Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

lopo dzięki za kalkulacje mam nadzieje że nie będzie tak źle i w okolicach 2 sie wyrobie pozdrawiam stefano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do PIOTR DE 330 ja mam prase 2 i daje ostro w polu a troktor ma tylko troszke klopotu z ruszeniem wiec z 1 sobie spoko poradzi!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do PIOTR DE 330 ja mam prase 2 i daje ostro w polu a troktor ma tylko troszke klopotu z ruszeniem wiec z 1 sobie spoko poradzi!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Mam:

mam katalogi i instrukcje obsługi oraz INSTRUKCJE NAPRAW w języku polskim do niemal wszystkich URSUS-ów: w tym do C330 oraz C330M

jesli ktos by potrzebowal, oto moj mail:

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawke zwiększa się i da się zwiększyć takim wkrętem który powinien być zaplombowany, a znajduje się on koło korka wlewu oleju do pompy. Odkontrowujesz przeciwnakretke i regulujesz ale lepiej oddać pompe do zakładu tam ustawią tak jak powinno byś wyregulują sekcje tłoczące i wtedy ustawią właściwą dawkę paliwa i nie bedziesz miał wirów w baku, bo sam też możesz się pobawić ale wiesz wtedy więcej pali a teraz jak wiesz ropa troche kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
samemu da sie zwiekszy dawke paliwa
Da się. Pokrętło znajduje się tam gdzie napisał Robert23. Praktyczna rada na początek nie więcej niż pół obrotu. Wierz mi starczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O jaką prasę chodzi kostkującą,czy zwijającą?Znajomy mi opowiadał, że jak padła 360-tka, to prasował C-330 i podobno 30-tka nieżlesobie radziła ze zwijającą Sipmą.Pracował tak dopuki nie uszykował 60-tki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rysiek,bez obrazy,ale z rozumem się minołeś?

Mam sąsiada który prasuje Sipmą zwijającą Ursusem 2812, a ten nie jest dużo mocniejszy od c-330. Tylko że jak prasował znajomemu to bela miała o połowę mniej słomy niż podobna prasa z MTZ-etem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój kolega prasował mf235 i nawet sianokiszonkę robił , ale muwi że wyciskał 7poty z silnika, a prasa ma mechaniczną blokadę komory(carraro)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, ja mam prasę Claas Rollant 34 i MF-255 robie sianokiszonkę bez najmniejszego problemu. W tym roku zrobiłem już ok 350 belek kiszonki. Jeśli przycisnę po gazie to da sie dobić do 350 bar. A belka zbita na 200-250 to bez najmniejszego problemu sobie kreci przy 1500 obr.

Mam C-330, ale bede musiał założyc gniazdo zapalniczki do obwiązywacza i sprawdzic do jakiego ciśnienia da sie zbić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rysiek,bez obrazy,ale z rozumem się minołeś?
Stawiasz takie śmiałe wyroki,a próbowałeś C-330 prasować? Uderz się w piersi i powiedz,że próbowałeś.Zgadzam się,że to nie jest ciągnik przystosowany do obsługi tego typu pras,ale dałbyś głowę odciąć,że napewno nie radzi.Szkoda byłoby tak mądrej głowy,prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh,330 w prasie widziałem ale kostkującej i... powiem,że nią frygało i ciężko miała się zebrać na starcie,więc dla mnie 330+rolka=katastrofa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heh,330 w prasie widziałem ale kostkującej i... powiem,że nią frygało i ciężko miała się zebrać na starcie,więc dla mnie 330+rolka=katastrofa...
Kostkującymi prasami to u nas kilku rolników prasuje 30-tką, dużo zależy od twardości pdłoża suchości siana,czy słomy i oczywiście sprawności ciągnika,stanu opon,silnika itd.Prawde mówiąc, to kostkująca potrafi umotać nawet C-360,a zwłaszcza traktorzystę, poprzez to ciągłe ubijane.Znam takiego,że jak poprasuje cały dzień to wieczorem wyjdzie z ciągnika i nim jeszcze mota jakby dalej prasował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Panowie...czy orla ktorys z was ciapkiem plugime 3x35 gleboko?? to mozna porownac do ciagniecia nim prasy ja prasowalem u3512 sipmia,mala kostka i brakowalo mu czesto mocy sloma byla sucha,jak bylo normalnie slomy na polu to 8 ton prasowalem 40 minut (2 hektary zyta) Nie zaprzecze ze nie da rady pociagnac c330 prasy zwijajacej,ale to jest meczenie ciagnika i operatora jest w tym jakis sens??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie zauważcie jednak ze jest różnica w poszczególnych modelach prasy. Sipma robi belkę 120x120 a Claas 34 belki 120x90 a to duża różnica.

Nie zaprzecze ze nie da rady pociagnac c330 prasy zwijajacej,ale to jest meczenie ciagnika i operatora jest w tym jakis sens??

W 100% sie z Tobą zgadzam! Święte słowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak C-360 w prasie rolujacej Z-569/1 ma co robic silnik mozna zarabac przez 1 sezon nieraz przy dobijaniu silnik zgasnie zgodze sie calkowicie z innymi ze C-330 pociagnie prase przy pierwszych kilkunastu metrach zbierajac sianokiszonke tylko problem zaczyna sie gdy wskazowka zaczyna isc w gore ciagnik zaczyna stawac i trzeba juz owijac sznurkiem(siatko) bo dalej nie da rady zebrac i wypuszczamy belke nie do konca zbita tak jak powinna byc a z belek robia sie placki i coto za robota meczarnia ciagnika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to prasował C-330 i podobno 30-tka nieżlesobie radziła ze zwijającą Sipmą.

Taaa , a teraz płacze tu na forum jak bezboleśnie zrobić kapitalkę trzydziechy. Dawno się tak nie uśmiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi