Skocz do zawartości
bartek1

Zagrabiarki i przewracarki do siana

Rekomendowane odpowiedzi

Też wydaje mi się to dziwne ale jakiś gość co ściąga używki ze Szwecji coś takiego do trząsania i grabienia zachwalał mi przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są przetsąsarki czterokaruzelowe,którymi można formować jeden pokos?

Jeśli tak to czy zdaje to egzamin?

Są bo widziałem kiedyś na pokazach i to całkiem ładnie pracowało, ale jakiej firmy to nie pamiętam!! Ale sprawdź Kronr i Sipme bo coś mi w głowie świta że byly zielone!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mówił,że jest na niej napis " PZ". Czy to może być coś z Vicona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj. Rzeczy których sprzedawcy obiecują, że będą one grabiły i przetrząsały, naprawdę niczego nie robią dobrze. Dodatkowo nie mam pojęcia jak technicznie miałaby wyglądać maszyna która robi jeden pokos za pomocą 4 karuzel i nie jest wielką typową zgrabiarką kilkunastometrową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie PZ miał model gdzie dwa wirniki, które względem siebie się ustawiało, służył do grabienia (jeśli były blisko siebie) lub do przetrząsania (wirniki rozstawione). Niedawno był podobny wystawiony na allegro ale nie mogę go znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 wirnikiowe istnieja nawet polskie MESKO robło na wzór PZ czy KHUN ale 4 wirnikowe raczej nie to nie wykonalne technicznie przynajmniej takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam kosiarke 1.65m to jaka przetrzasarke powinienem se zapodac?? Taka na 4 karuzele bedzie dobra??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze manewrujesz to łatwo policzyć ze szerokość przetrząsacza na 3 rzadki to najmniej 2x 1,65+ 0,5m rezerwy i będzie jeździło jak ta lala.- 3,8m min. chyba ze chcesz więcej obrabiać pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile zaoszczędzisz na zakupie...??

A ile potem stracisz na przewracaniu siana...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele osob koncentruje sie na kupowaniu używanych a nóz ma zdrowy egzemplarz na oku i sie zastanawia czy starczy szerokosci mu to napisalem tyle ile trzeba minimum by to trzasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jesli mam kosiarke 1.65m to jaka przetrzasarke powinienem se zapodac?? Taka na 4 karuzele bedzie dobra??

 

ja też mam taką kosiarkę, a przetrząsam Class'em na 6 gwiazd. 5 pokosów bierze idealnie i jeszcze mały margines dla rozkojarzonego traktorzysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po samaszu 2.10m rozrzucam DF 6.4m 6 gwiazd i 4 pokosy biore na styk trezba uważac żeby omijaka nie zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zgrabiarki karuzelowej (jedno gwiazdowej) do siana Co jest najbardziej newralgiczne w takich zgrabiarkach????? Proszę o rady!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolki ( łozyska) sprawdz czynie ma dużego luzu ruszajac ramieniem i wypracowanie połaczen jesli sa ramiona składane do transportu. Widziłem tez kilka zgrabiarek z wyszczypanymi kołami zebatymi, ale tego nie zobaczysz a handlarze czesto poprostu napawaja i szlifierka katowa zeby wyrabiaja tak aby tylko chodziło. Poza tym maszyna bardzo prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tajie pytanie co myslicie o przetrząsarce 6 gwiazdowej Deutz fahr coś podobnego do modelu KH3.64 albo nawet ten sam model? czy znajde na takie urzadzenie zaintresowanych (cena ze sprowadzeniem 5500zł do negocjacji) maszyna stoi w niemczech i jest zadbana, powinienem coś za taką cene ściągnąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawuje zgrabiarka Fella? Czy ktos używa modelu ts 335 dn, 10 ramiennej? na dwóch kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką od roku ogólnie sprawuje się nieżle tylko że ja swoja kupiłem dośc tanio i zrobiłem remont kapitalny wszystkie podzespoły nowe i teraz jest jak nowa jak macie jakies pytania odnośnie tego modelu to prosze pytać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

CZY MA KTOŚ MOŻE PRZETRZĄSAŁE 4-KARUZELOWOM CLAAS VOLTO 540H LUB JAKĄŚ INNĄ CLAASA POPROSIŁ BYM O JAKIŚ KONTAKT BO MAM KILKA PYTAŃ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki olej powinien znajdować się w przekładni zgrabiarki KUHN-a jedno wirnikowej?

Mam taką na oku lecz jak to bywa z używkami napewno będzie brakować oleju więc myślę że należało by wymienić całkowicie na nowy tylko jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóść co jest i nalej nowej przekładniówki napewno się nie pogniewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam w dobrej cenie katalogi części zamiennych do maszyn zielonkowych; zgrabiarek, przewracarek, przewracarko-zgrabiarek marki;

 

JF-STOLL

DEUTZ-FAHR

CLAAS

POTTINGER

Katalogi są dostępne ca CD w formacie PDF.

 

informacje;

i.scibisz@interia.pl

GG 724235

tel 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję opony 3.50-8 do przetrząsarki.Nigdzie nie mogę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...