Skocz do zawartości
bartek1

Zagrabiarki i przewracarki do siana

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też używam tylko do przetrząsania. Awaryjna raczej nie jest, tylko często trzeba wymieniac zęby, bo się szybko łamią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zęby to się chyba we wszystkich szybko łamią

Jedyna metoda to trochę wyżej pracować. Wtedy co prawda pozostanie więcej na łące, ale zęby dłużej pobędą i w sianie jest mniej kurzu.

A co do tej karuzelki, to może się na nią zdecyduję, chociaż z drugiej strony: "tanie mięso psy jedzą". Hmm...trudny wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupoac ziemie to bierz tą i nie zapędzaj się w wielkie kredyty. Mi tam się jeszcze nie zepsuła i rama nie była spawana. Jest z 2002 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Na nową mnie póki co nie stać, bo mam okazję, żeby gruntu dokupić. A kredyt to rzecz niepewna. Rozważam tylko czy lepiej kupić taką nową, czy jakąś większą używkę, lub wyremontować pasówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz do przetsząsania to można też np Felle czy Kuhn za około 2500 zł.

Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...muszę to przemyśleć. Do akcji "sianokosy" jeszcze trochę czasu

Dzięki za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem przetrząsarke karuzelowo za 1900 zł. musiałem tylko odmalować bo nie wyglądała dobrze. Myśle nad zgrabiarko karózelowo.

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?automodule=gallery&req=si&img=13469

 

 

Ja mam podobną przetrząsarke tylko ze firmy Pottinger i widze, ze bedziesz miał andrzej2110 ten sam problem co ja, a mianowicie ta przetrząsarka nie posiada tzw. ,,kozła obrotowego" i na kazdym nawrocie bedziesz musiał ja podnosić ja do góry bo inaczej nie skręcisz, bo chcąc przewracać musisz koła zblokowac do jazdy na wprost, a wtedy one na nawrotach sie nie kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kozła nie ma ale to nie problem pdneść na podnośniku przecież a za tako kase to chwba warto buło kupić?.

No ale wszystko się okaże za około 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ta kase a dzisiejszy dzień to raczej nic lepszego byś nie kupił, a z tym podnoszeniem to wszystko jest oki ale jak masz jakiś mały kawałek i jeszcze w trójkąt to wtedy koszmar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pola to mam troche kręte ale napewno będzie łatwiej tym niż pająkem (ciągany)

próbowałem na podwórku i ga się skręcać z opuszczono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koła miałes wtedy zablokowane??? Podczas przetrząsania tak jak u mnie musisz zablokować koła w kierunku na wprost (jak nie zablokujesz to wtedy sie pięknie skręca ale do przetrzasania musza byc zblokowane do jazd na wprost) i wtedy dopiero ekstra przetrzasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koła środkowe są cały cas zablokowne (nie ma możliwości ich obrotu) ruchme są tylko koła w skrzydłach alwtedy były zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te zgrabiarki gwaizdowe to sa hu.. nie zgrabiarki. Sam sie taka mecze 7 gwiazdowa i juz mnie tak denerwuje że głowa mamł. .........

A zgrabiania takimi na sianokiszonke to maskara trzeba ja obciażac z tyłu zeby wogóle cos grabiła ))))))

 

poza tym zwija takie warkocze które się potem ciągną i zapychają maszyny. Do siana jeszcze ostatecznie może być, chociaż niezbyt dokładna i wyciąga siano na zgrabione. Ja już swoją sprzdeałem i mam karuzelową kuhn. Zupełnie iinna robota. I można wałki ułożyć jak się chce i nie ma problemu z objeżdżaniem całego wałka kiedy w jednym miejscu jesttrochę szerzej...

 

**********************************************************

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?automodule=gallery&req=si&img=13469

http://www.allegro.pl/item191703512_przegrabiarka_deutz_fahr.html

 

 

Witam

mam coś podobnego. 4 duże gwiazdy, kozioł obrotowy, rok 1987.

 

 

Czy ktoś wie jak wygląda blokada kozła do transportu (zeby wyżej podnieść i zeby nie skręcał)?

Proszę o jakieś zdjęcie czy rysunek.

Sprzęt kupiłem w tym roku i jeszcze nie używałem. Póki co, wkładam dębowy klocek, ale wolałbym zrobić coś wg oryginału. Zerknę jeszcze jak jest u sąsiada ale z tego co widziałem, u niego też bardzo nisko podnosi.

 

Dzięki za pomoc.

 

*********************************************************

 

Ja póki co, to grabię i przewracam zwykłą pasową. Dobra to maszyna, choć mło wydajna, lecz jestjuż mocno wysłużona (co roku pracowała na ok 20 ha łąk). ...............quote]

 

 

Za 3.5 tys kupiłem deutz-fahra z 87 roku, 4 gwiazdy. Jeszcze nią nie robiłem ale po dokładniejszych oględzinach wydaje się bdb. Sąsiad ma identyczną i bardzo chwali jakość pracy.

 

**********************************************************

 

Ile trzeba dać za pożądną zgrabiarke karuzelową?

kupiłem w tamtym roku kuhna ok. 2,2 czy 2,5m na skrętnym zawieszeniu i szerokich gumach w bdb stanie z 88 roku za 2 tys.

 

EDIT GEDII (nie pisz tylu postów jeden pod drugim następne takie bede usuwał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o rade czy warto kupic przetrząsaczo zgrabiarke mesko Z-275 3metry rok 1997 za 3200 zł. jak się sprawują te maszyny czy lepiej kupić jakąś zachodnią zgrabiarke np.fella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agnes mógłbyś dać jakiś link do zdjęcia z tą zgrabiarką mesko (niekoniecznie musi być ta, która kupujesz)? Czy to jest karuzelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz uzytkuje Z275 juz 6 lat. Przetrzasa super, bo idealnie trafia w dwa pokosy 1.65 m. I nic nie zostaje. czyli wolniej ale dokladniej .

Zgrabiac siano probowalem raz, na" krotkim " troszke zostawalo i duzo wolniej wychodzilo, wiec nie bardzo sie sprawdza do grabienia.

Sam mysle o kupnie uzywanej zagrabiarki zachodniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje katalogu do zgrabiarki Fella. Może ktos posiada jakis katalog do obojetnie jakiej zgrabiarki tej firmy. Proszę o kontakt na zbynio82@op.pl Bo nie mogę zdjąć głównego trybu w skrzyni u mojej zgrabiarki. Co to może być. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbynio82 przypatrz się dobrze czy nie ma gdzieś bolca sprężynowego. To jest najpopularniejsze (i bardzo precyzyjne) zabezpieczenie takich elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zbynio82 jaki masz typ zgarbiarki???ja mam Ts330 turbo.i od zeszłego zezonu cos zaczeło hałasowac na tej przekładni...ale jakos niebyło ochoty sie za to zabrać nie wiem na ile juz juą rozebrałeś ale z tego co ja patrzyłem to ten wiekszy tryb na przkładni katowej jest chyba przykrecony do talerza na 6 śrub....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zgrabiarkę fella TS-335 DN rozebrałem ją w mak wymieniam to pofałdowane koło po którym chodzą rolki wszystkie rolki i połowę palcy troche drogie części ale do rozebrania jest łatwa talerz wyciąga się łatwo trzeba odkręcic wszystkie śruby zewnętrzne i wewnętrzne i talerz zchodzi bez problemu a żeby wyjąć przekładnie zębatą jest ona przykręcona do korpusu z góry a z dołu do niego jest przykręcony talerz żeby wyjąć cały korpus trzeba zacząć od wybicia wałka napędowego razem z trybem atakującym i wtedy wyciągasz cały korpus z dużym kołem żębatym Mam namiary na oryginalne części .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj przewracarkę DF taką jak ta na allegro za 2400zł, nawet w bardzo podbnym stanie oczyywiście z wałkiem WOM. A co do kozła to blokuje się samoczynnie podczas podnoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otoz uzytkuje Z275 juz 6 lat. Przetrzasa super, bo idealnie trafia w dwa pokosy 1.65 m. I nic nie zostaje. czyli wolniej ale dokladniej .

Zgrabiac siano probowalem raz, na" krotkim " troszke zostawalo i duzo wolniej wychodzilo, wiec nie bardzo sie sprawdza do grabienia.

Sam mysle o kupnie uzywanej zagrabiarki zachodniej...

 

a, to zapraszam na stronę o maszynach rolniczych. Na www.traktorpool.pl na pewno znajdziesz zachodnią zgrabiarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...