Skocz do zawartości
bartek1

Zagrabiarki i przewracarki do siana

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem problem z rotacyjno bo mi podnosiło tył a przud prawie nie. Wystarczyło tylko odpowiednio dobrać otwory do podpinania przy ciągniku i kosiarce. Teraz mi przud troche bardziej podnosi niż tył i o to mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz zamienić dolne mocowania. Wtedy będzie się niżejprzypinać dolne cięgna. Zrub fote podpiętego do ciągnika opuszczonego i podniesionego do końca. Wyślij na mejla lul na af.

 

fotke zrób prostopadle do osi podłużnej ciągnika tak aby dobrze było widać podnośnik i koniec karuzeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam kozioł w zgrabiarce DF i jest ok

 

przewraczas zetorem czy MF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie próbowałem zetorem, jak była mokra swieżo po deszczu trawa to czasmi było słychac że cos robi:)

Pózniej spróbuje 3512 ale nie wiem czy bedzie dawał rade , ale mysle ze poradzi sobie. Tylko ze w zgrabiarce nie trezba az tak ustawiac jak w przetrzasaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem troche fotek 7341 + przetrzasacz. Narazie radze sobie tak ze do transportu uzywam najniższego otworu dla łacznika wciagniku, a do pracy najwyzszego i łacznikiem juz nie krece Ale i tak to nie jest rozwiazanie

 

obczajcie sobie fotki w moim albumie

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?automodule=gallery&req=user&user=37&op=view_album&album=108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy2005 a jak sprawdza się ta zgrabiarka felli??? Jak to sobie radzi z trawą w porównaniu do polskiej "siódemki" ??? Bo akurat mam okazję taką kupić i nie wiem jak to się sprawdza w praktyce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest super w kiszonce nie ma porówania i w siane tez jest bardzo dobrtze. o wiele szybciej sie zgrabia, ale potrzebny ciagnic z mocnym podnosnikeim zmoja TS 415 DN 3512 to ledwo podnosi az pompa klekocze cały czas. Bardzo ładnie zgrabia.

 

P.S. gdzie mozna dokupic plandeke do zgrabiarki Fella, bo u mie jest polowa urwana i teraz zrobilem prowizorke od pasowej dołozylem, ale na 2 skos trzeba to zrobic jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedz do jakiej firmy gdzie szyją firanki do naczep, może jakie ścinki mają i ci dadzą za pare groszy, no chyba że zrobią ci na wymiar z nadrukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bialy2005

przeciez lukow to male zaglebie firm transportowych wiec zapewne znajdziesz gdzes firme ktora zajmuje sie naprawa plandek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mozliwe, tylko ja poprosty nie jestem w tym temacie obeznany bede musiał sie popytac znajomych co maja tir-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke16c jeśli masz zamiar zamienić poczciwą "7" na "karuzelkę" to się nie zastanawiaj ani chwili. Ja swojego 3-m. Fahra od biedy ciągam "30" ale lepiej się sprawuje z C-360 - ze względu na wysokość i szybkość podnoszenia. Jakość grabienia bez porównania - zwłaszcza, że większośćpastwisk mam na zboczach, gdzie "7" odwracało na drugą stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników przetrząsarki Fella

Mój znajomy kupił przetrząsarkę Fella 4-o gwiazdową z ruchomym kozłem , składaną do tyłu .

Podchodzi do niej jak pies do jeża , boi się cokolwiek ruszyć .

Konkretnie chodzi o regulację kuł . Jest tam kilka pozycji ustawień , jedno na pewno jest swobodne ( koła obracają się swobodnie wokół osi ) , a do czego są pozostałe ustawienia

Do czego służy bolec na wierzchu kozła (obok uszu do mocowania łącznika

Czekam niecierpliwie na odpowiedź ( właściwie to siano czeka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.inventor-mokobody.pl/html/przetrzasark_zgrabiarka_ciagnikowa.html

Co sądzicie o tej zgrabiarce na 9 gwiazd, za taką szerokośc roboczą 4,5 tyś to chyba nie wygórowana cena, tylko czy taki długi na małych kułkach nie będzie ściągac?

U mnie w okolicy jest kilka takich, tylko, że ''7''. Nawet niedawno sąsiad jedną kupił. Pewnie wiesż, że tam gdzie trafisz na '' gołą '' ziemię wszystko się zgrabia do wałka.

Czy będzie ściągac to nie wiem, ale '' 7 '' konstrukcyjnie takie same jak te z Inventoru są napewno lepszymi konstrukcjami ( te akurat rzadko kiedy ściągają z jednej strony na drugą ) niż te z jedną rurą nad gwiazdami ( chyba wiecie jaki mam na myśli ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to lubię poettingera, że nie ukrywa (i nie żąda zapłaty) za instrukcje obsługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luke16

na stronie korbanka wejdz w maszyny claasa i tam znajdziesz sporo filmikow min wlasnie z ze zgrabiarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są przetsąsarki czterokaruzelowe,którymi można formować jeden pokos?

Jeśli tak to czy zdaje to egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cus nie istnieje Pamietac cos do wszytkiego tzn. do nieczego

Ja kupiłęm na wiosne przetrzasrke 6 karuzeli 6,4m DF i zgrabiarke 4,15m Felli i jestem bardzo zadowolony z tego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...