tylko silnika po kapitalce. Zastanawia mnie tylko zabarwienie dymu, białe znaczy, że ciągnik wyrzuca niespalone paliwo, może masz za dużą dawkę ustawioną, lub coś nie tak z wtryskami? Ważna tu jest również temperatura silnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak myślicie coś się dzieje czy tak powinno byc ?

Nie jest to normalny odgłos. Możesz cos wiecej napisać np. gdzie jest najbardziej słyszalny, jaki ma dzwięk,itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten odgłos wydaje mi się dochodzi z okolic kolektora. A poza tym silnik ma trochę inny głos.

Pytam bo wcześniej czegoś takiego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ten odgłos wydaje mi się dochodzi z okolic kolektora. A poza tym silnik ma trochę inny głos.

Pytam bo wcześniej czegoś takiego nie było.

Zawory sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam poszukuje wienca do ursus C-325.nigdzie nie moge go dostac.

Prosze o informacje gdzie mozna dostac wience.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam poszukuje wienca do ursus C-325.nigdzie nie moge go dostac.

Prosze o informacje gdzie mozna dostac wience.

I raczej nigdzie go nie dostaniesz ! Przynajmniej nowego , chyba że bedzie cud....... Proponuję ci szukać po " Anonsach " czasmi ktoś się ogłasza zę ma do sprzedania częsci do C -325 . A jak z innymi częsciami do silnika ? Bo chyba też jest kłopot .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam

Chcę zapytać szanowne towarzystwo o sprawę czujnika temperatury.Mam ciągły problem ze wskaźnikiem temperatury, wymiana trójwskaźnika co kilka miesięcy dużo kosztuje.

Mam elektroniczny czujnik temperatury (taki jak są np. w samochodach). Co myślicie o zastosowaniu takiego czujnika, a może ktoś już ma zainstalowane.

Pozdrawiam

A co Ty z tym trójwskaźnikiem robisz że bezprzerwy go wymieniasz ? U mnie działa parę lat bez najmniejszego problemu.

Witam,

z takim samym problemem co Ty borykał się mój teść, tylko on wymieniał swój trójwskażnik co dwa lata, co zrobiłem i Tobie jako 100% typ polecam.

Poszukaj w Twojej okolicy handlarza częściami od MERCEDESA, kup WsKAŻNIK TEMPERATURY WODY plus co bardzo ważne z CZUJNIK TEMPERATURY WODY gwint pasuję idealnie , za zegar zapłaciłem 20.- zł

za czujnik 10.- zł ( taki zestaw montowany jest w prawie wszystkich pół i cężarowych mercach) nie wpadnij czasami na pomysł i nie mieszaj wskażnika

z jednego samochodu z czujnikem z innego bo wtedy wskazania nie będą

prawdziwe, zeby już tuning był do końca perfekt rozglądnij się za małą obudową od głośnikasamochodowego i dołóż jeszcze amperomierz . Nie wiem co masz alternator czy prądnicę jeżeli prądnicę to musisz zmienić tylko biegunu na akumulatorach tak żeby plus szedł na rozrusznik a minus na masę (oryginalnie jest odwrotnie) Jak zamontowane zegary wygłądają w rzeczywistości masz to w prywatnym mailu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potrzebuje zwiekszyć udźwig podnosnika w mojej C-330. Pompe mam rok po regeneracji, wymienione wszytkie uszczelnienia, olej zalałem wtedy nowy, kipru nie uzywam wiec sie nie wymieszał.

Potrzebuje cos zrobić aby uzuskać troszke większy udźwig do siewnika!! Co zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trzeba założyć siłownik wspomagający.

Ale mi nie trzeba az takiej mocy!! Poprostu cieszyło by mnie jak by sie choć troche udźwig zwiększył. Żadne przeróbki nie wchodza w gre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic takiego nie robiłem, gdzie jest ten zawór i jak sie do niego dostac, W jaki sposób sie go podkręca, ma to jakiś wpływ na zywotność pompy??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Potrzebuje cos zrobić aby uzuskać troszke większy udźwig do siewnika!! Co zrobić???

A jaki masz siewnik? Zwiększenie udźwigu podnośnika niewiele da, pojawią się problemy z skrętem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jwst przy rozdzielaczu takie pokrętło i trzeba je wkręcić do oporu. Ja tak mam bo ciapek chodzi głównie w turze. Pompe mam drugo ale ciągik ma 25lat i jeszcze długo będzie chodzić. Ciekawe czy dało by się tam wsadzić jakoś inną pompe (mocnieiszą:lol:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam taki tylko bez spulchniaczy za kołami (nie było od nowości). Ciągam go u3512 ale musze kiedyś wyprubować ciapka. Ciekawe jak będzie szło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciekawe czy dało by się tam wsadzić jakoś inną pompe (mocnieiszą:lol:)
jest wzmocniona, nieco wydajniejsza i sporo ( około 50 % ) droższa, gdzieś wcześniej pisałem jaki to typ, ale nie chce mi się szukać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak sprawna pompa to i zwykła będzie miała udźwig, udźwig przecież regulujesz tylko zaworem ciśnieniowym i niczym więcej, - chyba że pompa jest zjechana na tyle że nie podaje żądanego ciśnienia tak że to że jest lepsza to jest tylko reklama w sklepie ( to co mi o niej powiedzieli ), bo przecież ja nie mam możliwości by je porównać

jak na razie nie narzekam, co chcę to podnosi ale czy zwykła byłaby gorsza to nie wiem najlepiej jak bym sprawdził w rozsiewaczu hydraulicznym, bo tam to musi być i wydajność, ale mając większy traktor już nie zakładam ciapka do tego rozsiewacza .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jest przy rozdzielaczu takie pokrętło i trzeba je wkręcić do oporu. Ja tak mam bo ciapek chodzi głównie w turze.

Jaki ma to wpływ na żywotność pompy??? czy jak dokrece to pokrętło to mi pompa wcześniej nie wysiądzie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi