Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

A mozna spytac ile gosc mam lat. Bo u mnie na okolicy dobrzy pompiarze juz ziemie gryza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A mozna spytac ile gosc mam lat. Bo u mnie na okolicy dobrzy pompiarze juz ziemie gryza

Co mają lata do tego żeby być w czymś dobrym ? Można być skarbnicą wiedzy w wieku lat dwudziestu a kompletnym (słowo zostało usunięte)em w wieku lata piećdzięsięciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok temu przeprowadziłem się na wieś , i razem z domem wpadł mi w ręce ciapek . Połowa 28 a druga połowa 30 cha. Jestem mało doświadczony w sprawach remontów . Narazie zakupiłem akumulatory , wymieniłem oleje , wtryski, kolektory i filtry .Wszystko było OK dopuki nie zacząłem orać po około 1,5 Hektara ciapek padł . poprostu stracił moc . wyraźnie działa tylko jeden gar . przez kolektor wydechowy wycieka woda która również pojawiła się w okolocy uszczelki pod głowicą no i stasznie dymi ,, i teraz nie wiem czy to uszczelka czy głowica siadła . Nie posiadam żadnej instrukcji napraw czy ktoś może mi pomóc . Chcę oprucz tego zmieić pompę wtryskową bo aktualnie jest od 28 a na półce mam od 30 , czy bendą jakieś komplikacje ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co mają lata do tego żeby być w czymś dobrym ? Można być skarbnicą wiedzy w wieku lat dwudziestu a kompletnym (słowo zostało usunięte)em w wieku lata piećdzięsięciu.

Oj te skarbnice wiedzy młode u mnie wyjechały do angli wiec tłumoki zostali. Ostatnio moi znajomi robia pompy to mówia mi ze star jest słabszy, nie równo chodza silniki, a ostatnio u młodego goscia jak byłem co robi pompy bosch (a ja chciałem do władimirca zrobic) to jak mi walna cene to az uszy na bacznosc staneły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj te skarbnice wiedzy młode u mnie wyjechały do angli wiec tłumoki zostali. Ostatnio moi znajomi robia pompy to mówia mi ze star jest słabszy, nie równo chodza silniki, a ostatnio u młodego goscia jak byłem co robi pompy bosch (a ja chciałem do władimirca zrobic) to jak mi walna cene to az uszy na bacznosc staneły

Szkłem d.. nie .......... a dobry majster się ceni , a czasami warto .......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledze walnęli 400 zeta za regenerację pompy we władku , kupil nową za ponad 600 zeta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledze walnęli 400 zeta za regenerację pompy we władku , kupil nową za ponad 600 zeta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie potrzebny mi moment dokręcenia głowicy C 330 i parametry regulacji zaworów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki Rafał a może jeszcze wiesz jaki moment dokręcenia głowicy ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

glowice dociagnij w granicach 220-240Nm. rob to malymi kroczkami. mnie w szkole jeszcze uczyli zeby po dokreceniu juz kazda srube jeszcze dociagnac o kąt 30 stopn,ale nie stosuje tej zasady,chyba glownie dlsatego ze nie mam potzrebnego klucza Jesli tylko bede mogl w czyms pomoc to sluze owom pomocą Pozdrawiam I jeszze taka mala rada....dokrecaj sruby od srodka zeby uszczelka sie rozeszla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piwosz...a silnik masz od 300 czy 328?? jak nie jestes pewien stanu szpilek lub co gorsze gwontow w bloku to cdociagnij mniejszym momentem, i najlepiej dociagnij na goracym silniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

silnik bankowo od 30 chy jaki stan szpilek to nie wiem dopiero jutro bendę rozkrencał . I coś jeszcze --znalazłem na strychu ( zapasy dziadka ) uszczelkę pod głowicę orginalnie zapakowaną z roku1971Na opakowaniu napisano - Uszczelka głowicy silnika samochodu Ursus C- 330 Przedsiębiorstwo państwowe z Poznania opakowanie zachowam na paiątkę . No ale z tym samochodem to przesadzili

