Skocz do zawartości
bartek1

Zagrabiarki i przewracarki do siana

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście bym doradził PZ Vicon FANEX bardzo dobre maszyny cena w miare do 10 tys kupi sie szerokosć 6-7m ... niedawno taka sprzedałem i klient był z niej bardzo zadowolony.. choc jeszcze nie próbował

 

Ciekawy gość nie pracował ja a juz wszystkim opowiada jaka świetna maszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie koleś nie oczekuje za wiele od maszyny...ważne że ma co chwalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sprzętu zielonkowego polecam markę Kuhn. Przetrząsacze też mają i mają w nich extra rozwiązanie - sprzęgło palcowe do przeniesienia napędu - za********e kły zamiast wałków, przegubow itp. Widziałem jak to robi na pokazach, reszta wymięka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś z wielkiej trojki zielonkowych specjalistów: Claas, Poettinger i Kuhn. Natomiast co do Krone to osobiście jestem zawiedziony! Nie polecam. Mają trochę niedopracowane szczegóły.

Szerokość dobiera się ZAWSZE do szerokości kosiarki i każdy producent będzie miał to ujęte w katalogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał z własnego doswiadczenia Pottingera jest to naprawde maszyna na wiele lat. Sam mam taka jest z poczatku lat 90 i jeszce nic przy niej nie robiłem. Mimo ze naprawde w lecie jest praktycznie nie odzcepiana od ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emil: Ile dales za nia? I ile ona ma kółek ? Jakim ciągnikiem ja ciagasz? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przewracarke Pootinger-a jest 4 gwiazdowa i jest to jeden z ostatnich modeli który nie jest hydraulicznie skladany taki był duzo droższy. Dokładnie nie pamietam ile dałem ale było to około połowy wartosci mojego MF-255 którego kupiłem w 88 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać!

Możecie polecić mi jakąś karuzelkę do przewracania i grabienia na ok.20ha. Najlepiej żeby pracowała z c330 ludc360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze sprzętu zielonkowego polecam markę Kuhn. Przetrząsacze też mają i mają w nich extra rozwiązanie - sprzęgło palcowe do przeniesienia napędu - za********e kły zamiast wałków, przegubow itp. Widziałem jak to robi na pokazach, reszta wymięka.

Mam taką, super sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w sobote będe jechać obejżeć przewracarki czterogwiazdowe. Na co zwrócić uwage przy ocenie stanu maszyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwage na krzyżaki lub zabieraki przez które przenoszony jest napęd na boczne gwiazdy. Sprawdz dokładnie stan zawiasu i czy nie jest on przypadkiem spawany, bo możesz mieć problemy jeśli okaże sie spawany.

 

Ważnym szczegółem w użytkowaniu jest ,,kozioł obrotowy" nie wszystkie przewracarki go maja a jest bardzo przydatny na nawrotach (nie musisz podnośic maszyny podczas skrętu).

 

Liczy sie też ogólny stan wizualny, liczba połamanych spręzn oraz stan ich zaokrąglenia czyli zdarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz po kolei na poszczególne punkty: układ zawieszenia (nie powyginany, spawany, uszy powycierane) WOM - czy jest i w jakim stanie, napęd i przeniesienie na poszczególne sekcje - czy są to nowsze rozwiązania, czy jeszcze stare (szczególnie przy braku hydraulicznego składania), czy nie ma wycieków smaru, luzów na poszczególnych wiatrakach, czy nie są pogięte łapy, w jakim stanie są mocowania sprężyn i czy sprężyny nie są nadmiernie zdarte na którymś z wiatraków. Podłącz do ciągnika i posłuchaj czy nie ma zgrzytów, tarć, nierównomiernej pracy. Czy da się ustawić równomiernie do przerzucania. Czy koła podporowe nie mają luzów i są stabilnie mocowane.

I naczelna zasada szerokość przewracarki - dobieramy do szerokości kosiarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi powiedziec na jakiej zasadzie dobiera sie te szerokosci??? ja szukam czegos do kosiarki 2.1m mysle o 4 wirnikowej około 4m, ale sam nie wiem czy to zda egzamin to jak pokos trafi akurat na łaczenie sie karuzel to może nie byc ok ???

przynajmniej tak jest w przetrzasaczach polskiej produkcji tych 2 wirnikowych( szmelc )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokość dobiera się tak, żeby ciągnik brał jeden pokos pomiędzy koła a przewracarka rozrzucała jeszcze dwa sąsiednie pokosy. Więc do kosiarki 2,1 m zalecane szerokości przewracarki to ok. 6,5 m!

Weź dowolny prospekt producenta przewracarek i będziesz miał ładnie tam rozrysowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych najprostszych karuzelkach za 950zł? Czy są one coś warte? Jaka jest ich wydajność w rzeczywistości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką karuzelkę z Jar-Metu. 1 rząd po kosiarce 1,65 m bierze. Co tu można powiedziec za taką cenę myślę, że mogą byc. Jak masz jakieś pytania to wal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te popularne karuzelki sprzedawan na targowiskach 2 bebnowe spokojnie rozrzucaja 2 pokosy po kosiarce 1,65m ale nie robia tego rewelacyjnie Moja juz ma rame spawana chyba w każdym miejscu

Juz swoje wypracowała i nalezy jej sie urlop lub inne mnijsze gospodarstwo MAm ochote kupic zgrabiarke 3-4 m i przewracarke 4-6 karuzeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co, to grabię i przewracam zwykłą pasową. Dobra to maszyna, choć mło wydajna, lecz jestjuż mocno wysłużona (co roku pracowała na ok 20 ha łąk). Mysłałem nad taką profesjonaną karuzelką, ale jak się dowiedziałem jaka jest cena nowej to zrezygnowałem. Jeśli ta dwubębnowa jest nieco bardziej wydajna od pasowej, to może isę na nią zdecyduję. A jak nie to może kupię używkę, lub wyremontuję starą i poczekam do następnego roku.

To ile ha można zrobić tą małą karuelką w ciągu godziny?

I jeszcze jedno: czy nie jest zbyt awaryjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta mała karuzelka tylko zgrabisz !!! do przetrzasania musiałbys kupic druga . Ja tez mam pasowa nawet juz druga ale ta nowa(2003) to juz mało pracuje bo mało siana susze a tylko wtedy jej uzywam. Jest włąsnie za mało wydajna:( ja tez na nowa karyzelke sie nie skusze bo to jednak 15tys za 3m to minimum a uzywke za 3-4 tys to juz ładna kupi a przetrzasarki podobnie lub nawet taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to jest właśnie potrzebna głównie do przetrząsania, bo grabić to mogę tzw. "słoneczkiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...