Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo masz w swoim władaniu te piaski tzn,ile lat -jakieś wapnowanie i nawożenie we wcześniejszych latach tam było ?,jakie nawożenie stosowałeś i jakie herbicydy ,aktywatory wzrostu ?,mikroelementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siałem na V i VI klasie odmianę pioniera o końcówce H32 i plony były nadspodziewane 2007-8.5T, 2008-8T/ha. Siałem też na piaskach odmianę KWSu Fiord ale jest już wycofana (a szkoda). W tym roku planuję wysiew głównie H32 i próby z Aerobase Syngenty i nową KWSu.
A co powiesz kolego na taką odmiane bo zamowiłem ja. PR38A79 PR39F58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele mogę ci powiedzieć bo nie ich nie siałem. Dla mnie mają za duże FAO, nie sieję późniejszej niż 240 a te mają 260 i 270.

Pytaj kogoś kto siał albo robił doświadczenia polowe.

Ja mam dostęp do wyników doświadczeń rożnych odmian ale do FAO 250. W moich rejonach siew późniejszych odmian mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie polskie odmiany sprawdzają się najlepiej na ziarno, mam do wyboru: san, reduta, blask, glejt, wiarus, prosna. Czy ktoś ma jakieśdoświadczenia z tymi odmianami.

 

U mnie (Płn. Wielkopolska) dobrze wychodzi Glejt, o innych za dużo nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Jakie polecacie herbicydy na kukurydze?Dotychczas stosowałem Milagro+atrazyne,aie ją wycofali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiast Milagro można stosować Accent, jest tańszy a działa ta sama substancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUMAX firmy syngenta mozna go stosowac po siewie jak i po wschodach. likwiduje 99% chwastow .cena 280 zł za 5l .dawka na ha 3-4 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje acetochlor - po siewie na wilgotna glebe. Na slabszej ziemi daje 2 l/ha na mocniejszej 2.25-2.5 l/ha - zalezy jaki kawalek. Jest tanio a z chwastami mam spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUMAX firmy syngenta mozna go stosowac po siewie jak i po wschodach. likwiduje 99% chwastow .cena 280 zł za 5l .dawka na ha 3-4 l

noo, a ten 1% nielikwidowanych to akurat perz . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem z zakupem preparatu Mesurol przeznaczonego do odstraszania ptaków i innej dzikiej zwierzyny, macie może jakiś inny środek o podobnym działaniu, chodzi mi głównie o odstraszanie ptaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesurol od tego roku jest w sprzedaży tylko dla dużych firm które zaprawiają usługowo i nieźle sobie za to liczą. Jak masz dobry układ z przedstawicielem jakiejś firmy nasiennej to może kupisz od niego ale bez papierów i sporo drożej niż w ubiegłym roku (230 zł/l). Nie wiem czemu od tego roku ma też inny kolor.

Będę próbował w tym roku zastosować też Prestige, podobno działa też na ptaki, pachnie podobnie do Mesurolu a na robaki działa bo jest na to zarejestrowany w ziemniakach Nie są to sprawdzone informacje więc nie gwarantuje skuteczności, Po wysiewie będę szybko wiedział czy działa, żurawie go szybko przetestują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panowie może mi ktoś powiedzieć czy Panida na chwasty w kuku zaraz po siewie będzie dobra, i czy ona dobrze dziala w kukurydzy? Bo ja dopiero zaczynam przygode z kuku i się zastanawiam na środkiem chwastobójczym i właśnie myślę o PANIDZIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbys dodac atrazyne a tej juz nie ma w sprzedazy, inaczej zostanie Ci troche dwuliściennych. Jak dopiero zaczynasz to je bym Ci polecil Trophy - dajesz 2 l/ha i masz spokoj. Tylko pamietaj, ze gleba musi byc wilgotna w momencie zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jeszcze jakieś inne środki, lub metody zaprawiania kukurydzy przeciwko ptactwu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - na kiedy? U mnie (Wielkopolska na wschód od Poznania) kwitną już mniszki .Jednak dni , a zwłaszcza noce , nie są zbyt ciepłe.Chyba poczekam co najmniej do 20-ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieję w czwartek, dziś pole przygotowałem jutro zaprawiam przeciwko ptakom (Prestige bo podobno skutkuje, tak twierdził gość w punkcie sprzedaży środków ochrony roślin i taniej od Mesurolu bo za 170zł/l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas (podlaskie) siew zaczynamy dopiero w maju a więc jest jeszcze trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja badałem temp. gleby i na głębokości ok 10cm wynosi ok 18-20*C więc nie ma na co czekać wilgoć z ziemi ucieka i wschody będą nierówne i planuje opryskać na chwasty przedwschodowo, mam odmiany o FAO 280 przystosowane do wczesnego siewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zasięję zapewne tradycyjnie - około 28 kwietnia Ciepło może i jest ale można się sparzyć.. na pewno będą przymrozki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...