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prosze o pomoc; mam problem z ładowaniem akumulatorów tzn. lampka ładowania lekko się żaży podczas normalnej pracy ciągnikiem efekt jest taki że aku sie rozładowują a były nowe , regulator też i instalacja też nowa i połączona na pewno prawidłowo. może to prądnica ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jest do wymiany w mojej c330, jak podniose coś ciężkiego, np.opryskiwacz, lub pługi 3x30, to jak jest dzwignia podnośnika w pozycji do przodu maszyna na tuz sama opada dośc szybko, gdy zostawie dzwignie na pozycji na środku nic nie opada, podnosi szybko tylko to opadanie pojawiło sie jak popracowałem troche ciężej podnośnikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pawel1963.....jesli napewno masz dobrze podlaczone wszystko to sprawdz pradnice....moze szczotki??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chochlik23.....wedlug mnie objawy wskazuja na rozdzielacz.Ale prawde mowiac nie jestem w stanie powiedziec Ci dokladnie tak z "lotu" bo nie mialem za wiele stycznosci z takimi podnosnikami. Wiec poczekaj....moze ktos juz mial taki problem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jak już ktoś ma c330 to ma może 2000 mtg a podnośnika to na bank nikt nie ruszał, więc gdzie dobrac sie do tego rozdzielacza, musze zdejmowac pokrywę od skrzyni od siedzeniem, czy rozdzielcza to to coś pod siedzeniem na skrzyni, sorry za głupie pytania ale tak jak pisąłem nikt w ookolicy podnośnika nie ruszał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paweł1963 jak masz wszystko nowe to radziłbym ci wymienić prądnice na alternator gdyż zrobisz ja a ona znowu sie zepsuje tak już jest. Szkoda nowej instalacji gdyż główny prad z prądnicy ppłynie tym cienkim czarnym przewodem do regulatora i do stacyjki (odbiorników). Pradnica wytworzy 6 A a alternator 60A więc co tu porównywać wystarczy ze założysz dodatkowe światła albo bedziesz jeżdził na światłach to moment przewody Ci sie potopią. A kontrolka żarzy się na wolnych obrotach ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie jak już ktoś ma c330 to ma może 2000 mtg a podnośnika to na bank nikt nie ruszał, więc gdzie dobrac sie do tego rozdzielacza, musze zdejmowac pokrywę od skrzyni od siedzeniem, czy rozdzielcza to to coś pod siedzeniem na skrzyni, sorry za głupie pytania ale tak jak pisąłem nikt w ookolicy podnośnika nie ruszał

Rozdzielacz to jest własnie to " coś " pod siedzeniem na skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chochlik23...nie chcialbym naciagac Cie na zbedne koszty,ale najprawodpodobniej to bedzie rozdzielacz. Jesli podnosi dobrze i trzyma w innej pozycji dzwigni to chyba wina tkwi wrozdzielaczu,chyba jest przymocowany na.....4 sruby?? do niego dochodza rurku i masz oringi miedzy pokrywa posnosnika a rozdzielaczem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chochlik23...nie chcialbym naciagac Cie na zbedne koszty,ale najprawodpodobniej to bedzie rozdzielacz. Jesli podnosi dobrze i trzyma w innej pozycji dzwigni to chyba wina tkwi wrozdzielaczu,chyba jest przymocowany na.....4 sruby?? do niego dochodza rurku i masz oringi miedzy pokrywa posnosnika a rozdzielaczem.

Tzn jakie koszty? Mam nadpękniętą tą dzwignie od podnośnika ( kiedyś włożyłem kołek na ramie podnośnika i podnosiłem wszystko się zblokowało i w ostatniej chwili sprzęgło do podłogi to przestało podnosic ale obudowa od tej rurki w kturej pracuje dzwignia od podnośnika pękło ale to był z 6 lat temu i nie ma wpływu, ale ten rozdzielacz to wymieniam cały razem z tą dzwignią od podnośnika?) Czy wymiana rozdzielacza zwiększyła by udzwig?, bo udzwig jest jaki jest i szybko podnosi ale jak ma naprawde ciężko np. bela siana na kolcu to zaczyna piszczec coś w hydraulice i wogule nie podnosi i przygazówka nie pomaga nawet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli wymieniasz rozdzielacz to z ta dzwignia. Amoze masz tez slaba pompe?? najlepiej gdybys zmierzyl cisnienie to rozwieje watpliwosci... Piszac koszty...mialem na mysli cene rozdzielacza. Ale dlaczego piszczy?? hmm...u mnie tez czasem piszczy ale mma innnny podnosnik i wiem co jest tego przyczyna. Gdybys zmierzyl cisnienie to bylo by prosciej o dokladniekjsza djagnoze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy wymiana rozdzielacza zwiększyła by udzwig?, bo udzwig jest jaki jest i szybko podnosi ale jak ma naprawde ciężko np. bela siana na kolcu to zaczyna piszczec coś w hydraulice i wogule nie podnosi i przygazówka nie pomaga nawet
Jeśli rozdzielacz by przeciekał to udźwig może wzrosnąć, ale rozdzielacz nie jest od tego.

Zwiększyć udźwig można jeśli pompa sprawna dokręcając zawór w rozdzielaczu, bo z tego co piszesz to chyba zawór przeciązeniowy puszcza ( objawem może być właśnie piszczenie ) Podnośnik ma nominalny udźwig tylko 700 kg, a bela siana na kolcu to wiele więcej.

zawór jest z lewej strony rozdzielacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kserkes....ale dlaczego opuszcza TUZ jak dzwignia jest w pozycji podniesione..a na srodku nie opuszcza moze sprobowac z tym zaworem ale dobrze gdyby sprawdzil cisnienie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi