Skocz do zawartości
bartek1

Zagrabiarki i przewracarki do siana

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie tej kasay ta maszyna nie warta. Może i jest dobra ale za taka kase to duza przesada. Ja 2 lata temu kupiłe taka sama z Pottingera i dałem za nia 2 tyś. a nie 5,5 Sprzęt naprawde dobry i warty zakupu ale za rozsądna cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka jak na fotce ile może być warta? A jaką firme polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claas jest bardzo dobrą firmą - ale to urządzenie jest już starego typu. Posiada jeszcze ramiona do pazurów z płaskownika - nowe są już z rurek.

Jest dość dobrze utrzymana - ae takowe można kupić za połowę ceny - ta jest już dość długo wystawiana ...

Z innych firm polecam jeszcze Poettingera i Kuhna - są to moim zdaniem najlepsze firmy "zielonkowe".

Po przykrych doświadczeniach z firmą Krone odradzam natomiast ich zakup. Mają niedopracowane szczegóły co powoduje, że pierdółkowate awarie są kosztowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o Poettingerze tylko o Claas'ie. To jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Panowie, to rozwiązanie Claasa z rurką w środku jest do bani, bo za mocno ograniczaświatło ściskania się sprężyn i przy intensywnej pracy zęby szybciej pękają. Płaskownk jest w tej sytuacji the best.

Wczoraj w nocy urodził mi się synek! Jestem przeszczęśliwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Uczucie trzymania własnego dziecka na rękach jest nie do opisania. To trzeba przeżyć...

Wesołych Swiąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba zaplacic za zgrabiarke jedno karuzelowa VIKON lub Pottingera?

Wesolych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie super - to tak, jak byś zapytał, ile trzeba zapłacić za ciągnik z przednim napędem. Odpowiedź - od 80 000 do pół miliona złotych.

Zależy czego szukasz,o jakiej szerokości, do jakiego traktorka. Vicona sobie odpuść, chyba że masz chęć za kilka lat umieścić tutaj post podobnej treści, znów szukając zagrarbiarki. Zresztą Vicona to chyba nawet nie ma, jest to robione pod nazwą Tarup, znany także jako TRUP.

Jesli szukasz czegoś na lata, zainteresuj się lepiej Kuhnem - jest taam pare myków ciekawszych niż w Potingerze, mój kolega kupił na miniony sezon takie cacko o szerokości 4,20 metra, ależ to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie super - to tak, jak byś zapytał, ile trzeba zapłacić za ciągnik z przednim napędem. Odpowiedź - od 80 000 do pół miliona złotych.

Zależy czego szukasz,o jakiej szerokości, do jakiego traktorka. Vicona sobie odpuść, chyba że masz chęć za kilka lat umieścić tutaj post podobnej treści, znów szukając zagrarbiarki. Zresztą Vicona to chyba nawet nie ma, jest to robione pod nazwą Tarup, znany także jako TRUP.

Jesli szukasz czegoś na lata, zainteresuj się lepiej Kuhnem - jest taam pare myków ciekawszych niż w Potingerze, mój kolega kupił na miniony sezon takie cacko o szerokości 4,20 metra, ależ to chodzi...[/quote

 

Jaki ciagnik z nia wspolpracuje? Ile dal za te cacko?

 

 

Do ciagnika c330 bo to zamiast wicherka. Dzieki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to sorry, zgrabiarka mojego kumpla waży około 700 kg, on tym robi Ursusem 912 bo tylko ten ma odpowiedni udźwig. "Trzydziestką" to ile podniesiesz??? Chyba musizz szukać maszyny o wadze około 300 kg, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bo durzy u mnie wspolpracuje z prasa a przeciesz nie bede sie przeczepial . A moja c330 nic nie robi bo ona do niczego sie nie nadaje nawet do owijarki, i w zwiazku z tym chcialbym jakas mniejsza zgrabiarki do mojej c330, jakas do 3m na tandemie najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić lekcję poglądową (ze zdjęciami - przykładowymi) zobacz np.

http://www.allegro.pl/item150757369_zgrabiarka_do_siana_firmy_claas.html

http://www.allegro.pl/item151000571_zgrabiarka_do_siana_kuhn.html

Są to fajne urządzonka, które z powodzeniem widziałem w pracy z C-330. Trochę mają ciężko na krótkich uwrociach - ale taką maszyną nie musisz zawijać warkoczyków na nawrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sianokiszonke pod prase zwijke moge zalozyc sie ze pograbi lepiej, siano juz niekoniecznie, po prostu polska przechodzi wierzchem tam gdzie grubiej w podsuszonej ale ciezkiej jeszcze "trawie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprecyzować - chodzi o polską tzw. 7. Jeśli tak to nie mam żadnych wątpliwości że Claas okaże się o niebo lepszy. Na sianokiszonce nie ma żadnego porównania, natomiast na sianie również wygra konkurencję. Zwłaszcza na takim terenie jaki mam czyli pagórki i zbocza po 25% nachylenia.

Osobiście mam starego Fahra (nawet jeszcze nie Deutz), 2,7 metra i również zapinałem go (jak trzeba było) do C-328!! Jeśli ktoś jeszcze pamięta taki ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robern: Rozmawiajmy troche o nowszym sprzecie w stylu pottingera itp.,ten sprzend musi posiadac co najmniej 4 kolka tgw.(TANDEM) zeby na nierownosciach dobrze pograbic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale może niektórzy ludzie nie maja nowszego sprzetu i i ich na niego nie stać więc chcą pogadac o ty troche straszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robern

tak chodzilo mi o polska stara 7 gwiazdowke. namawiam wojka zeby kupil cos lepszego ale on nie wie czy poradziloby sobie z tym wladek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po komisach (ogłoszeniach) czy nawet alledrogo możesz znaleźć sprzęt w różnych cenach i z różnymi rozwiązaniami. Poettinger czy Kuhn mają nawet dwu czy czterogwiazdowe zgrabiarki, które pracują na bardzo zaawansowanych rozwiązaniach zawieszenia i kopiowania terenu. Cztery metry gwiazdy i dokładne zgrabianie musi z czegoś wynikać.

Nawet w przypadku starych grabiarek jest możliwość ustawienia ich, żeby ograniczyć straty materiału. Ja kupiłem za 1200 wspomnianego Fahra, (za 1000 sprzedałem 7) i dołożyłem ok. 500 zł na wymianę zużywających się części i mam dobrą maszynkę, która chwilowo zaspokaja moje oczekiwania. Jeśli przeprowadzę renowację TUZ-ów wtedy pomyślę o większej szerokości. Na razie wymieniam pozostały sprzęt zielonkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym doradził PZ Vicon FANEX bardzo dobre maszyny cena w miare do 10 tys kupi sie szerokosć 6-7m ... niedawno taka sprzedałem i klient był z niej bardzo zadowolony.. choc jeszcze nie próbował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...