Skocz do zawartości
bartek1

Zagrabiarki i przewracarki do siana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie mam zagrabiarke cztero gwiazdową podczepianą na podnośnik co zrobić aby na końcach wychodziły mi proste wałki przy ograbianiu w sytuacji kiedy niemoge jechać ciągnikiem dalej a mam siano w zagrabiarce jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mie sie ze nie jestes nic w stanie na to poradzic to nie jest zagrabierka czynna i nie ma opcji obrotu gwiazd podczas gdy ciągnik stoi w miejscu Całe siano musi przeciez przejsc od pierwszej do ostatniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak da się tylko nie zawsze , umiejętnie skręcać w kierunku zgrabiania i jak już siano będzie prosto to sprzęt do góry , tylko nie wiem po co jeśli nie możesz dalej jechać to w jaki sposób zbierzesz chyba że chodzi tylko o estetykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nie zawsze udaje

Trzeba wziąsc pod uwage ze palce w tych gwiazdach sa bardzo czyłe na jakie kolwiek nawroty w kierunkach a których kąt jest zbyt duzy abe jeszcze sie samoczynnie obracala lub niedaj boze cofanie z opuszczona maszyna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zgrabiarki gwaizdowe to sa hu.. nie zgrabiarki. Sam sie taka mecze 7 gwiazdowa i juz mnie tak denerwuje że głowa mamł. od roku mysle nad karuzelowa tylko ze nowe strasznie drogie. Jak na łace sa kretowiska to cała ziemia jest zwinieta razem z materiałem na kiszonke, bo na siano jest troche lepiej bo juz trawa jest lekka i ziemia z kretowiska wyschła.

 

A zgrabiania takimi na sianokiszonke to maskara trzeba ja obciażac z tyłu zeby wogóle cos grabiła ))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem sobie zgrabiarke karuze4lowa be tez mnie wkuzyla ta 7gwiazdowa ale coz po skoszeniu rotacyjna na drugi dzien wiezdrzam i pieknie rozrzuca mi z pokosow poprostu jestem z niej zadowolony a cena to 900zl byly tansze ale z gorszego materjalu:(a 7gwiazdowa zpstawiam do zgrabiania na walki:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rozrzucania pokosów to ja mam tez karuzelowa od 12lat i jescez jedna pasowa( dobra przy dosuszniu siana bo idealnie przekreca niano z dołu do góry)

 

Mi chodziło tylko o zgrabianie jest przesrane gwaizdówka

 

A ta moja karuzelowka to juz swoje przeszła i rama spawana w 3 miejscach juz, ale wiek robi swoje i u mnie ma delikatnie mówic troche roboty. Ogólnie to juz troche zniszczona jest

 

Moja jest fabryczna na ramie trójkątnej, widziałem takie rzemiosło to normalnie ruska stal "gniotsa nie łamiotsa" ramiona do pazórów gieły sie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdowe nie były tworzone z myślą o grabieniu zielonki! W porównaniu z czynnymi maszynami delikatniej obchodzą się z grabionym materiałem i to jest też ich niewątpliwie zaleta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś zdjęcie jak wygląda połączenie zgrabiarki gwiazdowej do podnośnika ? Chciałbym taką podłączyć do mikrociągnika TV, czy to ma sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zgrabywania zielonki na kiszonke pod prase zwijajaca to najlepsza bylaby chyba zgrabiarka karuzelowa

 

W tej chwili mecze zgrabiarke 7-mio gwiazdowa - ale to nie jest sprzet do tej robotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zgrabywania zielonki na kiszonke pod prase zwijajaca to najlepsza bylaby chyba zgrabiarka karuzelowa

 

 

Nie chyba tylko napewno:!: To zupełnie inna robota jest tak jak w grabieniu jak i w prasowaniu! Nie ma warkocza ciągnik ma dużo lżej! Bela ładniej się ubija! Łatwiej jest zakęcać, nie trzeba latać z grabiami i ograbiać zagłówków- naprawdę polecam

Ja mam zgrabiarkę 3m FELLA z lat 80 na trzech kółkach (trzecie chyba nie miec dorabiał) i jestem bardzo zadowolony dałem za ną 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwijająca Sipma robimy nią we trzech w sumie jakieś 60 ha do sprasowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 1999 ostatnia z czerwonych. Jestem z niej bardzo zadowolony rocznie robi około 2000 bel i jest dobrze. Poza dwoma łańcuchami i łożyskiem nic w niej nie siadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J mecze sie 5 gwiazdową, myśle o karuzelowej ale nie wiem jak to się sprawdza na nierównych łąkach i porytych przez dziki, poryte omijam ale czasami przez te wertepy trzeba przejechać nie wiem czy zostawi darń czy zwinie do wałka. kiedyś jak człowiek miał zdrowie i czas to grabiłem w koło za zbieraczką i to co zbieraczka zostawiła w około a teraz jak zaczynam na 10 hekarach trzydziestką z 5 gwiazdami to ręce opadają, a gość co beluje musi poczekać aż skończe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOŻE ZNACIE JAKIŚ DOBRE MIEJSCE NA ZAKUP UŻYWANEJ PRZEWRACARKI I ZGRABIARKI KARUZELOWEJ DO SIANA???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a powiedzcie mi jedną żecz mam taką zgrabiarko-przegrabiarke ktura chodzi na takich dwuch paskach klinowych tam ą przymocowane zęby, ona wyrzuca siano na bok, ma ktoś taką? Mi ta zgrabiarka cholernie sie sypała łamały sie zęby i pękały takie plastiki kture były przymocowane do tych pasów, czy u was terz sie tak dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mówisz o poskiej przetrząsarce na pas klinowy to dam ci rade sprzedaj to póki możesz i zamień choćby na gwiazdową.

 

PS Na allegro raczej syf sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taka przewracarke pasowa kiedys miałem z 2 rzedami zebów ale zaczeła sie zajeb... sypac czyli palstiki i druty łaczace zeby, wiec kupiłe mnowa 3 rzedami zebów. mało jej uzywam, ale przy syszeniu nasiano jest bardzo przydatna, zawsze każda łake przynajmniej raz nia przewracam siano, poniewaz ona wygrabia i przekreca wszystko jak grabiami recznie bys to zrobił. czyli to co najwilgotniejsze od darniny laduje nawierzchu i ładnie schnie. przy sianokiszonce jest nie przydatna, oprócz niej mam karyzeklowa ( polskie gówno ale juz ledwo ciepłe ma z 15lat ) i gwiazdowa zgrabiarke 7 która chce zmienic na karuzelowa jakas 3m lub wiecej moze nawiosne cos kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
? Mi ta zgrabiarka cholernie sie sypała łamały sie zęby i pękały takie plastiki kture były przymocowane do tych pasów, czy u was terz sie tak dzieje?
Mam taką z AKPILU od 6 lat i wszystkie te plastyki już popękały i wymieniałem je na takie białe z LFMR i nie pękł żaden, tak samo pękają takie druty z plastykowymi uszami - wymieniam je na oryginalne z LFMR i też tamte nie pękają, tak że uważam że to wcale nie jest wina konstrukcji tylko tandetnego wykonania ( więcej nic z AKPILU nie kupię ). Mam takie małe kawalki łąki przy rowach, to wcześniej kilka godzin wygrabiałem grabiami, a teraz to przejeżdżam pasówką i grabiami poprawiam kilkanaście minut . Wada pasówki to przede wszystkim mała wydajność, słowem trzeba wiedziec co i do czego się kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...